Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z miesiaczka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie miesiaczka zanikła kiedy miałam 38 lat , po usunięciu jednego jajnika drugi podjał prace ale dołozyli mu z grubej rury endoxanem i biedak dał sobie spokoj , a włosy dalej sa nic się nie przerzedziło jakos dziwnie tylko pod pachami się gdzies zapodzały a wiec super komfort , tam moga byc pod pachami juz n9ie a wiec oszedzam na bolu i na deplilacji i dobrze
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli wychodzi na to, że muszę szybko postarać sie o dzieciaka Smile. Tylko szkoda ze kandydata brak - facet zostawił mnie kilka miesięcy temu - myślę, ze w pewnym stopniu było to spowodowane strachem , ze jestem chora itp. I teraz kandydata na tatusia nie ma, a ja już prawie 30 dobijam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spokojnie nic na siłe i kandydat się znajdzie , masz jeszcze czas i niekoniecznie tak tez będzie u ciebie , ja miałam ogromne dawki endoxanu a i wyciecie jednego jajowodu swoje zrobiło u ciebie na razie nie ma powodu do niepokoju jeszcze zdazysz postarac się o nie jednego malucha
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odkąd odstawili mi sterydy zaczynam bardziej puchnąć na tydzień przed okresem Confused bardziej mnie też "wypryszcza"

wcześniej zdarzało się od czasu do czasu, 2-3 dni przed i nie tak bardzo Confused
to bez sensu...
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedyś puchłam i też mnie wypryszczało, ale teraz już nie (od kiedy dbam o dietę). Na razie okres spóźnia mi się o 5 dni i trochę się niepokoję... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny,ciekawi mnie jak przechodziłyście te "trudne dni",kiedy byłyście nastolatkami.
Ja mam traumatyczne wspomnienia. Były to zawsze 4 dni w miesiącu wycięte z życiorysu. Musiałam być zwalniana z lekcji,bo mdlałam,wymiotowałam....a ból brzucha....coś ala skurcze porodowe.
Straszne wspomnienia.Zmieniło się dopiero po drugim dziecku.
Nie chciałabym,żeby moja córka musiała to samo przechodzić. Confused
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
malabecia
Senior
Senior


Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 76
Skąd: Września

PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawsze miałam strasznie obfite miesiączki. Teraz do tego doszły leki i jestem po 2 krwotokach. Byłam czyszczona rok temu bo miałam przerost endometrium. teraz we wrześniu miałam krwotok i lekarz ginekolog stwierdził ze niestety nie wyleczy mi tego bo nie może podac hormonów a jezeli nawet mi je poda to nie dadzą takiego efektu. Więc diagnoza i leczenie brzmi: usunąć macicę zostawić jajniki. Chodze wściekła i smutna na przemian. Sad Boję się nie operacji ale następstw. Mam dopiero 29 lat ! Jak nie poddam się operacji to mogę się wykrwawić ( teraz groziło mi podanie krwi) Poprostu po miesiączce mam niedokrwistość. Najgorsze jest to że mając niedokrwistość nie mogę być poddana leczeniu biologicznemu. Sad Ach niech robią co chca byleby to mnie wyleczyło!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sama odpowiedziałas sobie na pytanie
Cytat:
Ach niech robią co chca byleby to mnie wyleczyło!

a wiec chyba musisz zaufac lekarzom, i to troche na wyrost
Cytat:
Jak nie poddam się operacji to mogę się wykrwawić ( teraz groziło mi podanie krwi) Poprostu po miesiączce mam niedokrwistoś

czego się boisz ? transfuzji ? to przeciez u nas czeste sprawy ,chyba nie jest az tak zle skoro jeszcze nie dostałas krwi wiec spokojnie
a niedokrwostosc mozna leczyc u ciebie mozna rozwazyc podawnie zelaza czy kwasu foliowego wtedy nie bedzie takich złych wynikow
z tego co wiem w toczniu bardzo czesto dziewczyny maja takie problemy - sama miałam 3 razy czyszczenie i przyjełam to jako cos normalnego co zdarza sie wielu kobietom ,
masz 29 lat , przed toba całe zycie , moze po prostu zmien ginekologa, lub podpowiedz aby prowadzil jakies leki krwiotworcze a nie tak drastyczne ,metody
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Paź 16, 2008 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miesiączkuję od 11. roku życia i nigdy nie miałam problemów z obfitością okresu, jego długością ani samopoczuciem w tych dniach. Teraz się trochę martwię, bo od 1 września nie miałam okresu... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malabecia
Senior
Senior


Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 76
Skąd: Września

PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 6:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konieczność usunięcia macicy konsultowałam z 2 ginekologami i niestety ich opinie na ten temat są identyczne. Nie chcą mnie czyścić tylko usunąć. Transfuzji się nie boję ale boję się że przez te okresy skreślą mnie z programu leczenia lekiem biologicznym. A teraz krwi nie dostałam bo poprostu nie zgłosiłam się do szpitala mimo skierowania. Leżałam w domu i czekałam aż mi przejdzie będąc na telefonie z moim stałym ginekologiem. Unikam szpitala jak mogę bo nie chcę zostawiać moich dzieci. Moja 6 letnia córka bardzo przezywa nawet kiedy leżę w domu a co dopiero jak pójdę do szpitala. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli masz juz dziecko i nie planujsze nastepnych to chyba najlepiej bedzie jak zgodzisz się na propozycje lekarzy zrobic porzadek i koniec , i dla ciebie mniejszy stres i dla twojej małej
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malabecia
Senior
Senior


Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 76
Skąd: Września

PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam juz dzieci Dorotkę 6 lat Very Happy i Sebastiana 9 lat Very Happy ale zawsze chciałam mieć trójkę. Chociaż jak dowiedziałam się ze choruję na toczeń strasznie się przestraszyłam i stwierdziłam że nie bede ryzykować. Nie wiem dlaczego ale boję się że jak mi wytną macicę coś się może potem komplikować. Mojej szwagierki znajoma miała usuniętą macicę w wieku 22 lat i w czasie kiedy miała dostać miesiaczkę bardzo bolał ją brzuch i nie mogła sobie dac rady. Trochę się wystraszyłam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mysl o tym co bedzie ale o tym co jest teraz a jak piszesz jest niewesoło wiec podejmij decyzje i to szybko, nie ma co odwlekac i nie słuchaj straszenia bo wiele osob wyolbrzymia swoje problemy i niepotrzebnie straszy tych ktorzy stają przed trudnym wyborem
nawet gdyby bylo tak jak ci mowią chyba teraz jest gorzej prawda , zawsze wybiera sie tzw. mniejsze zło
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Itunia powinnas chyba skonsultować się z ginekologiem bo przy naszym leczeniu może okes zaniknąć a przecież jeszcze wszystko przed Toba co już za mną ja okresu nie mam od 30 stycznia ale dzieci mam odchowane i badzo się z tego powodu ciesze Ty jednak jestes młoda kobietą i pewnie bedziesz chciała założyc rodzine i miec dzieci a regularność okresu to ważna rzecz przy ciąży i jej planowaniu powodzenia i oby wszystko byłó dobrze.. Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Paź 18, 2008 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, i tak planowałam wizytę u ginekologa, więc trochę ją przyspieszę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group