Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z miesiaczka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gonia
Kadet
Kadet


Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 39
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja swoje miesiączki miałam nieregularne i do tego bardzo bolesne. I tak jak Kasia - dni wycięte z życia. Zwijałam się z bólu, w nocy wstawałam co 2 godz żeby zmienić pampersa bo dosłownie zalewało mnie a skurcze tak mocne że myślałam że rodzę.
W końcu z koleżanką poszłam do ginekologa - moja pierwsza wizyta. Opowiadając lekarzowi o problemie ogarniałam wzrokiem gabinet. Widok podświetlonego kozła i dużych narzędzi przeraził mnie. Do tego sam lekarz był otyły, pocił się i sapał przy rozmowie a jak wyobraziłam sobie że mają mnie badać jego grube palce to marzyłam tylko by jak najszybciej stamtąd wyjść. Dlatego jak zapytał czy badamy bez zastanowienia odpowiedziałam że nie trzeba, chwyciłam książeczkę na której wypisał jakiś lek i szybko opuściłam lokal.
Wykupiłam w aptece co trzeba i jak zawsze zabrałam się za czytanie ulotki. Okazało się że są to tabletki antykoncepcyjne Confused może i miałam stałego już chłopaka ale o współżyciu w wieku 15 lat raczej nie myślałam a z tym właśnie kojarzyły mi się takie tabletki. Nie mówiłam więc nic mamie bo bałam się że nie uwierzy mi po co tak naprawdę je biorę. Ale skoro miały pomóc a lekarz wie najlepiej.....Efekt był pozytywny ale w późniejszych wywiadach z koleżankami dowiedziałam się że obowiązkiem lekarza było przebadanie mnie przepisując taki lek tym bardziej wiedział że jestem pierwszy raz!
Ale do czego zmierzam tą historią........Tabletki z małymi przerwami brałam ok 8 lat a teraz mam wyrzuty że mój toczeń obudził się bo właśnie był indukowany lekami hormonalnymi Sad teraz nie biorę hormonów od roku i jest momentalna poprawa - na dzień dzisiejszy schodzę z dawki i już biorę tylko 6mg metypredu Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no, ja po paru miesiącach bez sterydów mogę powiedzieć tak:
-miesiączka nie jest już tak obfita, długa i bolesna, ale....

-wysypuje mnie na buzi i na plecach dwa razy więcej i dwa razy więcej puchnę i wcześniej-już w drugiej połowie cyklu nabieram wody; przy sterydach było to 3-4 dni wcześniej, a teraz to przesada....

ciekawe jak by mi odłożyli resztę immunosupresji...jak to by wtedy wyglądało...
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakimi środkami p/bólowymi ratujecie się podczas okresu?
kurczę, mi prawie nic nie pomaga pierwszego dnia (i tylko wtedy na szczęście boli)
znacie coś dobrego, co nie jest ibupromem i tym podobnym?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh ja łykam No-spa forte 2 sztuki za jedną dawką i nic Confused
a ten Saridon ma w składzie środek przeciwzapalny, a ja przy zajętych nerkach nie mogę tego Sad
sprawę załatwiłyby pewnie tabletki anty, ale to też niewskazane Sad

pierwszy dzień umieram-brzuch mnie boli, w krzyżu jeszcze bardziej Sad
biegunka...ogólnie do d... jestem wtedy....
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy chorych nerkach (nawet jak są w małym stopniu chore) nie wolno brać NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych: ibuprom, ketonal i reszta) Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation one uszkadzają nerki.....a lekarze o tym nie mówią często...ja się dowiedziałam od internisty mojego-to wspaniały człowiek-kiedyś na bóle miesiączkowe przepisał mi jakiś silny środek rozkurczowy i on pomagał; doktor odszedł z przychodni i nikt tego nie chciał mi już dać Evil or Very Mad
heh nawet nie pamiętam jak to się nazywało...może poszukam gdzieś ulotki w papierach....
wcześniej łykałam ibuprom max i było ok; póki na ulotce nie było ostrzeżenia coś z toczniem; to poszłam się spytać-a on jak zobaczył co ja biorę, to był w szoku; a głupie baby z dziecięcej nefrologii mi nie powiedziały nic...kilka lat brałam NLPZ na różne bóle Confused
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam okropne okresy, zwłaszcza od urodzenia małego, a ponoć miały być mniej bolesne Confused Niestety posiłkuję się ibupromem, bo nospa nic mi nie daje Mad Najgorszy ten ból krzyża, do tego mały domaga się,by go nosić

Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no, znalazłam nazwę tego leku, co internista mi dawał...grzebałam w necie grzebałam i znalazłam Very Happy
to Spasmophen Duplex tylko na receptę; zapytam o niego jak będę na nefrologii Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Beata B.
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 170
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny - a poczciwa Pyralgina? Kinga, brałaś już ją? Mi ona właśnie najbardziej pomaga na jakiekolwiek bóle. A moja córka ma tak jak Ty, Kinia, w pierwszy dzień okresu okropne bóle i ratuje się Pyralginą, a na przykład Ibuprom wszelakiego rodzaju nie pomaga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki, ale Pyralgina to metamizol----trucizna zakazana w wielu krajach, np. w Wielkiej Brytanii, USA, Szwecji i wielu innych.....

ona może niszczyć szpik kostny Confused a ja biorę azatioprynę, która też to robi....

kurczę, pozostaje chyba wegetować pierwszego dnia okresu do końca życia Cool będę twarda heh
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga-Vegantalgin H,spróbuj.
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga jak już kiedyś pisałam moja córcia ma czasem takie bóle w pierwszym dniu i to nawet miała ostatnio mimo leczenia jak co bierze jednak czopek pyralginy lub ten Spazmophen ale zwykły to jeden z najsilnieszych leków rozkurczających bo ani Vwgentalgin ani Nospa nie pomagały poproś lekarkę to Ci zapisze po co sie męczyć a w razie czego zamiast pyralginy świetnie robi Ketonal ja dawałam Asi w zastrzyku po czym szła spać na ok 30 min i wstawała jak gdyby nigdy nic ją nie bolało.. Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margaret74 napisał:
Kinga-Vegantalgin H,spróbuj.


hmmm zapytam o to lekarza, ale po sprawdzeniu składu to myślę, że pozwoli Very Happy

Kasiukuc Ketonal to przeciwzapalny lek, mi takich nie wolno Confused szkoda, no ale nerki....
a ten Spasmophen jak brałam, to pomagał; ale ja brałam ten mocniejszy Cool mój internista był/jest genialny Very Happy szkoda, że odszedł Confused

EDIT
_______
no i wiadomo, chciałbym coś co nie szkodzi Cool
wyżebrzę od doktorów ten Spasmophen Duplex-może on znów pomoże Very Happy wtedy oszczędzę wątróbkę ... bo paracetamol od kilku lat to przesada....
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga skonsultuj sie z ginekologiem który Cie prowadzi i z pewnościa jakieś odpowiednie tabletki zapisze które możesz pzyjmowac a będa skuteczne.. Smile
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odejdę trochę od tematu.

Pyralgin to jedyny lek, po którym spada mi temperatura.
Wiem, że to trucizna, ale inne leki nie powodują u mnie spadku temperatuty o ani jedną kreskę na termometrze, a ja jeśli mam gorączkę to od razu 40 stopni.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiakuc napisał:
Kinga skonsultuj sie z ginekologiem który Cie prowadzi i z pewnościa jakieś odpowiednie tabletki zapisze które możesz pzyjmowac a będa skuteczne.. Smile

ginekolog proponował leki anty, ale sama wie, że przy toczniu raczej są niewskazane; normalnym poleci jakiś ibuprom czy inne NLPZ, a ja jestem "ograniczona" w tej kwestii...
może w środę mnie przyjmą na nefrologię, to niech radzą mądre doktory Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group