Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z miesiaczka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 7:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga to fakt że choroba ogranicza możliwości przyjmowania niejktórych leków i mam nadzieje że te mądre doktory coąś poradza bys sie tak z tym nie męczyła ..powodzenia.. Smile
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malenka
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 10:44 pm    Temat postu: Re: Problem z miesiaczka Odpowiedz z cytatem

Moje miesiaczki sie uregulowały, biore sterydy i wszystko jest regularnie jak ma byc Wink



Ja tez piore tylko Pyralign , tylko on na mnie działa, i od razu lepiej sie czuje ! ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi za bardzo pomóc nie można Confused muszę wytrzymać ten jeden dzień; trzeba uważać na nerki...mam ten Spasmophen...w następnym tygodniu się okaże, czy teraz też pomaga Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Lip 08, 2009 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę,ze to dobre miejsce Wink

Aqua-Femin firmy Puritan's Pride-zestaw składników roślinnych dla kobiet majacych problemy z nadmiernym zatrzymaniem wody w organizmie w II fazie cyklu.Kompleks przyspiesza usuwanie wody z organizmu i oczyszcanie organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii,co ,m.in.korzystnie wpływa na cellulit oraz koloryt cery.Przeciwdziała powstawaniu opuchnięć brzucha.twarzy,okolic oczu,dłoni i łydek. Sprzyja utrzymaniu przyjaznej mikroflory w obrębie dróg moczowych-a wiadomo,ze infekcje na tym tle najczęściej maja miejsce właśnie w II fazie cyklu ze względu na zmiane ph.

Skład:
-liść brzozy(50mg.)-usuwa nadmiar wody,
-wspomaga prze powyższe detoksykacje org.,
-co poprawia funkcjonowanie nerek;
-liść mącznicy lekarskiej(50mg.):
-pomaga zachować odp.mikroflorę w obrębie
d.moczowych,
-wspomaga prawidłowe funkcjonowanie pecherza ,
-jagoda jałowca -eliminuje szkodliwe produkty przem.materii(10mg)
-liść pietruszki -wspomaga pracę nerek(50mg.)
-potas -uzupełnia jony K w czasie zwiększonegowydalania
płynów z organizmu. (20mg.)
Cena za 50 tabletek-ok.29zł. stosowac w II fazie cylku,nie dłużej niż 3 tyg!


Gdzies wyczytałam ,ze osoby z duża niewydolnościa nerek powinny uważać na jałowiec. Zwiększoną ostrożnośc powinny tez wykazać osoby chore na astmę przy stosowaniu liści/kory brzozy-zawiera naturalne salicylany(osoby uczulone tym bardziej).
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Lip 18, 2009 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biorę to od jakiegoś czasu, muszę przyjrzeć się jak działa Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Lut 03, 2010 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mała ciekawoska Wink

Witamina E osłabia bóle menstruacyjne
06-08-2005; źródło: PAP

Witamina E osłabia bóle menstruacyjne - poinformował "British Journal of Obstetrics and Gynaecology". Najdotkliwiej z powodu takich bólów cierpią nastolatki. Naukowcy przebadali 280 młodych dziewczyn między 15. a 17. rokiem życia. Część z nich otrzymywała dwa razy dziennie witaminę E, a pozostałe placebo.

U grupy, która przyjmowała witaminę E, zmniejszyły się zarówno bóle menstruacyjne jak i krwawienie. "To może być przełom w terapii" - powiedział Peter Bowen-Simpkins, z Królewskiej Szkoły Położnictwa i Ginekologii - "Leczenie witaminą E jest bardziej dostępne i mniej inwazyjne niż leczenie hormonalne".
http://www.biomedical.pl/aktualnosci/witamina-e-oslabia-bole-menstruacyjne-1.html

Trochę czasu minęło-i co z tym dalej?
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
diana228
Junior
Junior


Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 26
Skąd: zamosc

PostWysłany: Pią Lut 05, 2010 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety mam takie same problemy.
Mialam 13 lat kiedy dostalam pierwsza miesiaczke, i do poki nie zaczelam chorowac wszystko bylo ok przez jakies 10 miesiecy i nie bylo zadnych nieprawidlowosci.
Ale gdy odezwala sie choroba tovi miesiaczka sie zatrzymala(wspomne tylko ze jeszcze bie bralam zadnych leków)
Teraz gdy jestem na imunosupresji i leczeniu sterydowym slysze podobne odpowiedzi od lekarzy:ze zmiana klimatu,wplyw lekow imunosupresyjnych oraz sterydowych i ze jesli bedzie sie dalej utrzymywal brak miesiaczki to prosze przyjsc ponownie to wtedy cos temu zaradzimy(przypomne ze mam 21 lat) i pani doktor potraktowala to jak normalny objaw i ze nie ma sie czym narazie martwic jednak ja jestem innego zdania. No ale coz taka jest ludzka mentalnosc :/:/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Pią Lut 05, 2010 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj se Arrow Miesiączka a leki
Arrow Klimakterium ,hormony i toczeń
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Lut 05, 2010 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Diana nie dziwię Ci się że masz zmartwienie bo okres mimo wszystko miec powinnaś a jeśli nie miesiączkujesz to ginekolog powinien wdrozyć odpowiednie leczenie w celu utrzymania miesiączki im dłużej nie masz tym większe moga być problemy w wywołaniu jej jesli będziesz chciała zajśc w ciąże poszukaj dobrego ginekologa z którym można porozmawiać na ten temat i on powinien coś doradzić i przepisać..pozdrawiam i życze powodzenia..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sarenka
Junior
Junior


Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 4

PostWysłany: Czw Mar 25, 2010 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powodzenia

Ostatnio zmieniony przez sarenka dnia Czw Maj 13, 2010 8:26 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Mar 25, 2010 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całe moje życie polegało na nieregularności cyklu wraz z dużym zatrzymywaniem wody w organizmie. Tłumaczono mi to moją dużą aktywnością ruchową ( rytmika, balet, jazda na rowerze ) oraz szczupłą sylwetką ( jakobym miała za mało tłuszczu do wyprodukowania własnych estrogenów ).

Co ciekawe, od 3 miesięcy biorę sterydy w niskich dawkach po pulsie solu-medrolu i właśnie od tychże 3 miesięcy mam regularny cykl ! ( Pozostałe dolegliwości nie ustąpiły. Mam podwyższony poziom prolaktyny, dostałam lek od gonekolog - bromokryptynę, obniżającą poziom powyższego hormonu - lecz nie przyjmuję jej póki co, gdyż jest lepiej z regularnością. )
_________________
" Hatifnatowie wciąż gonią i gonią. Taki w nich niepokój (...) tylko chcą dotrzeć do horyzontu"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pią Cze 04, 2010 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja okresu nie miałam od marca już.
Na początku maja brałam dożylnie w szpitalu 3 pulsy solu-medrolu. Teraz od ponad miesiąca jestem na Encortonie w dawce 50 mg/doba. Czytałam w ulotce Encortonu, że jednym ze skutków ubocznych jest zaburzenie cyklu miesięcznego. Mam nadzieję, że niedługo mi się to ureguluje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro Paź 13, 2010 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem na encortonie od maja (dawka od 40 do aktualnie 25 mg) i mam przez to bardzo słabe miesiączki. Póki co są regularne ale mój profesor powiedział mi ostatnio, że "przy encortonie one nigdy nie będą normalne-raz obfitsze raz słabsze ale nie normalne"...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Paź 14, 2010 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmm... napisał:
ja jestem na encortonie od maja (dawka od 40 do aktualnie 25 mg) i mam przez to bardzo słabe miesiączki. Póki co są regularne ale mój profesor powiedział mi ostatnio, że "przy encortonie one nigdy nie będą normalne-raz obfitsze raz słabsze ale nie normalne"...


to chyba zalezy od organizmu, na encortonie i metypredzie mialam regularne i normalne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Paź 14, 2010 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Didulka pewnie tak jest. To był cytat mojego nefrologa. Każda przechodzi to inaczej, u każdej może być różnie z miesiączką. Na razie się nie przejmujęWink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group