Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z miesiaczka
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gonia
Kadet
Kadet


Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 39
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 4:25 pm    Temat postu: Problem z miesiaczka Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Nie moge znalezc zadnego watku na temat menstruacji i problemow z tym zwiazanych-az nie mozliwe ze temat nie byl poruszany Confused dlatego pytam w nowym watku...a jesli odpowiedz juz gdzies padla to prosze odeslijcie mnie w odpowiednie miejsce.
A teraz do konkretu. Chcialam Was zapytac co nalezy zrobic w przypadku gdy okres spoznia sie np 3 tyg??? Lekarze uprzedzali ze moga wystapic przesuniecia ale ze o az tyle!?
Zdarza mi sie to wlasnie pierwszy raz-do tej pory bylo jak w zegarku-i martwie sie bo jestem w pracy za granica i nie wiem czy powinnam udac sie do lekrza czy spokojnie dalej czekac.
Dodam ze nie obawiam sie o ciaze!!!
Bardzo dziekuje za pomoc
I pozdrowienia dla wszystkich z Hiszpanii Cool
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba ten temat był ale juz odpowiem ci od razu tutaj poszukam pozniej Wink , jesli masz 100% pewnosci ze nie jestes w ciazy to nie musisz sie martwic pocekaj spokojnie az wrocisz, brak miesiaczki mogła wywołac zmiana klimatu oraz inne czynniki ( nie wiem dlaczego lekrze cie informowali ) duze zaburzenia cyklu wywołuja czesto cytostatyki w duzych dawkach , a więc jesli przez to przechodziłas to tak moze byc , inna sprawa - wiek , u nas czesto juz przed 40 co niektorzy mają problemy z okresem ze wzgledu na chorobe , tak się czesto zdarza,
nie wiem jak długo masz zamiar tam zostac, uwazaj na siebie w razie jakichkolwiek oznak krwotoku do lekarza, na razie ja bym się wstrzymała ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przyłączam sie do wyp[owiedzi Moniki
mysle ze najwieksze znaczenie ma klimat, jego zmiana, ale równiez leki- ja przy sterydach też mialam takie dziwne akcje z miesiączką, teraz sie jakos unormowało. nie martw sie na zapas i jesli poza brakiem menstruacji nie odczuwasz nic wiecej to mysle ze zaczekaj, bedzie ok
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gonia
Kadet
Kadet


Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 39
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam 24 lata a w tym klimacie bede jeszcze 2mies - jesli choroba tego nie zmieni Confused jak narazie to jedyny problem....Ale wasze odp uspokoily mnie. Moniko jak mozesz to przeslij wiecej info na ten temat. A co z innymi forumowiczami?? nigdy nie zetknelyscie sie z tym problemem?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja pani dr zawsze mówi, że miesiączka może nawet czasem zniknąć na jakiś czas... Ja nie miałam z tym problemu nawet na Endoxanie, a to jeden z silniejszych leków. Czasem zdarzało mi się dostać okres o tydzień za wcześnie lub za późno. Bywa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też nie mam problemu z regularnością; nawet po gigantycznych dawkach różnych leków
raz miałam większe opóźnienie, ale wiążę to z braną luteiną, lekami przeciwzakrzepowymi i przebytej operacji Smile

pewnie u Ciebie klimat dużo zawinił
musisz po prostu poczekać
pozdrawiam Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od czasu choroby (7lat) mam nieregularne miesiączki. To juz niemal reguła, że jest ok 5 dni później niż powinen. A jak endoxan w kroplówkach brałam to przez 5 miesiacy chyba wcale okresu nie miałam... Miewam tez przerwy znacznie dłuższe lub krwawienia, które miesiączką trudno nazwać Confused Kiedys to nawet ginekolog mnie wkurzył jak kolejny raz na wizycie byłam i mówie ze nieregularne, za często, za długie... A ona na to że takie rzeczy sie zdarzają, że zmaina klimatu na to wpływać może, że stresy... itp. Ani jedno ani drugie sytuacje nie miały miejsca... O ciąży nawet nie wspomniał Shocked Cóż, chciał mnie normalnie, zbadac ale jak sklamalam ze własnie okres mam to zapisał mnie na USG... Przynajmniej tyle. A tam podobno wszystko w porzadku
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Asiab
Junior
Junior


Dołączył: 13 Lip 2004
Posty: 28
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj z miesišczka to ja miewam problemy. Kiedys nie miałam z 3 miesiace a póŸniej przez jakiœ rok mialam regularne. Natomiast od miesišca mam krwawinia, plamienia zamiast normalnej miesišczki, była u ginekolga i niby zaburzenia hormonlane które z racji choorby maja miejsce bytu ale leki nie skutkuja i dzis znów sie wybieram. Ale u Ciebie to może zmiana klimatu, brak mnie tak bardzo nie martwi jak te plamienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gonia
Kadet
Kadet


Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 39
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sumie to nie narzekam-tez wole brak, wygodniej Very Happy mam tylko nadzieje ze jak juz ´kranik sie odkreci´ to nie bedzie znowu problemu w druga strone-jak np u ciebie Asiu.
Wczesniej zastanawialam sie tez czy w takich przypadkch bierze sie cos na wywolanie...Ale jak mowicie ze sie czeka...Oh z ta nasza choroba zawsze cos-nie mozna o niej zapomniec Sad
A jeszcze jestem ciekawa jednego....skoro okres spoznia sie te 4-5 tyg a nwet zanika na pare miesiecy to co z dniami plodnymi,jajeczkowaniem itd!? czy mozna starac sie o dziecko!?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asiab
Junior
Junior


Dołączył: 13 Lip 2004
Posty: 28
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też się zastanawiałam czy przy takich różnych problemach można zajśc w ciąże, bo skoro mam cały czas plamienia, to chyba i brak jajeczkowania ale cóż niewiadomo więć trzeba uważać.
Dziś jestem po wizycie u ginekologa i teraz zamiast Luteiny zapisał mi coś mocniejszego orgametril i zobaczymy czy w końcu znikną plamienia. I jak będzie później. Lekarz nawet wspominał że dobrym rozwiązaniem byłaby wkładka, ale jeśli chciałabym starać się o dziecko to chyba nie. Oj ciągle jakieś problemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lip 26, 2008 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goniu, ja na początku choroby nie miałam okresu przez prawie 3 miesiące. Potem wrócił, ale już nie mam takiego jak przedtem. Krwawienia są słabsze, nieregularne, po okresie długo jeszcze mam plamienia. Podobno to normalne przy chorobach reumatycznych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Lip 26, 2008 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mojemu ginekologowi udało się wyregulować tego typu problemy- najpierw zastrzyki a potem tabletki hormonalne. Oprócz tego zakończyły się moje wahania nastrojów( koszmarne dla rodziny....) i problemy z bólami głowy.
Teraz niestety byłam u innego lekarza (szkockiego Evil or Very Mad ) i mimo moich próśb i tłumaczeń zmienił mi tabletki-- już czuję negatywne zmiany...

Myślę,że grunt to dobry i cierpliwy Wink ginekolog...(a czasami endokrynolog również)
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Lip 27, 2008 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gonia najważniejsze byc pod stałą opieka ginekologa który bedzie wspólpracował z lekrzem prowadzącym ja na obecny czas juz zakończyłam tą przyjemność miec okres ale już dzieci odchowałam więc to nie zmartwienie choć jeszcze wieku menopauzalnego nie mam a Twoim pzypadku należy porozmawiac z ginekologiem na temat miesiączki i w przyszłości o zajściu w ciążę by sobie zbytnio życia nie skomplikować powodzenia i wszystkiego dobrego.. Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zolwik
Junior
Junior


Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 24
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pią Sie 01, 2008 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja rowniez miewam problemy z miesiaczka, przez pierwsze miesiace choroby okres mialam co 3 miesiace. nawet do ginekologa-endokrynologa chodzilam, badania na hormony mialam robione, ale wszytsko wyszlo ok. Wiec leków zadnych nie dostalam. Dopiero po odstawieniu sterydow (teraz biore tylko immunosupresory) miesiaczki sa w miare regularne, maksymalnie 10 dni spoznienia. No i okres to u mnie teraz trzy dni trwa, a zanim zaczelam chorowac to mialam dluzsze miesiaczki. od ginekologa uslyszalam, ze to po prostu po lekach sa takie zaburzenia, a jakby sie znowu powtorzyl zanik miesiaczki na 3 miesiace to wtedy jakies leki zastosuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asasello
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 41
Skąd: Żory

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku miałam strasznie obfite i bolesne miesiączki. Brałam wtedy tylko encorton, immuran, endoksan. Potem jak dostałam tego zatrucia po endoksanie i niewydolności nerek to nagle wystapiła nieplanowana miesiaczka-właściwie takie chluśnięcie krwi a potem nie było jej przez 4 miesiące. Obecnie biorę cyklosporynę i metypred oraz resztę całą wspomagającą i miesiączki sa. Powiem tyle-sa każdego miesiąca-raz 12 raz 19 raz 28 tak łażą jak smród po gaciach ale są. Bardzo mikre-jak opady na pustyni Razz boli mnie wtedy brzuch, tyłek, plecki w krzyżu i uda. a ze mam pofatygowane nerki nie moge brać nic przeciwbólowego... wiec chodze wściekła jak szerszeń ^^ Nie mam też wogóle apetytu. Mój kolega który hoduje psy powiedział mi ze jego suczka owczarka przed cieczką i w trakcie też nie je Razz No rozbroił mnie tym Very Happy
Moja pani doktor mówi że skoro z dzieci nici to nie ma sie czym martwić i z czasem moze sie poprawi i ureguluje albo całkiem zaniknie. Na leki hormonalne mnie nie namawia bo mówi ze i tak duzo chemi pozeram na codzień.
Lekarze ginekolodzy...echh każdy inaczej mówi i dla kazdego moja dziurka jest ważniejsza od całego ciałka. Jeden na siłe chciał mnie leczyć homeopatycznie-ale nie potrafił powiedzieć o interakcjach z moimi lekami nic sensownego. Drugi dawał mi na siłe hormony. A trzeci twierdził że to moze być spowodowane tym że brak mi kontaktów płciowych...nie komentuje tego ostatniego Razz-przeciez nie bede polować na samców Razz
Tak więc na razie w czasie miesiączki dużo chodze-to wtegy mnie tak nie boli, jak śpie to sobie robie okład na brzuch, i z uwagi na nieprzewidywalność-zawsze nosze przy sobie podpaski .
Gonia jeśli nie jesteś w ciąży to nie ma sie co martwić. Ciesz się Hiszpanią i niczym nie martw. O leee!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group