Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z miesiaczka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Paź 18, 2015 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nabu napisał:
Dziewczyny, czy macie też (bo ja mam Confused ) tak , że objawy wam nasilają się przed miesiączką? Dokładnie - mnie bolą mocniej stawy.

A poza tym to mam ostatnio coraz krótsze cykle (22 dni max) a teraz 15 dni Exclamation
więc tak sobie myślę czy nie wchodzę w klimakterium ( jeszcze trochę brakuje do 40-tki, ale wiem że to się zdarza).

Byłam u lekarza, żrę luteinę ale to niewiele pomaga...
pozdrawiam


Nabu dużo kobiet skarży się na gorsze samopoczucie przed miesiączką; na ból stawów także i to często. To jeden z objawów PMS.

mamy nawet temat na Forum - http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=4418&sid=11f73f0550f3f01ee9bf59077748852e
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odświeżam temat

Problemy z miesiączkami mam już jakiś czas, ale to były incydentalne (2-3 razy w roku) krótsze lub dłuższe okresy niż moje standardowe 28 dni.
Alew ostatni rok to już dał mi w kość...począwszy od 20 dni krwawienia w lutym 2015, przechodząc przez 13-14 dniowe cykle, kończąc na 39 dniowym. A w tym roku to już mój okres przegiał. 8 stycznia jak miałam to dopiero dzis dostałan coś co powinno być okresem. Delikatnie krew się pojawiła. 43 dni... Juz nawet brałam prze 3 miesiace jakis ziołowy lek na uregulowanie ale pomógł na tyle, że w grudniu 2015 miałam cykl 26 dni. I to by było na tyle...
Prolaktyna podwyższona pewwnie też ma tutaj duże znaczenie. Idę we wtorek (chyba, że pojawi się normalne krwawieni) do gina, mój endokrynolog obawia się, że moge wchodzić w okres menopauzalny.
No nic, trzeba bedzie szybko działac i starac się o dzidziusia Wink

Planuję w tym roku udac sie do Warszawy, do prof. Jerzak-ginekolog, autoimmunolog, żeby mnie skonsultowała i "ustawiła". Mam świadomośc, że jak chce mieć dziecko to trzeba zacząć się leczyć...
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiu, o problemach z miesiaczkami to mogę mówić dużo niestety.... Nie wiem co to regularny okres... Mam nadzieję, że pociesze Cię moja sytuacją, że pomimo katastrofy miesiaczkowej zaszlam w ciążę za pierwszym razem zupełnie naturalnie i za pierwszym podejściem. Pomimo miesiączkowania 2--5x w roku (!) i usłyszeniu od ginekologa że pewnie będę bezpłodna bo nie miewam owulacji, udało się Smile Za drugim razem najpierw stymulacja owulacji i też się udało za pierwszym razem.
Od 2 lat jestem na metforminie od dr.Szydłowskiego, którego mi polecilas i jestem Ci za to wdzięczna. Dzięki temu metformina dokonała cudu i moje cykle oscylowały pomiędzy 32-60 dni. Ciekawostką jest, że po odstawieniu metforminy na 3 tygodnie by zrobić krzywą cukrową , cykle rozregulowaly się właśnie do długości 60 dni, potem krótsze w miarę przyswajania leku. Niestety od listopada biorę metypred i ostatnia miesiączka była na początku grudnia. Metformine przyjmuje regularnie więc przyczyna tkwi albo w sterydzie albo w problemie wewnątrz.
Też szukam dobrego gina w tym momencie. Na cito. Tym bardziej, że ten MTX mam od dziś.
Jak kogoś dobrego znajdziesz to pamiętaj o mnie Wink
Powrót do góry
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paulina, dzięki za odpowiedź. Moja siostra (również "problematyczna") jeździła całą ciążę do prof. Jerzak. Niestety wizyty są drogie-300 zł plus koszty dojazdu io potem badań, ale wiem, że chcę do niej jechać.
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Sob Lut 20, 2016 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sproboj się dostać do dr.Dariusza Szymuli. Całą drugą ciążę robił mi USG. Jest najlepszym specjalistą w tej dziedzinie w całym regionie i szanują jego opisy w każdym szpitalu (z doświadczenia wiem). Gdybym tylko mogła jeszcze raz zajść w ciążę to tylko jemu powierzylabym jej prowadzenie. Ciepły, uprzejmy, życzliwy człowiek. Bardzo cierpliwy. Opiekuńczy dla swoich pacjentek, przychodził do jednej na mojej sali, i nie była to jego prywatna pacjentka tylko na NFZ.
Ja szukam kogoś na miejscu i "od ręki".
Powrót do góry
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Pon Lut 22, 2016 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmm, jeśli mogę coś zasugerować (ale możliwe, że już wiesz skoro Twoja siostra jeździła do prof Jerzak) to przed pierwszą wizytą warto załatwić i wykonać badania, żeby nie tracić czasu i sporej sumy na wizytę po same skierowania. Bez badań nic nie powie.
_________________
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Lut 22, 2016 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ri dzięki Smile oczywiście, że zrobię badania aktualne, żeby nie jechać na pusto. Jutro idę do gina w Lublinie i też rano zrobię sobie parę badań, żeby mieć na świeżo i wiedzieć z czym idę Smile
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Wto Mar 15, 2016 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Planuję w tym roku udac sie do Warszawy, do prof. Jerzak-ginekolog, autoimmunolog, żeby mnie skonsultowała i "ustawiła". Mam świadomośc, że jak chce mieć dziecko to trzeba zacząć się leczyć...[/quote]



Ten profesor jest ginekologiem - reumatologiem?

Mam podobnie jak Ty rozregulowany cykl i przed miesiączką i na początku bolą mnie stawy, podobno to normalne, ale trudno tak żyć... mi lekarz zaproponował spiralę z progesteronem na wyciszenie tego koszmaru w ogóle.
Co sądzicie o takich wynalazkach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Wto Mar 15, 2016 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani prof Małgorzata Jerzak https://ranking.abczdrowie.pl/d/987,malgorzata-jerzak

Ja jestem sceptycznie nastawiona do srodków hormonalnych na wyciszenie-mnie lekarze, z uwagi na historię choroby, nie podadzą żadnych środków hormonalnych.

EDIT:

Podbijam temat-byłam w czerwcu u prof Jakiela w Lublinie, zlecił badania do zrobienia. Jako, że nie chciałam przed samym ślubem robić badań, to poczekałam i dopiero we wrześniu udało się wszystkie zrobić.
28 września mam kolejną wizytę. A wyszła mi niska rezerwa jajnikowa...zarówno w usg, jak i w badaniu z krwi. Prof, który wykonywał usg starał się nie przekazać tej informacji w czarnych barwach, ale za wesoło to nie jest. Jeszcze w poniedziałek zrobię 2 hormony i czekam na wizytę u prof.
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group