Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

drętwienie skóry a potem palący ból
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 11:06 pm    Temat postu: drętwienie skóry a potem palący ból Odpowiedz z cytatem

zaczęło się jakiś dwa lata temu...

drętwieje mi skóra a potem zaczyna boleć - tak bardzo że nie mogę tego wytrzymać

zaczęło się od tego że, jak dłużej siedziałam np. na tardym krześle czy ławce to zaczęłam odczuwać lekkie zdrętwienie pośladków a po jakimś czasie pojawiał się ból.
aby przerwać te tortury - musiałam wstać i trochę pochodzić i te dolegliwości ustępowały.

od jakiegoś czasu zaczęło to jakby postępować.
drętwieje mi skóra na plecach - jak dłużej opieram się o coś twardego
drętwieje mi skóra głowy lub szyi - miejce dokładnie te które styka się z twardą powierzchnią i skóra do okoła
ręce, nogi i tak każdy kawałek skóry, który gdzieś styka się z twarą powierzchnią.

najpierw pojawia się dziwne uczucie - potem zdrętwienie i ból, który staje się niedowytrzymania jak nie zmienię pozycji. ból jest taki jakby ktoś przypalał mnie ogniem.
jak zmieniam pozycję to te dolegliwości zaczynają ustępować - ale nie zawsze mogę zmienić pozycję
np. czasami jak jedę w autobusie czy skm - tam są twarde siedzenia i zaczyna się...
często wegetuję na poczekalniach w różnych przychodniach i tam mam to samo...
ostatnio miałam robione eeg i rezonas magnetyczny głowy
na eeg zdrętwiała mi szyja pod koniec badania od tego wałka pod głową
na rezonasie nie mogłam wytrzymać. skóra głowy zdrętwiała mi mniej więcej w połowie badania, wiadomo nie wolno się ruszać. grzecznie leżałam. zaczął się pojawiać ból. na początku niewielki, ale z każdą minutą się nasilał. w końcu tak bolało, że zaczęły mi płynąć łzy z oczu i zaczęlo mi się robić słabo (jestem nadwrażliwa na ból). już miałam ochotę przerwać badanie, ale starałam się wytrzymać do końca. dosłownie w myślach zaczęłam się modlić żebym jeszcze trochę wytrzymała - i jakoś dotrwałam do końca ze łzami w oczach. po badaniu długo czułam jeszcze ból skóry, a zdrętwienie utrzymywało się jeszcze przez jakieś pól godziny.

w sumie z miesiąca na miesiąć coraz bardziej mi to dokucza.
ostatnio nawet jak siedzę dłużej na kanapie (15 -20) bez zmiany pozycji to zaczyna się. wystarczy, że oprę jedną nogę o drugą i już drętwieje, to samo np. jak leżę i rękę położę na brzuch to drętwieje mi ręka od wewnętrznej strony - tam gdzie dotyka np żeber. głowa jak opre o sciane czy podgłówek . mam już dość bo to okropny ból i najgozrej ze budzi mnie w nocy, no teraz to ja nie spie to mnie nie budzi ale nawet zasnąć mi ciężko bo wierce się w łóżki jakbym miała ADHD.

ogólnie koszmar

nie wiem od czego to mam - może to przez moje problemy kardiologiczne? zastanawiam się czy to coś nie jest związane z naczyniami krwionośnymi skóry? no kompletnie się na tym nie znam.
nie pytałam jeszcze lekarza bo mi strasznie głupio Embarassed

co to może być?
czy któś z was ma podobny problem?
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Abisynko mnie czasem drętwiej skóra jak za długo siedze w jednej pozycji ale nie zdarza się to często i nie boli tak jak Ty opisujesz po zmianie pozycji przehodzi..ja na Twoim miejscu nie wstydziłabym sie tylko porozmawiała o tym z lekarzem to nie jest błahostka skoro juz tak bardzo Ciu dokucza że nie możesz zbólu wytrzymac tak jak pisałas jest to co najmniej niepokojące i wymaga opini lekarza więc nie zastanawiaj się tylko idź i skonsultuj tę dolegliwość póki nie jest jeszcze gorzej pzeciez to postepuje i staje sie dla Ciebie coraz trudniejsze do wytrzymania życzę powodzenia i mam nadzieje że lekarz Ci pomoże ..daj znać jak coś będziesz wieedzieć... Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Nie Sie 24, 2008 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiu masz racje, zapytam lekarki rodzinnej ale tak mi głupio bo to śmiesznie brzmi - no przynajmniej dla mnie . a jak mówiłam znajomym to dziwne oczy robią Sad. a faktycznie to postępuje i jest coraz barzdeij uciążliwe a ten ból jest niedowytrzymania
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abisynka czy masz wyrownane poziomy elektrolitow bo ja mam takie dolegliwosci kiedy sod potas lub chlorki sa zbyt niskie wtedy pierwszym obawjem jest własnie dretwienie i bol , sprawdz takie badanie prywatnie kosztuje 7 zł i od razu wiesz o co chodzi ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no cześć moniczko Smile miło cię w końcu widzieć Smile
wiesz nie pomyślałam o elektrolitach - musze zrobić koniecznie - co prawda dwa razy do roku je sprawdzam ale nigdy nie wiadomo co tam bryka Wink
najgorsze że ciągle mi coś stoi na przeszkodzie by do lekarza się wybrać ale w następny tydzień to koniecznie musze się wybrać Smile
dziękuję
jak tylko czegoś się dowiem to dam znać
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczęta ja też mam problem z dretwieniem, z tymże u mnie na pewno poziom potasu jest w normie (biorę kalipoz). Czy sam sód, albo chlorki mogą powodować taki stan?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mogą potas nma podobne działanie w organizmie jak i sod czy chlorki , moze to byc i sod, co prawda niezbyt czesto wystepuje niedobor tego piersiwastka ale jednak się zdarza
ja przez całe lata brałam aspargin ( potas i magnez) a potasu zawsze było za mało kalipoz wogole nie działał a wiec moze warto to sprawdzic jesli wszystko będzie ok, poproscie o skierowanie do neurologa

abisynka skad ja to znam , ja tez odkładam ile się tylko da, a najbardziej dobija mnie chodzienie do laboratorium bo wtedy jeszcze najczesciej spie, i nie chce mi się wstac Very Happy zasypiam dobrze po połnocy czesto nad ranem i wstaję około 9 a wiec jestem nieszczesliwa kiedy mam wstac wczesniej
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joanka napisał:
Dziewczęta ja też mam problem z dretwieniem, z tymże u mnie na pewno poziom potasu jest w normie (biorę kalipoz). Czy sam sód, albo chlorki mogą powodować taki stan?


joanko a czy u ciebie wygląda to podonie jak u mnie?
monika a tobie pomogło unormowanie elektrolitów?
kurcze ja często potas mam na dolnej granicy normy ale bywały lata że miałam za mało potasu a nie miałam tego
kurcze głupio mi ale wiecie to jest nie do wytrzymania. we wtorek zapytam lekarza i zrobie badania bo nawet jak dzisiaj spałąm to obudziłąm się ze zdrętwiałą skurą głowy po lewej stronie Evil or Very Mad
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam stałe niedobory sodu i chlorkow ale mam chorobe Addisona i przy tym jest tak jak jest, trudno jeden dzien jest ok, na drugi juz sporo znizone ale ja wiem ze to z tego i muszę się do tego przyzwyczaic, nic na to nie pomoze a przeciez nie mogę całe zycie siedziec w szpitalu na kroplokwach, przez ostatni pobyt codziennie miałam sod w kroplowkach i nie uzupelniono go do normy najwiecej dretwieją mi palce i nogi i twarz jesli jest zbyt mocno ratuje się - solą lub rosołkiem w kostce zjadam sol- bo musze , szkodze sobie na nerki ale nie ma sposobu aby to u mnie uzupelnic a chce zyc więc musze wybrac
jesli zrobisz badania a będą ok, to u rodzinnego wez skierowianie do neurologa, moze to byc problem neurologiczny
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiesz monisiu ja chodze do neurologa Smile kurcze musze jego zmolestować i dopytać. tylko mi drętwieje sama skóra w różnych częsciach - jak komuś o tym mówie - to patrzą się na mnie jak na wariatke Twisted Evil
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 06, 2008 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam tak że jak np trzymam w rece telefon komórkowy to po ok 10 minutach czuje zdretwienie i koszmarny ból, dlatego teraz używam funkcji głośnik Smile tak samo mam gdy niose zakupy w dłoni - mam ja scisnieta i za kilka minut jest dretwienie i potem bol, który czesto trzyma mnie nawet kilka dni. Podobnie jest gdy długo siedze w jednej pozycji. Dlatego staram ie być bardziej ruchliwa, zeby wyeliminowac te dolegliwosc. Choc moze rzeczywiscie propblem tkwi w elektrolitrach. Na nastepna wizyte na bank sobie je przebadam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 12:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak to mi przypomina moje przygody - ja też się wierce jak sie da - kurcze gorzej jakbym miała ADHD albo owsiki Wink
zapomniałam dziś zapytać lekarza ale we wtorek to już na kartce sobie zapisze Smile
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mariola3317
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam co do drętwiejącej skóry ja to mam juz od jakiegoś czasu ale mnie boli i piecze najczęściej skóra w nogach jak pytałam się lekarza to powiedział ze to jest przeczulica skóry i ze w toczniu tak jest .Ale oni teraz wszystko zwalają na toczeń.


Slonko Slonko Slonko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
olusiam03
Gość





PostWysłany: Nie Wrz 07, 2008 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w sumie też to mam zazwyczaj mi ręce drętwieją, niezaciekawe uczucie Confused ale staram się na to nie zwracać uwagi Smile
Powrót do góry
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłam w końcu u lekarza
moja pani dr zrobiła wielkie oczka jak jej powiedziałam że drętwieje mi skóra i boli. powiedziała mi że to może być od naczyń krwionośnych bo mój układ krążenia przez ciśnnienie i tachykardie jest rozhuśtany i mam słabe naczynia, do tego mam cieńką skóre. kazała mi pogadać z neurologiem może on ma jakiś pomysł (i tak do niego musze iść) a potem mam do niej wrócić. i zobaczymy co dalej. boli naprawde mocno. na razie nie dała żadnych skierowań - przychodnia ma limity na ten rok wyczerpane a nie zamierzam wszystkiego robić prywatnie. zobacze co powie neurolog.
buziaki
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group