Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Proszę o radę bo zgłupiałam :(
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powodzenia Very Happy
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracaj szybko, trzymam kciuki:)Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Beata B.
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 170
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powodzenia w szpitalu!
Na pewno wszystko się wyjaśni i będziesz spokojniejsza. Czekamy na szybki powrót! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj i powodzeniu w szpitalu.Z postow wnioskuje,że mamy tę sama p. dr-Urbaniak-to dobry lekarz z duzą praktyka kliniczna.A jeśli bedziez lezała na 28 Czerwca,poznasz i doc Puszczewicza.Odezwij sie koniecznie!
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jolkag
Senior
Senior


Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Pniewy

PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę ochłonęłam i już jestem. Słuchajcie wyniki wszystkie w granicach normy i teraz ANA nie stwierdzono a ja wyję z bólu. Bolą mnie ręce od nadgarstków po końce palców i nogi od kostek w dół. Do tego nogi mi puchną a boli jak diabli. Jestem po kolejnej kuracji antybiotykiem na zapalenie dróg moczowych i kiszka dalej krwiomocz Sad . Włosy mi wypadają garściami i mam wrażenie jakby mi ktoś do oczu wsypał piasek i zasłonił folią. Kurcze przestaje widzieć. Jak to w końcu jest że raz ANA wychodzi a innym razem nie. Już nic nie rozumiem.
Po wizycie u reumatologa jestem na lekach Metypred 8mg i Polfilin 0,4mg.
Co wy na to???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolu a byłaś może z tymi wynikami moczu u nefrologa (lekarz od chorób nerek); czy robiłaś też badania krwi, które obrazują ich pracę?

a z oczami-okulista je widział? ja takie straszne uczucie miałam przy zapaleniu spojówek Confused

jej, jaki człowiek bezradny Sad
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jolkag
Senior
Senior


Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Pniewy

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie u nefrologa nie byłam. Może to warto by i było iść. Sama już nie wiem. A u okulisty jestem cały czas i okulista też już dawno chciał podawać sterydy ale każdy się wstrzymywał bo czeka mnie operacja ucha prawego (perlak). Więc tak komputer co chwilę w badaniu pokazuje inaczej tzn. raz powinnam mieć okulary np. -3 a za pół minuty już pokazuje +2, a ja i tak nie widzę no i ostatnio pojawiły się jakieś blade obręcze. to tyle o okuliście. Dziewczyny no więc jak to w końcu jest z tymi badaniami ANA że raz są a raz nie. No jak sie ma do tego podawanie teraz mi metypredu. Wczoraj na komisji lekarz powiedział do mnie "kto pani dał te leki" a ja na to że reumatolog na tocznia a on że lekarz jest niepoważny. Więc ja na to że podawano mi Olfen100 i żadnej reakcji nie było a stawy jak bolą i puchną tak bolą. Ale sie rozpisała ale to już chyba z psychicznego wyczerpania. Jestem strasznie zmęczona, nie mogę spać i nic mi się nie chce. Po prostu cała jestem do niczego no i jeszcze łzy same cisną mi się do oczy Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tak to jest czasem z tymi przeciwciałami...raz są a raz ich nie ma Rakieta Rozwal gnoja
i chory i lekarz bezradni....dr też nie chcą wciskać leków, jak nie są pewni; wiele dziewczyn na forum jest w podobnej sytuacji, bo diagnozy ani odpowiedniego leczenia nie mają Confused
ale ze względy na te stawy, to chyba coś powinnaś brać (choć ja lekarzem nie jestem Exclamation )
a kiedy masz tę operację ucha?

trzymaj się Jolu Buziak i popłacz sobie jak chcesz, to rozładowuje emocje Buziak
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jolkag
Senior
Senior


Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Pniewy

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję ci Kingo za zainteresowanie moim problemem. Widzisz z tą operacja to też historia bo miałam taką robiona 8 lat temu i teraz nastąpiła wznowa perlaka który musi być jak najszybciej operowany ale niestety Pani ordynator najzwyczajniej boi się tego ruszać bo ciągle coś wymyśla a to że nie mam miejsca na bloku a to że brak łóżka albo że musi być konsultacja u profesora który operował mnie te 8 lat temu a teraz że musi skonsultować się ze swoim mężem emerytowanym laryngologiem. Normalnie paranoja bo to ciągnie sie już od września. I jak tu być spokojnym Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolka - koniecznie wybierz sie do urologa czy nefrologa...Mnie jednak postawił na nogi. Bardzo, bardzo Ci współczuję, trzymam mocno kciuki:)
BuziakI:)
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolu powiem tak, nie znam Ciebie zbyt dobrze-Twojego przypadku, ale może lekarka rzeczywiście ma jakieś obiekcje i się boi przeprowadzić operację Confused ja przez 4 lata szukałam ortopedy, który się podjął pokrojenia mnie; wszyscy się bali Sad
naciskaj ją ile się da, niech w końcu podejmie decyzję-rozważy problem z każdej możliwej strony, skonsultuje z kim trzeba i do roboty, żeby potem nie było za późno Exclamation

spokojnym..hihihi Laughing ciężko czasem być, ale na dłuższą metę szkodzimy sobie sami nerwowością, stresem itp itd; trzeba uzbroić się w cierpliwość (choć to nie łatwe) i dręczyć lekarzy Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JOLU,faktycznie zakrawa to na paranoje,bo czytając zastanawiam sie czy p.doktor chodzi bardziej o sprawy administracyjne,czy o niejasny stan Twojego zdrowia.Martwi sie o Ciebie,czy "punky".
Powodzenia,nie daj sie!
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze poszukaj innego laryngologa ktory będzie bedziej odwazny - czesto to jest takie zachowanie lekarzy boją się nas chorych i najchetniej woleliby nie podejmowac zadnej decyzji
wiem bo sama tego doswidczam nawet u zwykłego internisty jesli trafie na kogos kto mnie nie zna nawet nie probuje mnie leczyc jedynie proponuje szpital, to taka spychotechnika jak ja to nazywam , kazdy woli podrzucic kukułcze jajo koledze bo sie boi
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szukać, szukać, szukać-aż się znajdzie Very Happy
ja znalazłam po 4 latach ortopedę, który się podjął mnie naprawić Very Happy sam się troszkę wahał, bo rozważał wszystkie Exclamation aspekty, ale to trwało chwilkę Very Happy

warto szukać Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jolkag
Senior
Senior


Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Pniewy

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i już po wszystkim. Jestem po operacji i nie było tak źle jak myślałam. Dalej biorę 8mg Metypred i wiecie co jakoś poprawy nie widzę. Stawy w nogach i rękach dalej mnie bolą i doszło takie ogólne zmęczenie. Nic mi się nie chce jestem osłabiona i ciągle zmęczona jakbym była przepracowana a przecież nic nie robię. Co do okulisty to idę na badanie ERG i WPW. Czy ktoś wie co to za badania??? A fakt że przestaję widzieć i coraz bardziej zmniejsza mi się pole widzenia może być spowodowane wada genetyczną tak twierdzi moja okulistka ale to na razie przypuszczenie bo mam zebrać wywiad rodzinny /w rodzinie są osoby niewidome niestety/. To tyle z nowości i jeszcze raz melduję się że wróciłam. Pa.

Słuchajcie od dwóch dni potwornie bolą mnie nogi od połowy łydki aż po palce. To taki ból jakby mi ktoś chciał powyrywać mięśnie Crying or Very sad Już nie wiem co robić żaden olfen ani voltaren w tabletkach i maściach nie pomaga. Chyba oszaleję a wizytę u reumatologa mam dopiera za trzy tygodnie. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group