Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zmiany skórne przy zespole Raynauda

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asti76
Kadet
Kadet


Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 46
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Sro Paź 22, 2008 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm , zaobserwowałam u siebie kilka dziwnych zmian na skórze , i zupełnie nie wiem co to. Od wakacji tych zmian pojawia mi się coraz więcej Sad
W okolicy lewego obojczyka , dokładnie poniżej kości mam długą ponad 10 cm bliznę. Wygląda jak blizna po zabiegu operacyjnym , ale jest zupełnie biała , nie jest wypukła tylko wgłębiona na całej swej długosci i prościuteńka. Kurcze zupełnie nie wiem co to , nawet nie trzeba się wpatrywać aby ja zobaczyć . Jest tak widoczna , że przestałam nosić dekoldy Sad
A oprócz tego mam kilka owalnych zmian na skórze , takie jakby białe plamy i każda z nich jest wgłębiona. Przed niedziela wyszły mi kolejne dwie na nodze . Zauważyłam , że zmiany te najpierw są czerwone , potem wewnatrz po jakimś czasie zaczynają się rozjaśniac , robia się białe , a wokół jeszcze przez jakis czas zostaje sina otoczka . Z biegiem czasu robia się zupełnie białe i wgłębione. I takie białe juz sobie pozostaja , wogóle nie znikają. Cholerka czyżby mi się coś rozwijało ? Co myslicie , proszę podpowiedzcie coś Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asti76
Kadet
Kadet


Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 46
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej , czy ktos orientuje się co to moga być za zmiany na skórze u mnie Question Question Question Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pasja
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 883
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Pierwsze co mi przychodzi do głowy to niedobór B12. Powoduje różne objawy, w tym m.in. białe plamy na skórze.
Znajoma miała kiedyś z kolei łupież pstry, najpierw brunatne plamy na skórze, potem zrobiły się białe.
_________________
Chcesz nosić futro? Weź kota na ręce!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joanka
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Mar 2007
Posty: 156
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Paź 26, 2008 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też myślę że to może być łupież pstry. sama całkiem niedawno załapałam to paskudztwo i nawet nie wiem jak Sad bardzo przestrzegam higieny, nie chodze na basen, itp. a tu zakażenie grzybem błeee
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asti76
Kadet
Kadet


Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 46
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Sro Paź 29, 2008 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej , jestem po wizycie u dermatologa. Lekarka stwierdziła że jest to typowy zanik wiązek kolagenowych w skórze. Jestem nie pocieszona tą wizyta i chyba jeszcze się gdzieś udam , bo nie powiedziała jak mam temu zapobiegać , czym smarować . Wychodzi mi na skórze ostatnio coraz więcej takich prostych długich blizn , wgłębionych a ja mam sobie spokojnie siedzieć i nic nie robić Question Question Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group