Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sterydy a nadciśnienie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 1:33 pm    Temat postu: Sterydy a nadciśnienie Odpowiedz z cytatem

Kochani, chciałabym was zapytać czy cierpicie na nadciśnienie poststerydowe...nie chodzi tu o mnie a o moja mame...od kilku dni bierze metypred, zawsze miała niedociśnienie a teraz skacze jej nawet do 160/100. nie wiemy czy dalej je ma brać czy nie?ja juz biore 3 lata i nic sie nie dzialo. prosze o szybki odpis.obawiam sie...nadciśnienie może sie różnie skonczyc....Moniko B ty pisałas na forum że bierzesz 8 lat i masz po lekach nadcisnienie...i co? poprostu bierzesz do sterydów leki na nadciśnienie?

dzieki za szybka odpowiedz
pozdrawiam kasia
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej,
tez mnie trawi nadcisnienie, ale nie probuje dociec czy jest ono skutkiem sterydow, czy tocznia. Od 2 lat biore juz leki na nadcisnienie stale, bez wzgledu na wartosci cisnienia.
Aha, lecze sie juz od lat 10, poczatkowo zazywalam encorton, a metypred biore chyba od 4-5 lat, dokladnie nie pamietam, wiec nie zauwazam zadnej analogii w zwiazku z wprowadzeniem do mojego leczenia tego specyfiku,
zycze milego dnia, pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasia, przejrzyj wątek o nadciśnieniu, tam kilka osób niedawno opowiadało o swoich doświadczeniach:
Nadciśnienie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie po podaniu pierszej dawki sterydow........cisnienie skoczylo do gory .........po paru dniach wlaczono mi leki na nadcisnienie..i tak jest do
dzisiaj ......biore leki i jest ok......Wiem ze cisnienie mialo zwiazek z wlaczeniem sterydow........bo tak powiedzieli mi lekarze .....i po kilkudnoiwej obserwacji ...........wlaczono leki .........bylo to po tygodniu zazywania sterydow......A cisnienie wzroslo zaraz na nastepny dzien ........gdy zaczelam zazywac sterydy .......
Mysle ze wystarczy wizyta u lekarza i wlaczenie lekow na nadcisnienie.......
.......wtedy wszystko wroci do normy........
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2005 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja metypred biore prawie od poczatku choroby. Ciesienie mialam wysokie ale potem dostalam enarenal i juz jest wszystko w porzadku nawet czasami mam za nicsikie cisnienie. Ja nie konniecznie musialam miec od lekow bo przytylam prawie 20 kigo i moze z otyloscui ze troche
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Pią Wrz 23, 2005 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki dziewczyny
jeszce dzis podesle mame do lekarza...pozdrawiam
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paulina_87
Gość





PostWysłany: Pią Wrz 23, 2005 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biore encorton od 2 lat a od czerwca br w dawce 7,5mg i mam za wysokie ciśnienie zwłaszcza dolne i dostałam teraz leki na stałe i kontrolować musze ciśnienie cały czas
Powrót do góry
janet
Kadet
Kadet


Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 49

PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Ja choruje na rzs od 21 lat i nigdy nie miałam problemów z nadcisnieniem ani z sercem. Od poczatku choroby biore sterydy i inne leki. Tego roku w marcu zaczęłam mieć problemy z cisnieniem z poczatku myslalam ze to stres przed operacja jaką miałam mieć. Po operacji skonsultowałam się z reumatologiem
i okazało się że mam nadciśnienie byłam przerażona dlaczego?! p.dr. powiedziała ża to po lekach i tak mam juz kolejną chorobę Sad biore leki i pomagają pozdrawiam pa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniams
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 38
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze miałam niskie ciśnienie, czasem tak niskie że nie mialam siły wstać z łóżka i oddychać , nawet kawa nie bardzo pomagała. Jak zaczęłam zażywać sterydy - encorton, leukeran, azathioprina - ciśnienie po jakims czasie poszło do góry i to dość znacznie. Dostałam leki na nadciśnienie, odstawiłam kawe i jakoś przeszłam ten okres. Teraz mam remisje od 4 lat , nie zazywam lekow i cisnienie wróciło do normy , mam praktycznie książkowe. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak i ty ja zuważyłam,że wysokie cisnienie przyszło wraz z włączeniem dużej dawki sterydów i imuranu, od tego momentu zaczęło sie lecznie, , teraz sterydów mniej tak wiec i ciśnienie jest nizsze, nawet zmniejszono mi leki na nadcisnienie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też mogę potwierdzić że przy braniu pulsów z solu-medrolu ciśnienie dodatkowo poszło do góry i i ten rodzaj lezenia musiałam mieć odstawiony... Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniams
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 38
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby było zabawnie po odstawieniu lekow cztery lata tmu nigdy nie wróciłam już do tak niskiego ciśnienia jak przed zażywaniem sterydów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kochani, od pobytu w szpitalu czyli od 2 miesięcy jestem na wysokiej dawce encortonu, na poczatku przy 30 mg nie czułam sie najgorzej, ale w tej chwili (zeszłam do 20), fakt, trwa juz to troche, mam straszne problemy z wysokim tentnem i bezsennością. serce kołacze jak oszalałe, dopiero za 2 tygodnie bede na dawce 10 mg. po Metypredzie nie miałam takich objawów, ale trzeba było zmienic leki bo sie pogorszyło. nie wiem jak sobie z tym radzic, moze znacie jakis sposób na obniżenie tentna(wynosi około90 - 100)
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a potas i magnez masz w normie? też tak miałam przed długi czas, nawet mi porobili usg serca i holter ekg miałam
średnio miałam koło 100, a kilkanaście razy na dobę (także w nocy) dochodziło do 130; a ciśnienie niskie przy tym

brałam magnez + B6 (Slowmag) b.dobry, ale drogi
piłam melisę z kilku torebek, czasami skutkowała
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki Kinia, potas i magnez biorę od zawsze, teraz podwójna dawke, nic nie pomaga....moze spróbuje z ta melisą. bede cierpliwie czekac na zmniejszenie dawki leków. pozdrawiam
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group