Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cell Cept- jak długo go brać?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anjalg
Junior
Junior


Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 11:49 am    Temat postu: Cell Cept- jak długo go brać? Odpowiedz z cytatem

Witajcie, jestem nowym użytkownikiem i nie wiem- być może temat ten był już poruszany...

Czy ktoś z Was leczony jest Cell Ceptem i mógłby powiedzieć, jak podchodzą do niego Wasi lekarze, tzn czy ustawiają go na określony czas czy "dożywotnio"? Ja biorę go od ponad 5 lat (od ostatniego poważnego zaostrzenia tocznia, jako kontynuację po chemii, początkowo sprowadzając go na import docelowy). Przez ten czas podlegałam pod 3 różne ośrodki (najpierw Międzylesie w Wawie, gdzie włączono mi Cell Cept), potem szpital na banacha i ostatecznie na Lindleya.

Na SLE+zespół antyfosfolipidowy z defetem V czynnika typu Leiden+nefropatię itd choruję od 10lat. Zaliczyłam już 2 poważne zaostrzenia tocznia z zakrzepicami, katastroficzny zespół antyfosfolipidowy, szpiączkę z tym związaną, chemioterapię (Endoxam w osłonie Solu medrolu). Po ostatnim poważnym zaostrzeniu 5 lat temu i chemii, jestem m.in. na Encortonie i Cell Cepcie + Sintromie. Cell Cept 2x500mg/doba baaaardzo mi sluzy- jestem w remisji,p-ciała też nie są teraz wielkim powodem do zmartwień. Nie wiem już jednak, co właściwie myślec o dalszym leczeniu Cell Ceptem- gdy zaczynłam go brać, lekarze mówili, że to opcja na 2 lata, zarówno zapobiegająca przed zaostrzenim SLE, jak i dalszym uszkodzeniem nerek. Potem bali się jednak wycofać nefrolodzey, bo w tak dobrej remisji byłam. Inni lekarze (konsultowałam się m.in. na Banacha) optowali za wycofaniem się z Cell Ceptu. Żeby to rozstrzygnąc, pojechaalm nawet do Londynu do Prof Grahama Hughes zajmującego się przypadkami takimi jak ten, człowiek, który opisał jako 1 APS. On też był za odstawieniem Cell Ceptu. Trafiłam jednak na Lindleya pod opiekę wspaniałej doktor, która z obawy przed nerkami nie chce odstawić Cell Ceptu (białkomocz mam minimalny. kreatyninę itp też w granicach przyzwoitości, jednak wciąż boją się o nerki, bo "cudem ruszyły" i teraz poza Furosemidum3x40mg/ doba i 100mg Miluritu właściwie nic im do szczęścia nie potrzeba)...

Aj, rozpisałam się. Reasumując- czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z Cell Ceptem albo może polecić lekarzy, którzy prowadzili na nim toczniowe przypadki? Zgupiałam już i nie wiem, czy dobrze robie biorąc go dalej. Nie mówiąc o tym, że kosztuje mnie 700zł miesięcznie...
Ania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na poczatek zbiór forumowych zasad: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=832 i prośba o korzystanie z wyszukiwarki http://toczen.pl/forum/search.php - żeby nie zakładać kolejnego tematu pokrewnego.
Było już całkiem sporo, np.: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1668&highlight=cellcept
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anjalg
Junior
Junior


Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Robert za wskazówki. Zanim napisałam pytanie, spradzałam w wyszukiwarce, ale niestety odpowiedzi na pytanie dot okresu brania Cell Ceptu przy SLE+zespole antyfosfolipidowym+nefropatii nie znalazłam. A wiem, że zdecydowanie różni się podejście do Cell Ceptu przy nefropatii i przebytym katastroficznym zespole antyfosfolipidowym, niż przy samym SLE. Dlatego dalej będę pytała Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja akurat choruję na toczeń, a CellCept biorę od 21 miesięcy. Zeszłam z dawki 2g na 750mg. Moja pani profesor mówiła, że powinnam brać ten lek do 2 lat. Jak będzie dalej, zobaczymy. Jak coś, to pisz do mnie prywatną wiadomość. Służę pomocą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asiab
Junior
Junior


Dołączył: 13 Lip 2004
Posty: 28
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lis 07, 2008 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja brałam Cell cept jakieœ 3lata temu przez rok ale ze względu na cofnięcie refundacji przeszam na Eqoral. miałam być na nim rok a jestem juz ponad 2,5roku, ale bojš mi się go cofnšc ze względu na nerki, zeby znów nie pojawił się białkomocz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group