Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Proszę o pomoc

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jpr
Junior
Junior


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 4

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 8:57 pm    Temat postu: Proszę o pomoc Odpowiedz z cytatem

Czesc, mam pytanie dot. testów ANA2. Jako że test ANA1 wyszedł dodatni, zrobiłam AN2 i wyszedł również dodatni:( w mianie 1:320 obraz świecenia homogenny i ziarnisty.
przeciwciała przeciw dsDNA=ujemne. Autoprzeciw ciał tych nie zidentyfikowano jako: przeciwjąderkowych,....

Dodam że mam świąd skóry, bóle głowy i stawów.
Proszę o informację co to może byc? Sad troche się denerwuję tymi wynikami.
może ktoś z Was miał podobne?
Z góry wielki dzięki.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to może być, to oceni tylko lekarz. Na razie to za mało, żeby cokolwiek stwierdzić.
Odnośnie przeciwciał i wyników mamy przyklejone w tym dziale wątki:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1145
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jpr
Junior
Junior


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 4

PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybym miała przeciwciała np. nRNP, SM, ACA,... to były by w wyniku napisane jakieś wartości dla nich? Temat przeciwciał jest dla mnie całkowicie nieznany stąd te pytania.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że tylko lekarz może zdjagnozowac co to jest. Jaka jest dalsza procedura diagnozy i na co trzeba się przygotowac?
Proszę napiszcie cośSmile
pozdrawiam
[/img]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że badania zlecał lekarz (reumatolog?). Coś podejrzewa? W jakimś kierunku te badania prowadzi?
Bardzo mało informacji podajesz, zatem naprawdę ciężko jest się w jakiś sposób ustosunkować. Objawy, które podajesz mogą występować przy wielu różnych chorobach.

Rozejrzyj się na forum. W niniejszym dziale masz specjalnie przygotowane wątki z odsyłaczami (przyklejone na samej górze) - Przewodnik... Zawiera też odnośniki do stron z przykładami diagnostyki chorób autoimmunologicznych, np. http://www.immuno.amp.edu.pl/dzien1.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jpr
Junior
Junior


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 4

PostWysłany: Sob Paź 11, 2008 12:32 pm    Temat postu: Dalsze badania Odpowiedz z cytatem

Hej, diagnozują mnie w kierunku... hm póki co nie wiadomo:( Utrzymujący się świąd skóry, bóle głowy, stawów...
Na razie wyniki nie dały nic konkretnego; dzisiaj zrobiłam dopełniacze...
Z wszystkimi badaniami mam miec wizytę u reumatologa. Jeśli ktos ma namiar na dobrego specjalistę w Krakowie-proszę dajcie znac (gg:5374327).
Pozdrówka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wystarczy przeglądnac to http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=853
nie trzeba od razu pisac
W tym dziale my sami wpisywalismy i polecalismy lekarzy

poczytaj tez to bo od tego zaczynamy nasza obecnosc na forum http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1740
pozdrawiam cię i zachecam do cztania wtedy bedzie ci łatwiej wiekszosc odpowiedzi jest na forum wystarczy opisac sie do tego co cie interesuje
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jpr
Junior
Junior


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 4

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałam właśnie wyniki dopełniaczy:
C-3c * g/l
C-4 * g/l
anty_CCP <1
HBs antygen ujemny

Co oznaczają te gwiazdki??? Na wynik czekałam prawie miesiąc a tu dalej nic z tego nie wiadomo...

Poza tym okazuje się, że jestem w 5tyg ciąży...Lekarz zaproponował heparynę od razu?Co o tym sądziecie?
Do reumatologa wybieram się w tym tyg chociaż z tymi wynikami to nie wiem czy jest sens iśc...

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
po pierwsze jest sens a po drugie niezależnie od diagnozy sama ciąża nakazuje rozsądek i posłuchanie lekarza
skoro nie ufasz temu u którego byłaś szybko poszukaj innego

heparynę podają również po każdym zabiegu chirurgicznym- myślę ,że nic ci się nie stanie dopóki sprawa twojej diagnozy nie będzie jasna
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group