Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pilokarpina (Salagen)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Sro Gru 03, 2008 11:58 pm    Temat postu: pilokarpina (Salagen) Odpowiedz z cytatem

Z tego co sie orientuję, pilokarpina nie jest stosowana w Polsce do leczenia Z.Sjogrena.
Amerykański Salagen (84 tabletki, 3xdziennie po 5-10mg, starcza na 2-4 tygodnie) jest drogi - kosztuje około 120 euro + koszty sprowadzenia.
Sjogrenowcy w USA i w Skandynawii są leczeni pilokarpiną.
W ubiegłym roku, z powodu zaostrzenia objawów ocznych, stosowałam okresowo pilokarpinę (były to krople do oczu, które przyjmowałam doustnie w przeliczonych dawkach).
Pomaga.

Ostatnio znowu czułam się gorzej.
Z tymi kroplami do oczu to nie jest rozwiązanie...myślałam.
Polscy producenci leków nie są zainteresowani wdrożeniem do produkcji pilo w tabletkach.
A substancja nie jest droga...

No i w końcu :: EUREKA !!
Robiony roztwór pilokarpiny na miesiąc w cenie 5 zł.
Apteka potwierdziła, że zrobi, i to na miejscu, bo łatwe.
W buteleczce ciemnej, bo wrażliwy na światło, z zakraplaczem.
Trzeba uważać, bo to stężony roztwór, a substancja jest toksyczna.
przeczytaj o toksyczności:
http://www.farm-impex.pl/karty/Pilocarpinum%20hydrochloricum.pdf

No i na początek trzeba namówić na napisanie recepty swojego lekarza...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 7:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak myślałam rady już sa i to bardzo konkretne zatem nadzieja dla cierpiących na to schorzenie..oby tak dalej Mgłó a jak masz na imię?
pozdrawiam... Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malabecia
Senior
Senior


Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 76
Skąd: Września

PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja juz nie wiem co stosować na suchość w buzi Sad Nic nie pomaga a język to mam jak obtarty tarką Sad i strasznie boli. Nie zna ktoś może czegoś lepszego niż tabletki i sztuczna slina?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malabecia napisał:
ja juz nie wiem co stosować na suchość w buzi Sad Nic nie pomaga a język to mam jak obtarty tarką Sad i strasznie boli. Nie zna ktoś może czegoś lepszego niż tabletki i sztuczna slina?

Malabecia,
lek jest.
To pilokarpina.
Jest w Polsce i jest tani.
Występuje w postaci substancji, z której farmaceuta w aptece może wykonać roztwór,
oraz w postaci kropli do oczu.
Musimy się tylko nauczyć go stosować.
I poprosić lekarzy o pisanie leku robionego.
Mam przepis, jak powinna być napisana recepta.
Za kilka dni sprawdzę, jak to wychodzi.
Very Happy
Kasiu, dziękuję.. mam na imię Monika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorka1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 110
Skąd: Opole

PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mgiełko - to wspaniała wiadomość,prosiłam swoją lekarkę o pilokarpinę,szukała w encyklopedii leków i znalazła tylko krople do oczu i na tym się skończyło.Podaj proszę koniecznie ten przepis na robiony roztwór,to ja napewno skorzystam i inni też,bo moja lekarka reumatolog pewnie ma mój 1 przypadek i nawet nie wiedziałaby w jakich proporcjach.
Mam jeszcze pytanie,te krople do oczu kropiłaś pod język i pomagały na ślinę??
Już się lepiej czuję,bo mam nadzieję Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Dorciu,

Krople do oczu 2% pilokarpina 5 ml,
wlewałam przeliczoną liczbę kropli do butelki wody - 0,5 litrowej i popijałam cały dzień.
Pomaga.
Najlepsze piśmiennictwo na temat pilokarpiny znalazłam w "European experts meeting on Sjogren's syndrome" w: Scandinavian Journal of Rheumatology, suppl. 115, vol 30-2001.

Na początku należy przyjmować pilokarpinę w dawce 5 mg na noc.
Zwykle jest dobrze tolerowana, i po kilku dniach zwiększa się dawkę do 3x5mg, a nawet 3x10mg.

przepis na roztwór:
Rp.
10% sol.pilocarpini hydrochlorici 10,0
D.S. 3 razy dziennie po 2 krople doustnie

(2 krople takiego roztworu wodnego zawiera 10 mg pilokarpiny)

Dziś wieczorem odebrałam moje pierwsze robione krople z apteki.
Trzymać trzeba w lodówce. 10 ml roztworu=200 kropli starczy wtedy na 33 dni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorka1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 110
Skąd: Opole

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

droga Mgiełko -bardzo Ci dziękuję za przepis na roztwór pilokarpiny , 11 grudnia mam wizytę u reumatologa i zmuszę ją do wypisania recepty,mam nadzieję że mi się uda. Very Happy
Bo z tymi kroplami do oczu to chyba bezsens - cały dzień popijać,a zresztą ktoś by mi musiał przeliczyć ile kropli rozcieńczyć.
Chyba jeszcze się wybiorę do laryngologa,może on jest bardziej w temacie .Zastanawiam się tylko nad tym czy to mi pomoże,bo tak na logikę,jeśli ślinianki są zniszczone,to co tą ślinę wytworzy,ale jak nie spróbuję ,to się nie przekonam.
Dziękuję raz jeszcze ,pozdrawiam
Dorota Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badania nad pilokarpiną w tabletkach wykazały, że działa także u pacjentów z bardzo zaawansowanymi zmianami w śliniankach, przy zupełnym braku śliny. Suchość w zespole Sjogrena powoduje bowiem nie tyle całkowite zniszczenie ślinianek, co zaburzenia stymulacji cholinergicznej ślinianek. Pilokarpina działa na zakończenia nerwowe uruchamiając wytwarzanie śliny.
Pilokarpinę w kroplach do oczu - roztwór 2% stosowałam, po przeliczeniu :
3 razy dziennie po 10 kropli.
i potem normalnie...Slina


Ostatnio zmieniony przez Mgła dnia Pon Gru 08, 2008 6:18 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorka1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 110
Skąd: Opole

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jejku ja już zapomniałam jak to jest mieć ślinę,a nawet jak się pojawi po żuciu gumy np.to na parę minut i taka gęsta,że trudno ją przełknąć.
Bardzo się cieszę,że jest dla nas nadzieja i już w czwartek zobaczę czy uda mi się zdobyć receptę.Kiedyś bardziej mi dokuczały oczy,teraz brak śliny,to moja najgorsza bolączka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dorka1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 110
Skąd: Opole

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety,dalej nie mam pilokarpiny,bo wizyta nie odbyła się,przeniesiona na następny tydzień , muszę wytrzymać. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 recepta to 1 opakowanie - starcza na miesiąc. Apteka co miesiąc może Ci zrobić kolejne opakowanie. Lek jest ważny 30 dni. Możesz poprosić panią doktor o 3 recepty, do realizacji za 0, 1, 2 miesiące.
Być może pani doktor zapisze Ci 1 opakowanie i będzie chciała Cię zobaczyć za miesiąc... my byśmy też tak zrobiły... Lamer
Pierwszą dawkę trzeba wziąć wieczorem. Pamiętaj, pierwsza dawka 10% roztworu to 1 kropla (5mg), wlewamy do szklaneczki z wodą i już.

Ja moją pierwszą przedawkowałam, poczułam się źle, miałam przyśpieszoną, potem zwolnioną akcję serca, cała się spociłam. Było to rok temu.. No cóż, jak się przeciera szlaki, to tak musi być. Potem poszło jak po maśle.

Dawka maksymalna jednorazowa pilokarpiny to 10-15 mg wg Farmakopei Polskiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorka1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 110
Skąd: Opole

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ,bardzo Ci dziękuję za tak wyczerpujące informacje na temat pilokarpiny,ale sie trochę przestraszyłam,znając siebie będę się bała,że coś się będzie działo,ale przeżyję.
Zawsze boję się nowych leków,a jeszcze jak poczytam te ulotki to mam dość.Potem sobie pewne rzeczy wmawiam.
W czwartek idę do lekarza,mam nadzieję że niedługo wypróbuję ten specyfik Very Happy Dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Nie Gru 21, 2008 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę się z Wami podzielić wrażeniami, lek się sprawdza ! Przez ostatnie 3 tygodnie stosowałam regularnie i jest znacznie lepiej.
Pozdrawiam !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorka1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 110
Skąd: Opole

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja się pochwalę że już też mam pilokarpinę,ale akurat leczę oczy antybiotykiem,bo czerwone i bolą,dlatego nie chcę za dużo brać leków i spróbuję jak skończę antybiotyk.
A prawda jest taka,ze trochę się boję,zawsze tak mam z czymś nowym,ale spróbuję za parę dni
Moja lekarka za bardzo nie jest za pilokarpiną,ale mi wypisała receptę
Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Wto Gru 23, 2008 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj, że pilokarpinę w Sjogrenie przyjmuje się doustnie, a nie do oczu !~!

Ja biorę pilokarpinę właściwie stale, robię przerwę jak jest zupełnie dobrze, to zwykle w wakacje, jak mam mniej stresów, czyli po prostu kiedy remisja.
Jak zaczynają wysychać mi oczy, to muszę, bo mam za sobą cięzkie zapalenie filamentowe rogówek, wielomiesięczne, nie chcę tego więcej przeżywać.
Pilokarpina jak każdy lek, może mieć działania toksyczne, jesli jest przyjmowana w zbyt duzych dawkach. Dawka 10-15 mg 3 razy dziennie jest zupełnie nieszkodliwa.
Tylko dlatego, że jest to roztwór robiony, żeby się nie pomylić, tak podkreślałam dokładność dawkowania.
Pilokarpina w tabletkach pod nazwą Salagen jest stosowana w USA, przebadana na wszystkie strony.
Ale leczenie Salagenem kosztuje 1000 zł miesięcznie, dlatego ja stosuję roztwór.
Roztwór wchłania się trochę szybciej, szczególnie gdy wzięty rano na czczo. Czasem po nim czuje sie lekko spocona, ale mi to nie przeszkadza, bo oko i usta w końcu wilgotne.
Rozumiem, że się obawiasz, ja też się bałam na początku.
Powolutku i nie przedawkuj.
trzymaj się
M


Ostatnio zmieniony przez Mgła dnia Sro Gru 31, 2008 3:40 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group