Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Urodziłam martwego syna i chyba mam toczeń - prosze o pomoc
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yewcia1
Junior
Junior


Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: Nowa Sól

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 7:00 am    Temat postu: Urodziłam martwego syna i chyba mam toczeń - prosze o pomoc Odpowiedz z cytatem

Rok 2008 jest najpaskudniejszym w moim życiu , ale o tym innym razem.
7 czerwca 2008 roku urodziłam martwego syna, dzień wczesniej trafiłam do szpitala z krwotokiem, stwierdzono brak akcji serca, sekcja nic nie wykazała.
Dodam, ze wyniki na toxo, cytomegalie, rozyczke były okej.
Ginekolog podpowiedziała mi aby zrobic badania na zespół antyfosfolipidowy , badanie wyszło okej. zrobiłam również badanie na antykoagulant toczniowy LA ( we Wrocławiu na ul.Krzyckiej) wczoraj otrzymałam info, że wynik jest na granicy i muszę powtórzyc ( nie mam go jeszcze w rece, ale jak tylko bede miała to napiszę, dzis ma mi laboratorium go wysłac.
Jest u mnie wiele objawów , które są przy tej chorobie, a wiec:
- gorączki 7-dniowe bez przyczyny
- po porodzie dostałam strasznej wysypki ( pryszcze bez płynu w środku) i tak wywala mnie do dzis, cholernie swędzi, dermatolog rozłozyła ręce leki antyuczuleniowe nie zdały egzaminu, psychiatra mysłała, ze to na tle nerwowym, ale raczej nie ( czytałam, że toczeń może się uaktywnic własnie podczas ciaży lub porodu)
- kolejny objaw wieczne zmęcznie
- a od 4 lat wstecz cierpiałam na anemie hemoglobina miedzy 8,8 a 9,5 w ciązy o dziwo wyniki były okej czyli 11,5
- kolejny fakt to wiem od gina właśnie urodzenie martwego dziecka
dodam, ze dziecko było zdrowe robiłam nawet aminopunkcje w poznaiu i wyszedł wynik dobrze czyli prawidłowy kariotyp meski
I tu mam pytanie do Was forumowicze i Forumowiczki
Robiłam tylko antykoagulant toczniowy LA, jakie jeszcze badania powinnam zrobic i gdzie je mogę najbliżej zrobic?
Mieszkam w małej miescinie Nowa Sól obok Zielonej Góry w woj lubuskim, do Wrocławia mam ok 140 km ale i tak na początku pazdziernika wybieram sie tam powtórzyc badanie
Z góry dziękuję za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yewcia1 bardzo mi przykro...
spróbuj uważnie przejrzeć poniższe wątki:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=748&highlight=tocze%F1+ci%B1%BFa
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=2549&highlight=tocze%F1+ci%B1%BFa
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=853&highlight=tocze%F1+ci%B1%BFa
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1145
polecam wyszukiwarkę - możesz wiele odnaleźć.
Może któraś z forowiczek podzieli się swoimi doświadczenaimi...
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymaj się, kochana! Mam nadzieję, że wszystko ułoży sie po Twojej myśli...Pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymaj się , wszystkim nam przykro ...
poczytaj, pokonsultuj jeszcze się z lekarzami, najlepiej żeby był to taki który wszystko ogarnie
trafnej diagnozy, cierpliwości i wielkiej nadziei ,że jeszcze będzie lepiej
pozdrawiam Cię cieplutko
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
yewcia1
Junior
Junior


Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: Nowa Sól

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za dobre słowo , czekam niecierpliwie na wynik tylko nie rozumiem tego ,że wynik jest na granicy? I co to moze oznaczac? Czy np remisje choroby?I czy badanie antykoagulantu toczniowego stwierdza toczeń? Czy musze robic jakies jeszcze badania i jak tak to jakie? I czy Wrocław je robi?
Bo to na anty tocz. pobierał wrocław ale wysyłał gdzies dalej. Czy obraz krwi i moczu da mi dodatkowe potwierdzenie lub zaprzeczenie choroby?
Mieszkam w totalnej dziurze i diagnostyka jest jeszcze w 20 wieku, maamy laboratorium w szpitalu ale nie wiem jakie badania mam jeszcze robic?
Podpowiedzcie cos proszę , latam po forum ale jeszcze nie bardzo się we wszystkim łapie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przede wswzystkim udaj sie do jakiegos fachowca...jest u nas na forum cała lista.
Możesz zrobić przeciwciała ANA, poziom dopełniacza, ...sama nie wiem, najwazniejsze to udaj sie do specjalisty a on cie juz pokieruje

dołączam wyrazy współczucia ...
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 9:06 pm    Temat postu: Witaj yewcia1!!! Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi przykro. W którym tygodniu byłaś ?Ja w 30 tygodniu też dostałam plamienia i urodziłam martwego synka. Po czterech latach od pierwszego porodu, zaszłam w ciążę i urodziłam zdrowego synka. Jak zaszłam kolejny raz w ciążę ,to ginekolog położyła mnie na oddział , miałam z miejsca konsultację reumatologiczną z podejrzeniem zespołu antyfosfolipidowego , który potwierdził się przy kolejnych badaniach i podejrzenie o toczeń ,które mam do dziś. Wiem ,co czujesz bo sama to przeżyłam. Mój synek ma teraz siedem lat. Wierzę ,że i ty urodzisz zdrowe dziecko. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kochana bardzo mi przykro,
serdecznie pozdrawaim i mocno przytula ciebie
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 11:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi przykro.
Życzę Ci dużo siły i nadziei.
Wierzę, że będzie dobrze.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kochanie bardzo czesto to zespoł antyfosfolipidowy jest przyczyna poronien lub urodzenia dziecka martwego a sam toczen juz niekoniecznie, byc moze to splot wielu roznych niekorzystnych czynnikow doprowadzil do takiego stanu , nawet osoby z toczniem rodza zazwyczaj zdrowe dzieci czego przykładem jest bardzo dłuzo wypowiedzi osob ktore zostały mamami wiec spokojnie nawet jesli masz tocznia to jeszcze nie przekresla szansy na zdrowe dziecko kiedys- wiem ze to teraz dla ciebie trudna sytuacja ale nie jest beznadziejnie teraz nabieraj sił i na razie nie szukaj odpowiedzi , przyjdzie czas kiedy się tym zajmiesz na spokojnie
pozdrawiam
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi przykro z powodu Twojego synka... Śmierć dziecka to coś strasznego dla matki... Trzymaj się...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yewcia1
Junior
Junior


Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: Nowa Sól

PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 7:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za ciepłe słowa.

Dalej czekam na wynik ( poczta przegina), ale dowiedziałam się od Pani z diagnostyki, że mój wynik to 1,3 łagodny na antykoagulant toczniowy - nie mam ani odnosników ani norm, kto wie co oznacza ten wynik?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yewcia1
Junior
Junior


Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: Nowa Sól

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oto moje wyniki proszę powiedzcie czy mam toczeń?

ANTYKOAGULANT TOCZNIOWY - LA
Ratio: 1,3 Wynik:Łagodny


Interpretacja wyniku:

Wynik Ratio

ujemny LA 0,8 - 1,2
łagodny LA 1,2 - 1,5
średni LA 1,5 - 2,0
silny LA >2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yewcia1 napisał:
(...)powiedzcie czy mam toczeń?


Nie. To za mało. Zresztą diagnozę stawia lekarzna podstawie całości wyników badań i objawów wg ustalonych kryteriów: http://med.sisco.pl/ok/toczen,%20choroba%20podstepnaarial.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 6:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yewcia no cóż mnie brak słow by wyrazić co czuję czytając to co przeszłaś wiem jedno że to nie koniec świata i jescze się wszystko ułoży i bedzie dobrze i kiedyś przytulisz dziecie które uodzisz zdrowe teraz najważniejsze jest by wszystko dobrze zdiagnozować i ustalic prawidłowe leczenie toczeń o ile by Ci to wyszło to nie wyrok i ciąża może być donoszona wszak duzo jest forumowiczek ktore z SLE maja dzieci zdrowe ...tak wuięc potrzeba czasu by sie wszystko wyjasniło serdecznie Ci życzę zdrowia i dobrych wyników by kiedyś jeszcze mogła cieszyc sie zdrowym maleństwem..pozdraewiam i trzymam kciuki za wszystko co sie wydarzy by skończyło sie pomyslnie.. Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group