Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kolagenoza proszę o pomoc.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hector
Junior
Junior


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 2

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 11:14 pm    Temat postu: Kolagenoza proszę o pomoc. Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
sześc lat temu stwierdzono u mnie SM (liczne zmiany demienilizacyjne w rezonansie). Rozpoczęła się moja wędrówka od neurologa do neurologa. Każdy stawiał inne diagnozy, ale wszystkie ocierały się z większą lub mniejszą pewnością o SM. Dopiero w tym roku trafiłem do prof. Selmaja do Łodzi wybitnego specjalistę z zakresu SM, który stwierdził, że wielce prawdopodobne , że to nie jest SM. Moje objawy nie są typowe dla SM. Zaniepokoiły go moje wyniki badań przeciwciał przeciwjądrowych. Skierował mnie do reumatologa z podejrzeniem kolagenozy. Reumatolog w mojej przychodni skierował mnie do szpitala na badania. Wcześniej bo jakieś 3 lata temu byłem z moimi wynikami przeciwciał identycznymi jak teraz u dr Wilanda we Wrocławiu na konsultacji pod kątem tocznia. Wtedy stwierdził, że wyniki są na pograniczu i nie może nic powiedzieć (nawet nie kazał ich rozszerzyć). Kazał tylko robić badania co pół roku. No i robię, tyle , że wyniki są cały czas takie same. Teraz inny reumatolog wysyła mnie do szpitala. Moje pytanie skierowane jest do osób które być może były w podobnej sytuacji podejrzenia kolagenozy. Czy nie można tych badan zrobić bez pobytu w szpitalu, na zasadzie przyjazdu do laboratorium klinicznego (pomijam fakt płacenia) i z kompletem badań udac się na konsultację lekarską ? Czy pobyt w szpitalu daje mi jakieś większe, szersze możliwości diagnostyczne ? Byłbym wdzięczny za informacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Hector. Moim zdaniem na dochodzący nie da się wszystkiego zrobić. W szpitalu na podstawie jednych wyników mogą zlecić dodatkowe i o wiele szybciej coś ustalić i jest możliwość konsultacji z innymi lekarzami. Szpital nie jest taki straszny a może wiele się wyjaśnić.
Pozdrawiam ,życzę zdrówka i cierpliwości bo diagnoza w kolagenozie to nieprosta sprawa i czasem wlecze się latami.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hectorze,
Witam bardzo serdecznie na forum Very Happy
Czy konieczne są badania w szpitalu czy nie powinien zdecydować lekarz.
Podstawa to znalezienie dobrego reumatologa.

Pozdrawiam Very Happy
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
hector
Junior
Junior


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 2

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo serdecznie dziękuję Ziarence i Lidii za informacje. Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 12:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hectorze, tez mialam podejrzenie sm ale stwierdzono ze to raczej kolagenoza. borykam sie z ta niedokonczona diagnoza od 2 lat. polecam szpital przy Borowskiej we wrocku. jesli jestes zainteresowany podam na priva nazwiska lekarzy reumatologow z wroclawia. samemu ciezko, dobrze jest miec mądrego lekarza.
pozdrawiam i powodzenia zycze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hector szpital o tyle jest niezbędny że masz na miejscu wykonywane wszystkie potrzebne badania co ambulatoryjnie ne jest możliwe ze względu na ograniczenia te kilka dni nie powinno byc bardzo uciążliwe a może przyblizyc do własciwej diagnozy powodzenia... Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group