Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plastyka twarzy po twardzinie efekty

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brawurka81
Junior
Junior


Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 5

PostWysłany: Pią Lis 09, 2007 12:18 pm    Temat postu: Plastyka twarzy po twardzinie efekty Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich
Mam pytanie do osób które przeszły już plastykę twarzy po twardzinie i jakie efekty tych operacjach?
Ja przeszłam już szereg takich zabiegów jednak w moim przypadku strasznie za każdym razem tkanka ulega wchłonięciu. Zapewne ma to związek z ukrwieniem tych tkanek przeszczepianych . Nie miałam zabiegów z mikrochirurgii, być może ma to też z tym związek. Proszę o odpowiedzi.
Oprócz tego czy ktoś zna sposób na to aby te tkanki lepiej odżywić i ukrwić. Czy są jakieś dostępne preparaty na to aby odżywić przeszczepione tkanki?
Dziękuję za odpowiedzi
Ewa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 09, 2007 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Miło, że wpadłaś. Niestety twardzinowców u nas ostatnio jak na lekarstwo. Confused Osoby, które są aktywne nie miały podobnych doświadczeń. Przynajmniej nikt nic nie wspominał.
Jedno, co pamiętam, to to iż jedna z forumowiczek - Basia - wspominała coś o planach korekcji deformacji wynikłych w skutek postępu choroby. Bodajże o okolice ust chodziło... Nie wiem jednak nic ponadto, ani czy cokolwiek z tego wyszło. Ona dość rzadko do nas zgląda.
Kiedyś tłumaczyłem m. in. dla niej parę art. --> http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1630

To chyba tylko tyle, co możemy dla Ciebie zrobić. O preparaty zwiększające ukrwienie, czy jak piszesz mające "odżywić przeszczepione tkanki" powinnaś chyba pytać lekarzy... Takie jest moje zdanie. To oni będą w stanie lepiej ocenić sytuację i dobrać coś odpowiedniego.
Poza tym nie wiemy nic o przebiegu choroby u Ciebie... i tu też trudno cokolwiek sugerować.

Przejrzyj jeszcze te dwa wątki: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1557 (oczywiście bez co niektórych komentarzy); oraz http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1725
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
brawurka81
Junior
Junior


Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 5

PostWysłany: Pią Lis 09, 2007 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje

Zachorowałam gdy miałam około 5 lat , po około 3/4 latach choroba sie zatrzymała. 8 lat temu zaczęłam walczyć o to aby, zmienić wygląd swojej twarzy zniszczonej przez chorobę. To w skrócie o mnie. Teraz przeczytałam, że wchłanianie sie tkanki jest związane z ukrwieniem przeszczepu, szczerze sie trochę wystraszyłam. W moim przypadku wchłanianie jest dość duże tak myślę. Dziękuję jeszcze raz z przyjemnością przejże podesłane linki. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 09, 2007 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj u nas,

przy okazji zwracam uwagę na odnośniki do postów Doroty (są na drugiej stronie wątku który podał już Robert), ona co prawda walczyła z proundusem, ale metody chyba są podobne...
nie kojarzę innych przypadków z naszego forum, dlatego dziei że się odezwałaś może ktos inny skorzysta z twoich doświadczeń. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Pią Lis 09, 2007 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem wiem. Mowilam o tym ze zamierzam sie wybrac do stanow. Niedawno bylam w szpitalu jak zwykle na dermatologii i tam postanowiono skonsultowac mnie z chirurgiem plastykiem (na wlasna prosbe). Chirurg obejrzal mnie i powiedzial ze mojej twarzy nic nie jest z enic by przy ustach moich by nie kombinowal bo ......sa normalne. lekarze tez mowia ze nie widac u mnie na twarzy twardziny i ze takowej sklerodermii na twarzy nie przewiduja. Co mnie zdziwilo lekarz powiedzial ze mam bardzo regularne rysy twarzy i powinnam sie z tego cieszyc a nie wkladac sobie do tej mojej,,glowki' ze ze mna cos nie tak jest. ja jednak widze ze usta stracily na objetosci i usta koloru nie maja , wiec szukam sposoby na poprawienie psychicznego komfortu bo i tak widze ze usta nie sa te co kiedys- ale lekarze twierdza ze na twarzy nie mam zmian twardzinowych ze jest ok. Do stanow nie wylatuje moze tu czegos sie jeszcze zlapie- chcialabym tluszczu troche wusta wszczepic. Zobacze jak to sie posunie dalej.

brawurka jakich zabiegow probowalas?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 09, 2007 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za parę słów. Nawet myślałem ostatnio o tej kwestii, ale potem umknęło. Podrzucaj informacje jakby coś. Wszystko się przyda, a i sam chętnie poczytam o postępach i efektach zabiegów. U obu koleżanek. Smile O ile zechcą się oczywiście podzielić. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
brawurka81
Junior
Junior


Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 5

PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 6:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cool Wszystkie moje zabiegi jakie stosowałam na twarz mam wymienić?
No oprócz masaży, jonotoforezy (mam nadzieje, ze nie przekręciłam nazwy), parafiny i maseczek zmiękczających, no to oczywiście plastyka bo straciłam praktycznie połowę twarzy tzn tkankę, ubytki w kościach minimalne ale widoczne i skóra z też marna. Co do Pani z ustami, hmm jeśli chodzi o plastyków to oni wszystko zobaczą, każdą nie proporcję w ludzkim ciele, więc może faktycznie skoro konsultowałaś swój wygląd z lekarzami jest wszystko w porządku. Tego Tobie życzę bo choroba, która mnie u mnie w dzieciństwie się pojawiła pozostawiła ślady i dobrze jakby to nie było to samo. Jeśli faktycznie uważasz, ze zaszły duże zmiany a lekarze tego nie widzą to pokaż im Twoje zdjęcie z przeszłości jak wyglądały kiedyś Twoje usta to może zmienią zdanie.
Pozdrawiam i życzę Wszystkim samych wygranych z chorobami i ich skutkami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sluchaj brawurko moglabys podac mi swoje gg? To bysmy porozmawialy na ten temat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli pominiecie tematy stricte osobiste, zachęcam do dyskusji tutaj na forum. Szczególnie w sytuacji, gdy mamy raczej niewiele takich przypadków, a jak widać jednak ktoś raz na dłuższy okres czasu wpadnie z podobnym problemem. To mogłoby być pomocne.
Jednak to już Wasza decyzja. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewa k
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 125
Skąd: usa

PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam kolezanki i kolegow. ja aby zlagodzic poglebiania sie w okol ust takiej gwiazdki (wtajemniczeni wiedza o co chodzi) stosuje dwa razy w tygodniu msaz aparatem do mikrodermacji firmy Neutrogeny ,jest do tego specjalny krem. Wydaje mi sie ,ze pomaga -pozdrowienia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BRAWURKO! odezwij sie jesli możesz. Operacje planuje jednak w dusseldorfie ale jakos to wszystko po malu idzie bo pisze prace mgr-ska ale mam nadzieje zee jak skoncze to zajme sie tymi sprawami. hhhmmmm widze ze malo tu osob ktore poddawaly sie tego typu zabiegom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group