Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bóle zębów, dziąseł
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja znam jedną dentystkę we Wrocławiu

Cytat:
Dagmara Hartleb,
chirurgia, endodoncja, protetyka, stomatologia estetyczna
we Wrocławiu
Telefon kontaktowy:
071 339 40 16 do gab lub 604 94 64 31
Dane adresowe:

ul.Wałbrzyska 9c

www.dagmaradent.pl

Dni i godziny przyjęć:

pon-pt 9.00- 20.00

możesz do niej zadzwonić i przedstawić problem
albo
możesz też spróbować w klinice na Krakowskiej
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga,
bardzo dziekuje Smile
na pewno do niej zadzwonie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami miewam też jak wy bóle zębów i dziąseł.Bola mnie na raz 2,3 albo i cała strona.Stomatolog otwiera czyści kanał a tam nic nie ma.Stwierdzał wiec ,że to jest zwązane z moja choroba.Ide do reumatologa i sie skarże na ból dziąseł i zdrowych zębów i powtarzm mu to co usłyszałam od stomatologa a on na to:to nie ma związku z pani choroba.Kołomyja Rolling Eyes Szukałam,czytałam i obserwowałam siebie.Zauważyłam częste bóle trwające ok 3dni policzka,żuchwy dziąseł okolic gory nosa i skroni.Somatolog zasugerowała ,że może to być nerw trójdzielny.Neurolog to potwierdził.Mam neuralgie nerwu trójdzielnego i Neuropatie.Przychodzi samo i samo mija,jest dokuczliwe ale nauczyłam sie z tym żyć.Dziwi mnie jedynie myśl dlaczego lekrze reumatolodzy nie słuchaja nas jak mówimy ,że boli nas cała prawa strona szczęki a stomatolog uważa,że z zębami jest ok.Sama wiec znalazłam przyczyne bólu zębów czy też dziąseł.To sa uszkodzone przez nasza chorobe nerwy i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwonko ja mam to samo już od dwóch lat Sad
Dentystka nic nie stwierdziła, a na pewno nie dziurę...
Też gdzieś przeczytałam o tej neuralgii ale proszę napisz mi, co bierzesz przeciwbólowego Question
Bo mnie strasznie boli i przeszkadza w życiu Evil or Very Mad
Ostatnio na Mazurach przez 3 dni myślałam, że umrę Crying or Very sad
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj paproshka Very Happy
Przeciwbólowo biorę co mi w rękę wpadnie.Neurolog mi wypisał jakiś lek od neuralgi tez i mam go wtedy przyjmować.
Teraz już wiem, jak nie bolą moje zęby w nocy tylko w ciągu dnia to jest to neuralgia.Do tej pory trwała najdłużej tydzień.Sama odwiedza mnie niezapowiedziana i sama odchodzi kiedy chce.Już przyzwyczaiłam sie do niej, bo czego nie można zwalczyć musimy zaakceptować.
Mam też problem z bardzo postępujacą próchnica,wiertło wchodzi w ząb jak w masło.Wypełnienia,nawet te zakładane prywatnie na światło wypadaja po 2 dniach.Nie wychodze praktycznie od stomatologa.Lekarka która mne leczy mówi,że jakby miała jeszcze 1 taka pacjetke to by zbankrutowała.Po raz 1 ma taka pacjetkę jak ja i jest to związane z moa chorbą.Reumatolog nie widzi powiązań.
Czy ktoś ma takie problemy jak jaz wypadającymi wypełnieniami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Iwonko Very Happy
No niestety musimy się po prostu do tego przyzwyczaić, choć ból czasami jest nie do zniesienia Mad
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DorciaR
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: pomorskie obecnie Wielka Brytania

PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja także mam problemy z dziąsłami, obrzmiałym bolącym podniebieniem i to dosyć często. Stosuje tak jak Kinga sachol, który mi pomaga.

Żaden lekarz nie zwrócił na to uwagi, tylko na afty.
_________________
"Byłoby szczęściem móc uszy i inne zmysły zamykać jak oczy" Georg Christoph Lichtenberg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj ! ja tez ciagle mam kolejne wizyty u stomatologa, tez zeby sa łatane na okrągło jak zrobi jeden to za tydzien mam nastepny a po miesiacu juz trzeba leczyc ten leczony niedawno, plomba na plombie i zaczynam mniec juz tego dosc, to wina sterydow ubywa wapnia wiec i zeby staja sie słabsze to tez urok naszej choroby a raczej naszych lekow
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Moniko
Nie widzę tu związku ze sterydami a tylko z kolagenoza. Ja sterydów nigdy nie stosowałam.Mm tak zęby polepine że aż strach a niektóre juz musiałam powyrywać bo nie było co lepiić.Jeszcze ze 2 lata i nie bedę miała żadnego.Jak wchodze do dentysty to sie pytam:Tęskniliście za mna(byłam tydzień temu) a wszyscy w śmiech.Mam najbardziej zapełniona karte z wszystkich pacjentów.
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w temacie bardzo silnych boli dziasel c.d.
Iwonko ja mam chyba podobne bole tylko z lewej strony szczeki z tym, ze mam spuchniete i obrzmiale dziaslo. zeby zdrowe, potwierdzila to dentystka ktorej namiary sa powyzej: Dagmara Hartleb . Kingo dziękuję za namiary.dentystka dociekliwai wie co to kolagenoza. za tydzien bede miala rezonans glowy to moze wyjdzie co mnie tak boli. scyntygrafia kosci nic nie wykazala.
ale taj jak piszesz Iwonko mam bole w dzien a w nocy sie uciszaja. hmm moze to tez neuralgia ? mi tylko pomaga tramal i to nie na dlugo. z bolu mozna wyć. ciekawa jestem czy tez puchna Ci dziasla ? trez reumatolodzy to przez rok olewali, dopiero teraz trafilam na fajna co zlecila MRI.
pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nitko,tak,ma obrzmiałe dziąsło wtedy gdy boli.Ostatnio chciano mi otwierać ząb przeleczony już kanałowo i na nowo czyścić.Niestety nawet przyjmujac leki na ta neuralgię nikt nie zlecił jak dotąd mi żadnych badń w tym kierunku.Podowiesz może jakie są to badania?
Trochę neurolog głowę pozawracam przy następnej wizycie.
Pozdrawiam
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nitko cieszę się, że choć tak mogłam pomóc Smile

Dziewczyny, a płukałyście szałwią jamę ustną? to czasami pomaga i łagodzi stan zapalny dziąseł....
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kingo to w moim przypadku nicn nie pomaga
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
locman
Senior
Senior


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 65
Skąd: ok.zielona gora

PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 11:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

również mam problemy z dziąsłami. W tamtym roku spuchło mi lewe górne dziąsło i wysoko na połączeniu dziąsła i podniebienia zrobiła mi się biała plama. Po dwóch-trzech tygodniach (chociaż mi się wydawało, że samo mi przechodzi) poszłam do stomatologa w Niemczech. Zrobił zdjęcie panoramiczne, zawołał kolegę na konsultacje i powiedział, że nie ma pojęcia co mi jest. Przepisał SALVIATHYMOL firmy MADAUS (w składzie wypisanych jest 9 składników). Kupiłam i nie stosowałam bo już z doświadczenia wcześniej wiedziałam, że mi płukanie szałwią nie pomaga.
Przeszło samo. Tylko, że od tamtej pory miałam już wielokrotne problemy z dziąsłami i zauważyłam, że jak zaczynam płukac tym preparatem to mi szybko przechodzi.
Może to jest przypadek ale wydaje mi się, że te krople trochę działają.
Sachol -wydaje mi się, że nic mi nie pomaga (trochę szczypie).
Zauważyłam, że puchną mi górne dziąsła. Nie przypominam sobie abym kiedyś miała problemy z dolnymi.
_________________
locman[a]wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 12:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwonka nie wiem jakie to moga byc badania ktore wskaza ze przyczyna tkwi w nerwach. w przyszlym tyg ide po wypis ze szpitala to sie wypytam lekarza i napisze.
mam podobnie jak Ty, ze nic mie nie pomaga zadne masci ani szalwia. troche ulgi przynosil erudril plyn do plukania jamy ustnej zalecila mi wyzej wpsomniana dentystka i mile sie zaskoczylam.

a propos lekow p/bolowych mi pomaga tylko tramal. innych zeszta nie moge brac spowodu uszkodzenia watroby. ale ile mozna jechac na tramalau ... procz tego oczywiscie biore sterydy.

pozdrawiam Smile
nitka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group