Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bóle zębów, dziąseł
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 5:49 pm    Temat postu: bóle zębów, dziąseł Odpowiedz z cytatem

witam,

od m-ca mam ciagle spuchniete dziasla z jednej strony twarzy, bez przerwy, dentysta powiedzial ze nic na to nie poradzi i byc moze to objaw kolagenozy. bardzo to boli, bralam rozne antybiotyki i nie schodzi.
dla przypomnieniam od 2,5 r mam podejrzenie kolagenozy (ANA 1:1000, objaw raynauda, włóknienie płuc, astme i chora watrobe)

naprawde nie wiem juz co mam robic czuje sie od 4 m-cy b. kiepsko, silne bole stawowo miesniowe bylam teraz na reumatologii ale lekarz prowadzacy nie powtorzyl zadnych badan z powodu ktorych zostalam przyjeta w trybie pilnym (mialam cos tam z bialkiem i wszystkie immunoglobuliny pomieszane, mialam tez miec pobrany wycinek miesnia), nie powtorzyl tez ANA twierdzac iz nie maja znaczenia bo sa niespecyficzne, prawie zadnych wynikow nie zrobil:(

mam uszkodzona watrobe nie moge brac lekow p/bolowych a sterydow reumatolog nie zdecydowal sie podac.

napiszcie prosze czy wiecie cos na temat bolacych dziasel w kolagenozie (czy mam dalej szukac innego dentysty czy to problem reumatologa ?)

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nitka ja myśle że powinnas znaleśc dobrego reumatologaa bo jeżeli dentysta podejrzewa że to może być kolagenoza to tylko odpowiednie leczenie specjalistyczne może pomóc także na dziąsła a sterydy moglyby miec też pozytywne dzialanie nie mnie jednak to radzic tylko specjaliście który powinien Ci pomóc ale tak niestety klekarze dzisaj traktuja pacjentów a z nasza horoba bez odpowiedniego leczenia nie jest bezpiecznie trzymam kciuki by Ci sie udało coś załatwić bo widac jest to pilne biorąc pod uwagę Twoje także złe samopoczucie...trzymaj się dzielnie i szukaj bo czas ucieka...powodzenia... Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki Kasiu Smile

jestem z wroclawia i mam pecha do reumatologow, niektorzy sa w porzadku ale ciezko na nich trafic w przychodni (zamieniaja sie dyzurami) a prywatnie nie przyjmuja
mam wspanialego pullmunologa i hepatologa ktorzy twierdza ze mam kolagenoze i skierowali mnie na wycinek ktorego reumatolodzy nie pobrali:( szkoda slow

taka spychologia, a ja jade juz na krawedzi wytrzymalosci fizycznej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 7:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nitka rozumiem że to może wykańczać ale tez niemoc i zaniechaniedziałań w poszukiwaniu to może źle się skończyć nieleczona kolagenoza może buyc przykra w skutkach zwlaszcza że u Ciebie widać już jej działalność chyba że jest to co innego ale co by nie było powinna byc diagnoza..trzymaj się dzielnie popytaj na forum tez może ktos Ci poleci kogos konkretnego kto nie zbedzie Cie byle czym a własciwie sie Toba zaopiekuje wspólczuje Ci Nitka bardzo ale wiem że sporo ludzi jest z Wrocławioa i okolic może Oni Ci bardziej pomoga kierując do dobrego specjalisty zapytaj tez w kawiarence i w dziale o nas dla nas...pozdrawiam.. Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nitka a próbowałaś pójść na wizytę do dr Anny Durazińskiej- mnie ona w szpitalu prowadziła i bardzo sobie ją chwalę. To naprawdę dobra lekarka Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nitka rozumiem, to że nie ma stałych dyżurów Confused
kiedyś można się było zapisywać do danego lekarza (to było w Kolejowym, a teraz oni na Borowskiej są) ...
a prywatnie-zawsze pozostaje wizyta u tego najlepszego, czyli profesora Szechińskiego Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga ma rację, choć z tego co słyszałam Szechiński ponoć nie najmilszy w obejściu jest z pacjentem, nawet prywatnie Confused Nie mniej jednak Wiland i Durazińska są w grupie learzy współpracującej z prof. Szechińskim i jakby co zawsze mogą jego o konsultacje poprosić. Tak było ze mną Wink cała trójka przyjmuje również prywatnie...
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje za wsparcie,

bardzo jest mi potrzebne,
Paproshka jesli znasz prosze podaj namiary na prywatne wizyte u Durazinskiej.

teraz jak lezalam w styczniu ogladal mnie wiland ale jakos bez entuzjazmu cos tam pomruczal ze choroba tkanki lacznej i tyle.
zasugerowal jakies badania ale nic mi z tego nie zrobiono, moze troche z mojej "winy" bo dostalam b. wysokiej goraczki i po tygodniu mnie wypuscili. a u szechinskiego bylam 4 lata temu jak zaczely sie bole i rzecywiscie ciezki w kontakcie.
wole chodzic do normalnych lekarzy bez wielkich tytulow, sa bardziej ludzcy (tak przynajmniej ja doswiadczylam).

dzis znow mam goraczke i tak jest od swiat, jakby nie moge wylezc z grypy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NITKO ja mam adres jej gabinetu, gdzie jakoby przyjmuje prywatnie, z tym że nie wiem czy to nadal aktualne miejsce... To jest ul. Gdańska 28 m.3 telefon(71)3280899- nie gwarantuję, że to jest aktualne
Sad W starym telefonie miałam jej numer komórkowy, niestety telefon ukradli...
Co do Szechińskiego to tak, jak przypuszczałam Sad
Powodzenia i do usłyszenia po ewentualnej wizycie-ja też się do niej wybieram i wybrać nie mogę Embarassed
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje Paproshka Smile
na pewno skorzystam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 1:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeby nie tworzyć nowych wątków mojej historii chorobska c.d.
moja diagnoza to niesklasyfikowana UCHTŁ. dostalam Metypred 8 mg i Tramal. pomoglo na bole stawowo-miesniowe, od dwoch dni moge chodzic Smile
w miedzyczasie mam po raz drugi w ciagu dwoch lat podejrzenie szpiczaka ale takiego z znakiem ?
z dziaslem mam duzy problem. moze ktos wie jak moge sobie pomoc ? jest obrzmiale i boli jak szlag.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na dziąsła używam SACHOL łagodzi ból i obrzęk
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żel dla niemowlaków z lidokainą jest dobry Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje
sprobuje masci z lidokaina sachol jakos juz nie pomaga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dalej ciagnac temat bolacych dziasel,
sa obrzmiale, biale ale nie krwawia nadal bola bardzo i wlasciwie troche pomaga tramal ale glupio go brac jak mi tylko one tak bardzo dokuczaja.
mam jeszcze prosbe-zapytanie do ludzi, ktorzy znaja we wroclawiu dobrego dentyste ktory wie co to choroba ukladowa i moze cos przepisze. moze antybiotyk ? chyba mozna brac razem metypred i jakis antybiotyk ?

bylam u dwoch dentystow ale rozlozyli rece, jeden nie wiedzial co to kolagenoza a drugi powiedzial ze nie wie co z tym zrobic.
pozdrawiam i dziekuje za wsparcie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group