Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bóle zębów, dziąseł
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno teraz cokolwiek ocenić,może to afty albo drożdżyca...
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
locman
Senior
Senior


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 65
Skąd: ok.zielona gora

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nitka, dokładnie opisujesz mój problem. Stomatolog w ogóle nie miał pojęcia co to jest. Byłam u niego kiedy po 3 tygodniach już mi białe zanikało. Doczepił sie , ze to może być problem z zębem mądrości, który wyrósł w poprzek dziąsła ale zdjęcie tego nie potwierdziło. Ratowałam się sama najpierw zjadłam ibuprom potem duomox przez 12 dni, płukanki ziołowe,aloes. Zeszło, ale nie wiem czy od leków czy samo. Stomatolog twierdzi, że jest tam mała blizna ale ja jej nie widzę.
To białe nie przypomina nalotu grzybicy ale jakby martwe (poparzone ) mięso. Gładkie w dotyku. Jak pokarm dotykał to bolało mnie porzadnie. W nocy też nie mogłam spać bo mi rozsadzało podniebienie i dziąsło.
Umiejscowione miałam w tym samym miejscu co Ty tylko jakby trochę wyżej. Na granicy dziąsła i podniebienia.
Nareszcie jest ktoś kto miał to samo co ja (chyba)
W jakich okolicznościach to Ci powstało?
_________________
locman[a]wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Gru 19, 2009 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink
dokladnie tak jak piszesz Locman, biale i gladkie. mam wrazenie ze cos mi sie kluje pod pod dziaslem ale jal przebijam to ropa nie cieknie.
Iwonkahaha to napewno nie jest afta ani grzybica. to w ten sposob nie boli.
zreszta dla porownania, afty czy suchy zebodol po wyrwaniu zeba to bolowy pryszcz w porownaniu z tym.
ciesze sie Locman ze Ci przeszlo Smile samo ! Smile
ja tez tak chce Wink
to pojawilo sie ok rok temu ale bolalo od czasu doczasu i chore miejsce bylo mniejsze i biale ale nie na calej powierzchni.
od pol roku juz bol stal sie mocny tak ze chodzilam z tym do stomatologow (bylam u 4) i dopiero polecony mi tu na forum bardziej sie zainteresowal, przleczyl 5 i 6 i nic. bol nie byl jeszce ciagly i jakos dawalam rade. ale od ok 2m-cy bol jest codzien, budze sie i spie z bolem (choc w nocy jak leze mniejszy). na zdjeciach nic nie widac, zrobilam nawet MRI twarzoczaszki (550 zl) cala rodzina sie zrzucila. i tam wyszly tylko powiekszone slinianki. Tk zatok tez ok. wiec wszystko co podjrzewal dentysta musial odzrzucuic. stwierdzil ze go usmierci (choc byl zdrowa 5tka), to nie pomoglo , wiec usunal 5tke ale bol sie zwiekszyll na maksa po prostu 200 g tramalu nie calkiem dawalo rade:( tak jakby to chore dziaslo naruszyl. i potem nastepny pomysl to usuniecie chorego miejsca i kawalka blaszki (kosci nad zebem).
co dziwne znieczulenie znieczulalo wszystko oprocz chorego miejsca. dokladnie mu powiedzialam ze czuje ze jeszcze mnie boli maly kawalek bo nie usunal wszystkiego. zostawil jak jest i teraz ten kawalek mi daje popalic. choc odpukac od dwoch dni boli jakby mniej.
w tm miejscu co dentysta wycial dokladnie goi sie ladnie i nie boli.
tak jak pisalam wczesniej zapisalam sie do poradni chorob sluzowki i przyzebia. mam nadzieje, ze pomoga. chce teraz nawet prywatnie wyciac ten kawalek i dac do badania.
szperajac po necie z wygladu tzn z bialami plamami znalazlam leukoplakie (przednowotworowe sprawy) ale nie znalazlam nic o bolu.
bralam jeszcze pod uwage martwice kosci - mialam to dokladnie nad 5 ka po drugiej stronie, po wyrwaniu zeba przez pare m-cy wychodzily kawalki kosci. zanim wyszly bol tez byl b. silny. teraz tam jest ok.

rozwinelam sie Locmanie, ale moze bedzie nam latwiej jakos wpasc na trop chorobska albo lekarza ktory moze to zdiagnozowac.

jeszce sie spytam Ciebie, czy masz chorobe tkanki lacznej i czy miales/as pobierany wycienek ze slinianki ?
Smile
nitka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Nie Gru 20, 2009 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czytam i czytam, i wydaje mi się, że przyczyną takich bóli może byc rzeczywiście neuropatia. Badania diagnostyczne w tym przypadku (bóle dziąsła) są trudne, być może jakiś lekarz-maniak typu dr House'a zrobiłby biopsję nerwu zaopatrującego tę okolicę, ale w praktyce jest to trudne do udowodnienia.
Gdy ból dotyczy innych okolic ciała, np.kończyn dolnych, takie rozpoznanie stawia się łatwiej, bo nie robi tego stomatolog, tylko internista lub neurolog.
Załóżmy jednak, że to neuropatia. W takim razie leczenie tramalem jest średnio skuteczne. W przypadku neuropatii pomagają bardziej leki przeciwpadaczkowe i przeciwdepresyje, a także mozna próbować witamin w dawkach uderzeniowych - benfotiaminy i kwasu alfa-liponowego.
Zeby poddac się takiemu leczeniu, powinnaś iść do neurologa lub do poradni leczenia bólu.
Trzymam kciuki i pozdrawiam.
Mgła
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
locman
Senior
Senior


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 65
Skąd: ok.zielona gora

PostWysłany: Nie Gru 20, 2009 12:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani doktor powiedziała.
- Jest pani pod opieką kliniki w trakcie diagnozy. Podejrzewamy układową chorobę tkanki łącznej ale jeszcze nie wiemy jaką (chyba czekają aż sama się zdiagnozuję albo choroba zrobi takie zniszczenia, że każdy medyczny nieuk ją rozpozna).
Mam zawsze dodatnie ANA 1:1000 i pANCA
raz wyszedł mi sjorgen ale nie czuje suchości. Chociaż jak zacznę drążyć temat to muszę powiedzieć , że często mam pod uszami uczucie napięcia i rozpierania ale bez bólu. Po prysznicu czy myciu głowy przechodzi.
Dwa razy w ciągu trzech lat miałam konchoplastykę i w marcu mam następny zabieg bo coś w nosie mi znów urosło nie wiadomo co. Pan prof.laryngolog powiedział, że to najprawdopodobniej jest problem naczynio-ruchowy.
Trzy lata temu profilaktycznie usunięto mi macice i przydatki bo miałam non stop plamienia ,obfite miesiączki i z tego powodu miałam niedokrwistość.
Autoagresje zaczęto podejrzewać gdy mój przewód pokarmowy zachorował.
Pierwsza osobą , która powiedziała mi kilka lat temu że podejrzewa u mnie autoagresje to okulistka.
Powracając do Twojego tematu napiszę jeszcze, że zmiana w jamie ustnej była u mnie po lewej stronie od wewnątrz jakby nad 6 w stronę podniebienia. Dolegliwość pojawiła się nagle rano. Jak wstałam to czułam ból. Myślałam, że to zaczyna się stan zapalny kieszonki przyzębia. Po tygodniu już nie wyrabiałam i pojawiło się centrum tego bólu w postaci "białego mięsa" (to nie był bąbel jak po oparzeniu). Mam w tym miejscu delikatną blizną ok. 8mm dł.x4 mm szer.
To tylko po "białym" miejscu bo oczywiści tak jak pisałaś część dziąsła była spuchnięta.
Rozpisuje się specjalnie być może, jeszcze ktoś inny przeżył coś podobnego.
Czy myślałaś pojechać do kliniki stomatologicznej?
Ja z ok. Zielonej Góry jeżdzę do laryngologa do Warszawy i Poznania.
Do reumatologa - do Wrocławia.
Trochę boli finansowo.
Jak czytałam Twoje posty to aż sie boję, że może TO do mnie wrócić.
Czy brałaś antybiotyk?
_________________
locman[a]wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Gru 20, 2009 12:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mgła dziekuje Smile

wezme to pod uwage, pol roku temu w szpitalu kazali mi na ten bol brac leki na padaczke rzeczywiscie, ale moj neurolog w przychodni tego nie poparl i jakos tez balam sie tego leczenia.

Mgła czy moze wiesz, jak mozna zbadac czy to neuropatia, bo rzeczywiscie na dziasle trudniej. mozna zrobic emg dziasla ? (jakos tak mialam kiedys to badanie na neuropatie barku).

jeszcze raz bardzo dziekuje, teraz jak od niedawna jest troche lepiej duzo latwiej mi zebrac mysli i z dystansem na to spojrzec.
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dajacy nadzieje c.d.


pare dni przed wigilia stal sie "cud". trafilam na chirurga z klinik, ktory zajal sie moim bolem:) wnikliwie zbadal, wzial wszystkie przeswietlenia i konsultowal sie w klince na oddziale chirurgii szczekowej. ordynator stwierdzil ze mial w swojej pracy tylko dwa takie przypadki i ze jest to chroniczne zapalenie kosci szczeki z zajeciem nerwu i dziasla. jutro bedzie mi to usuwac. troche sie boje zabiegu bo juz mam tam troche powycinane i potem chca tam wstawic implant ale to dopiero za pol roku.

odczulam bardzo duza ulge, ze kogos to ineteresuje i naprawde chce pomoc i ze mam diagnoze, bo lepiej walczyc z czyms nazwanym.
i tak sobie mysle, ze dobrze jest sie sluchac wlasnej intuicji ktora mowila mi zeby wycinac miejsca bolowe (jak to na moja prosbe robila dentystka) i ze nie jest to neuropatia (jak dobrze ze nie zaczelam brac lekow na epilepsje ktore przepisal mi na ten bol neurolog w szpitalu).

i jeszcze raz dziekuje za wsparcie i odpowiedzi.

trzymajcie kciuki...
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo się cieszę, że w końcu ktoś się Tobą porządnie zajął i wiesz na czym stoisz; że masz zapewnioną opiekę i nie pozostawili Ciebie bez pomocy Very Happy
trzymaj się jutro na tym zabiegu, ja trzymam kciuki, by wszystko poszło gładko i bezboleśnie Buziak
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nitka trzymam za Ciebie kciuki jutro Buziak teraz powinno być z górki... Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Smile Smile
!
.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nitka to bardzo dobre wiesci,szczególnie dla Ciebie-nie bój się -z pewnością Cię dobrze znieczulą-powodzenia Exclamation
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
fiolka
Junior
Junior


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 21
Skąd: ELBLĄG

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

współczuję bardzo ja miałam podbną sytuacje z dziąsłami,ale jak brałam metypred po jego odstawieniu jak ręką odjął.mi bardzo pomaga mycie zębów zieloną pastą elmex:)powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nitka aż mnie ciarki przechodzą na myśl o tym wszystkim, a mimo to wierzę, że będzie dobrze i bezboleśnie Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nitka- powodzenia, trzymam kciuki:)
Cieszę się,że wreszcie skończą się Twoje klopoty:)
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nitka mam nadzieje ze wszystko poszlo dobrze daj znać jak już będziesz się lepiej czuła pozdrawiam..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group