Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bóle zębów, dziąseł
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agata2305
Junior
Junior


Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 1

PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, ja rowniez mam problem.
a wiec tak jak bylam miesiac temu na wizycie kontrolnej u dentysty to okazalo sie ze mialam mala dziurke na gornej 5 i 6 po prawej stronie, zeby zostaly zrobione. a teraz po tym miesiacy ta 6 strasznie mnie boli ale to jest silny bol ze nawet gdy dotykam delikatnie tego zeba jezykiem to idzie sie po prostu wsciec Sad poszlam z tym wczoraj do dentystki, zrobila mi przeswietlenie ktore nic nie wykazalo, chciala mi otworzyc tego zeba, dala mi wiec zastrzyk ze znieczuleniem ale niestety na tego zea juz nic nie dziala, wiec wypisala mi antybiotyk amoxicillin, wzielam juz 2 tabletki po nocy zauwazylam ze moje dziasla naokola tego zeba i podniebienie jest opuchniete i strasznie boli, ale opuchlizna ma rozowy kolor, wiec nie wyglada to tak jakby bylo jakies zapalenie bo nie jest czerwone, moze powinnam jeszcze nadmienic ze okolo 2 tygodni temu bylam powaznie zaziebiona ale po 3 dniach wszytko mi przeszlo. bardzo prosze o odpowiedz. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Uzumaki
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 273
Skąd: West Yorkshire

PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum.
Antybiotyk wez do konca,nie przerywaj,to b wazne.Potem do dentysty.Prawdopodobnie masz ropien okolozebowy.Wskazuje na to opuchlizna i nie dzialajace znieczulenie.W miare brania antybiotyku bol powinien ustapic,poniewaz stan zapalny bedzie ograniczony.Bedzie dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agata popłucz też te dziąsło szałwią.Działa odkażająco i przynosi ulgę.
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Was Dziewczyny cieplutko Smile

juz 8 dni po zabiegu i wreszcie zaczelam czuc poprawe, tzn bol nad 5 ka - tam gdzie wycieli mi kawal kosci zniknal. jest jeszcze na 6 tka ale nie tak intensywny jak poprzedni. sam zabieg nie bolal niezle mnie znieczulili ale potem przez pare dni twarz mialan jak balon z siniakami krwotoki z nosa i bol ogromny. ale juz sie ladnie goi.
jak wycieli ten kawalek to lekarz powiedzial ze to jest bardzo brzydka kosc cala porowata zamiast gladka i widac ze cos niedobrego tam sie dzieje. przeslali ja do badania, wynik za m-c. okazalo sie ze chora kosc mam tez nad 4 ka i 6 ka (czyli obok), boli mnie nad 6ka wiec znow chca ciac jak dostana wyniki biopsji i w MRI wyszlo ze mam tez cos w policzku i zastanawiaja co to i jak to sie ma do chorych kosci.

czyli 3 tyg czekam na biopsje i opis MRI. a potem zobaczymy.
sciskam Was serdecznie Smile bardzo mi pomoglyście bo w pewien sposób zostalam z tym sama i staram sie jakos nie zalamac.

Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nitka trzymam kciuki za dobry wynik MRI i tego badania kości Buziak
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
majka23
Super senior
Super senior


Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 92
Skąd: ślaskie

PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Chiałam zapytać, czy podczas brania Endoxanu można przejść zabieg dentystyczny typu usunięcie zęba. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia lub sugestie? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mialam usuwany zab ale 2 dni przed usunieciem juz brałam antybiotyk pozniej jeszcze tydzien takze . wszystko było dobrze
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 12:07 am    Temat postu: No i jak tam Nitka? Odpowiedz z cytatem

Już trochę czasu minęło, opowiedz, jesteś już wyleczona? Question Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ivcia
Junior
Junior


Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 3

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 6:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leczenie nie wykrytych przyczyn oraz wczesnych skutków własnie tak się
kończy. W zasadzie już odchodzi się od leczenia dorażnego czyli obserwacji efektów infekcji itp tzn dziura, plamka i wypełniam. System ten nic nie daje ponieważ przyczyny często pozostają. Działano tak przez lata ponieważ nie było skutecznej diagnostyki . Próchnica poza tym jest infekcją i jest zarażliwia tzn
mogę zarazić męża. Leczy się ją jak infekcję. Można mieć ząbki bez dziurek a próchnica może być \a jej efekty będą widoczne. Szczególnie u dzieci . Już po wykryciu ryzyka u matki mozna odpowednio zadziałać. badanie takie nazywa się cariscreen i wygląda tak :http://www.youtube.com/watch?v=zeiScXN14-w
Dobre sa leki carifree. U dzieci super odpowednia diagnostyka i nie ma stresu , adaptacji itd. Ze względu na zaniedbania często leczy sie jednoczesnie : skutki i przyczyny . Najwięcej danych ma WCMID obecnie najbardziej profesjonalna , międzynarodowa organizacja medyczna.
Leczenie dorazne czy wiertłem, ozonem, laserem samo w sobie maskuje przyczyny. Kluczem do zdrowych zębów jest diagnostyka ryzyka oraz odpowiednie postępowanie. Jest mało danych jeszcze na ten temat w Polsce. Chociażby listerine reklamowane w TV. Na bakterie powodujace brzydki odeech działa ale na próchnicotwórcze BARDZO SŁABO poza tym ma ph 4.3 a więc płukanie nią wieczorem przynosi szkodę Smile)

pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2010 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podłączam się pod wątek... Ciekawe, jak skończyła się historia Nitki:( Ktoś wie?

A u mnie jest tak. Może ktoś coś z tego kojarzy i podpowie coś mądrego....

Pół roku temu jak mi się zaczęły problemy ze śluzówkami, dentystka powiedziała, że to typowy stan dla chorób układowych, ale mogła wtedy zalecić tylko leczenie miejscowe - płukanki. Nic nie pomogło, z wizyty na wizytę była coraz bardziej zmartwiona. Teraz nie wiem, co powie, bo nie mogłam u niej być prawie 2 miesiące i się od tej pory porobiło bardzo źle. Mam dziesiątki małych zmian na wew. stronach policzków, dwie duże z takimi jakby naciekami:( w miejscu tych małych, jak się goją zostają zbliznowacenia, a czasami tworzy się coś jakby mały krwiaczek, który po kilku dniach odpada. Coś mi się też na języku zrobiło - grudka o średnicy ok. pół centymetra, nie boli, o strukturze jakby porowatej, czerwonawa. Na dziąśle też coś narosło w jednym miejscu - mała kulka w kolorze dziąsła. Niebolesna. Oprócz tego to coś, co na zanik kości wygląda i żeby było kompletnie do kitu, to jakieś dziwne zmiany mi się porobiły na całej przestrzeni nad dziąsłami - mam krwistoczerwone przebarwienia nachodzące na dziąsłaSad(( Koszmarnie to wygląda. Język od spodu też przebarwiony na ciemnoczerwono z bardzo widocznymi żyłami.
Standardowo stan zapalny przyzębia, odsłonięte wszystkie szyjki zębów, plomby mi wypadają jedna po drugiej:( Ogólnie ruina:((( Boję się, że stracę resztę zębów, a już mi ich niewiele własnych zostałoSad Ogólnie zęby to niepotrzebny atawizm;) Same tylko problemy;))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2010 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Awania musisz się wybrać do dobrego stomatologa, albo najlepiej do kliniki stomatologicznej.
Na języku już od dawna mam krosty porowate. Język zmieniony ale myślałam zawsze, że to od leków. A, co do bóli dziąseł i zębów to wcześniej w tym dziale pisałam. Wink Plomby to moja zmora u dentysty jestem średnio raz na miesiąc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Pią Paź 01, 2010 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam najgrubszą kartę u stomatologa.Zęby lecą jeden po drugim.Wiertło wchodzi jak w mało.Jestem jedynym takim przypadkiem w przychodni
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Pią Paź 01, 2010 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam bardzo fajną stomatolog. To jest taka prywatna przychodnia z dużym zapleczem diagnostycznym - leczenie kanałowe pod mikroskopem, RTG na miejscu i inne takie. Mojemu mężowi uratowali zęba, który ponoć był nie do uratowania. Mam nadzieję, że albo coś uda jej się wymyśleć, albo pokieruje mnie gdzieś, gdzie będą mogli mi pomóc bardziej:( U nas nie ma kliniki stomatologicznej, jest tylko chirurgia szczękowa, o nie najlepszej renomie. A na razie nie bardzo mi się widzi kolejny wyjazd do wrocławia czy Katowic... Jak nie będzie wyjścia, to pewnie tak zrobię...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Pią Paź 01, 2010 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Awania a przechodnia chorób przyzębia jest u ciebie?
Może tam uderz. Wink
A te czerwone kropki w jamie ustnej to są może (Telangiectasias) to małe czerwone obszary, często widoczne na twarzy, rękach i jamie ustnej, za ustami. Miejsca te bledną przy nacisku i są to rozszerzone naczynia włosowate.
Poczytaj tutaj
źródło
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Wto Paź 05, 2010 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłam u dentysty. Jak obejrzała mi usta, wezwała chirurga na konsultację. i stanęło na tym, że będę jednak musiała wybrać się na wycieczkę do innego miasta, do poradni chorób przyzębia. U nas, nawet, jeżeli zrobiłby mi wycinek, to nie ma gdzie go przebadać, bo powiedział, że potrzebne są specjalne badana immunologiczne tego wycinka. Moja dentystka ma zrobić rozeznane, gdzie najlepiej się udać.
Znaleźli mi też 2 zmiany których nie wiedziałam - czarne kropki na dziąsłach, tuż przy korzeniach zębów. Lekarz chirurg się zastanawiał, czy to nie może być od quensylu. Ktoś się z tym z Was spotkał może?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group