Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czesc!!!!!
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kkuubbaa0
Junior
Junior


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 24

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 5:11 pm    Temat postu: czesc!!!!! Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich :) mam 23 lata , stwierdzono u mnie toczeń rumieniowaty układowy z LAC :cry: a zaczeło sie to dwa lata temu 05.2007 trafilem do szpitala z malą iloscią płetek miałem tylko 4tyś. leżałem miesiąc , skończyło się to usunięciem śledziony i sterydoterapią ,miałó już byc dobrze, ale nie było......po półtora roku 12.2008 zaczęło sie znowu plamy natwarzy , brak apetytu , gorączki , zakrzpica kończyny dolnej itd lekarze niewiedzieli co mi jest, aż trafiłem na dermatologie w poznaniu ,przed samym sylwestrem :evil: 09,01.2009 juz wiedzieli ze to toczeń, juz mieli mi dobrac leki wszystko mialo byc ok ale 11.01.2009 dwa póżniej dostałęm 41 gorączki odwodniełem sie , bóle w klatce pieriowej,problem z oddychaniem poniewaz zrobił sie ropień w płucu , kiedy to wszystko na raz sie stało dostałem jakiegoś ataku serca lub zapaści ,straciłem przytomnośc na drugi dzien bania serca, najpierw echo, potem przełykowe. stwierdzono u mnie zapalenie bakt wsierdzie sercowego ,niedomykalnosczastawki sercowej, i okazało sie za jestem zarażony gronkowcem złocistym MSSA (zarazono mnie przy usunieciu sledziony) zaczelo soe leczenie serca 6 tyg kuracjapo 3 tygodniach znowu zaatakował toczen ,wyglądałem jak prawdziwy motyl :D i zaczeli mi tez podawa metypred na toczen było lepiej ale gorączke miałem dalej co dziennie powyżej 38 ,ale mialem bronchoskopie i potym juz mi spdla ropien z płuc znikł.....po 6 tygodniach leczenia serca przeniesli mnie do kliniki reumatologicznej w poznaniu ale moje serce nie wygląda tak jak kiedyś niedomykalnośc została. na reumatologi stwierdzono Toczeń rumieniowaty układowy z LAC , dobrali mi tam leki metypred 16 mg od dwóch tygodni jestem w domu i czuje sie niestety gorzej , czy ta dawka nie jest za mała? ale juz jestem umuwiony na wizyte:) czy mozecie mi powiedziec jak teraz powinno wyglądac moje życie ?? co mi wolno ? a co nie? czego unikac? i jak długo mozna życ z tą chrobą ? i czy jest niebezpieczna? :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Jeśli chodzi o nakazy i zakazy to dla każdego coś innego - nie ma jednego regulaminu, który by nakazywał coś tam, a zakazywał czegoś tam.
Pewnym wspólnym mianownikiem jest leczenie sterydami - tego musisz przestrzegać bezwzględnie, zwłaszcza w pierwszych miesiącach leczenia. Kiedy zaczynałem leczenie potrafiłem odczuwać nawet najmniejsze opóźnienie w przyjmowaniu leku (samopoczucie do bani, ból itd.), oprócz tego większość z nas unika słońca jak ognia. Wskazana również ostrożność, dopóki nie poznasz granic swoich możliwości...
Poza tymi punktami istnieją zalecenia, jednak ich skuteczność jest indywidualna dla każdego - wszystko zależy od występowania ewentualnych komplikacji oraz tego, jak bardzo są zaawansowane. Wierzę jednak, że z czasem wypracujesz swój własny system, dzięki któremu osiągniesz i utrzymasz remisję (czyli stan bez objawów) na długie, długie lata.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj kkuubbaa0 Very Happy Razz Very Happy

dużo pytań Laughing Laughing Laughing
po pierwsze-leki i ich dawki to już ustala lekarz i my nie możemy stwierdzić, czy ta dawka metypredu jest dla Ciebie odpowiednia Smile

a dawka 16 mg należy do tych średnio-niskich Very Happy

idź na tę umówioną wizytę i wypytaj lekarza o wszystko, co Ciebie interesuje Smile powiedz mu jak się czujesz i co Ciebie niepokoi-współpraca pacjent-lekarz jest bardzo ważna Exclamation Very Happy

tutaj jest pomocna forumowa wyszukiwarka
http://www.toczen.pl/forum/search.php

tu przewodnik po naszych chorobach
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=816

choroba: straty i korzyści
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=999

sezonowe zaostrzenia (tłumaczące nasze złe samopoczucie na wiosnę)
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=882&highlight=%BFycie+chorob%B1

unikać należy słońca-ze względu na samego tocznia i na leki, które przyjmujemy Very Happy
z chorobą można żyć latami-ale trzeba słuchać się lekarzy, własnego organizmu i przestrzegać kilka zasad Very Happy

czy jest niebezpieczna...tu różnie bywa-u każdego wygląda to inaczej Smile

pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kkuubbaa0
Junior
Junior


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 24

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje za szybkie odpowiedzi :D a czy znacie kogoś kto ma toczeń rumieniowtay układowy z zespołem antyfosfolipidowym (LAC) słyszałem ze jest najgroźniejszy i to co wyczytałęm w necie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1692

to jest wątek o zespole antyfosfolipidowym-poczytaj

czy jest najgroźniejszy? hmmm to zleży od tego, jak przebiega; wszystkie postacie tocznia są groźne jeśli nie są odpowiednio leczone
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...natomiast przy odpowiednim leczeniu choroba jest jak najbardziej do opanowania, że pozwolę sobie dokończyć Smile

Aha, jeszcze jedna uwaga - do wszystkich zamieszczonych tu informacji warto podejść z odpowiednim dystansem i nie brać wszystkiego jako nieuniknionego... Możliwych scenariuszy przebiegu jest co niemiara (pewnie znalazłeś już zdanie, że nie ma dwóch identycznych przypadków choroby tkanki łącznej), więc nie wszystkie objawy koniecznie muszą u Ciebie wystąpić.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kkuubbaa0
Junior
Junior


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 24

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jeszcze jedno od czerwca zaczynam leczenie chemiczne czy cos takiego , od czerwca na 3 dni na ta kroplówke i póznie przez 10 miesięcy co miesac bedzie sie powtarzało czy mieliscie cos takiego i wogole co to jest?cemioterapia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z opisu wywnioskowałem, że najprawdopodobniej chodzi o leczenie pulsacyjne - czyli krótkie serie dużych dawek sterydów.
Poniżej nieco informacji na ten temat:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=566&highlight=puls
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1586&highlight=puls
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kkuubbaa0
Junior
Junior


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 24

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za informacje:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rodzaje leków stosowane w toczniu
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=856

dokładna rozpiska/przegląd Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Kubao. Mam toczeń układowy i zespół antyfosfolipidowy. Obecnie biorę Metypred-8mg i Arechiny 50. Jak już kolega pisał u każdego toczeń przebiega inaczej i różnie chorzy reagują na leki.Choroba groźna jak wiele innych jeśli jest nieleczona. U ciebie choroba już nieźle narozrabiała ale przestrzeganie zaleceń lekarza i ścisłe stosowanie leków ustabilizują sprawę.
Jak się zagłębisz w forum to doczytasz się że są chorzy z kilkudziesięcioletnim stażem od lat na sterydach. Mamy różne dolegliwości przeważnie stawowe ale tu nie ma reguł. No cóż chorzy pracują, uczą się, zakładają rodziny, mają dzieci. No oczywiście część jest na rencie.
Trzymaj się i nie popadaj w panię czytając forum bo to jest historia kilkudziesięciu chorych a może grubo ponad setki?
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kkuubbaa0
Junior
Junior


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 24

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja biore tylko metypred 16 i sintrom2

dzieki za opdpowiedź Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 2:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hejka Kubo Laughing jak widzisz nie takie forum straszne jak go malują Cool Wink witaj ciepło w rodzince Very Happy Very Happy
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj KKuubbaa jak na poczatek dużo Cię spotkało ale nie załamuj się przypadkiem choc póki co nie widac tego po tobie odpowiednie leczenie i wspólpraca z reumatologiem/ czyli obserwacja siebie i informowanie go o tym co Ci dolega/ powinny pomóc i załagodzic tocznia a nawet doprowadzic do remisji czego Ci serdecznie życzę a chemioterapia powinna poskutkować ja też wzięłam 12 wlewów cyklofosfamidu 12 zastrzyków metotrexatu a teraz jestam na imuranie to wszystko pomto by podawać jak najmniejsza dawkę sterydów..życzę zdrówka i dużo samozaparcia i wiary że bedzie lepiej a troche ograniczeń nie wyklucza Cię z życia towarzyskiego tylko bardziej trzeba uważać .. Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group