Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciekawostki żywieniowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2015 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Meguchna nie są tanie, a w smaku też żadna rewelacja. Ja trochę je jadłam, może ze dwa opakowania, ale to nie dla mnie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zahary
Junior
Junior


Dołączył: 18 Maj 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pon Maj 25, 2015 6:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dawno moja żona kupiła wyciskarkę do soków jak to facet chciałem ją wypróbować poczytałem trochę znalazłem fajny wpis o sokach z ziół z pokrzywy już próbowałem teraz czekam na inne ziółka.Reklama usunięta

Link przez Ciebie podany kieruje nas do reklamy wyciskarek. Reklama na forum jest zabroniona. Popraw link, prosze. Zapoznaj sie rowniez z naszym regulaminem- Twoje wpisy sa z nim niezgobne./ewela.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.polityka.pl/galerie/1620819,8,zywnosc-ktora-pomaga-zrzucic-zbedne-kilogramy.read
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego zestawu to juz i teraz malinki, łososia i komosę bym zjadła Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pią Cze 19, 2015 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O zielonym jęczmieniu, wygląda na to, że samo zdrowie Smile

http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/suplementy/zielony-jeczmien-wlasciwosci-i-zastosowanie-czy-zielony-jeczmien-pomag_42393.html
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Cze 19, 2015 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monia ja bym nie wierzyła w to tak do konca
Zresztą to i tak nie dla mnie - błonnik dla mnie to wróg Cool
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arlifly
Junior
Junior


Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 4

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monia85 napisał:
kinga napisał:
warto przeczytać Razz

http://www.facetikuchnia.com.pl/index.php/zycie-na-bezglucie-czy-warto-przejsc-na-diete-bezglutenowa/


Bardzo fajny tekst, właśnie go czytam. Przymierzam się do diety bezglutenowej, a w każdym razie mocno ograniczającej gluten, ale czy wyjdzie to się okaże Wink


zależy, czy wyjdzie na zdrowie. Pamiętaj, że gotowa żywność bezglutenowa jest mocno przetworzona, więc jak coś to sens ma tylko przy domowych wyrobach lub dobrej jakości produktach opartych na naturalnych składnikach. Coś o tym wiem, bo jestem bezglutenowcem z przymusu z powodów celiakii i ja akurat nie mam wyboru Wink Ale myślę, że Tobie będzie łatwiej, bo jeżeli nie masz choroby trzewnej, gdzie nawet najmniejsza ilość glutenu szkodzi, to nie musisz tak restrykcyjnie sprawdzać etykiet i uważać np. na przyprawy czy nawet czysty ryż, który może być skażony glutenem. Zanim przejdziesz na dietę bezglutenową polecam przeczytać jeszcze np. ten artykuł: https://www.biomedical.pl/dieta/dieta-bezglutenowa-6269.html . Taka ciekawostka jeszcze - mój mąż np. z wyboru je często moje bezglutenowe dania (wcale go nie zmuszam Wink) i domowy chleb bezglutenowy i uważa, że lepiej się czuje jak je mniej glutenu, więc coś w tym może być.


Ostatnio zmieniony przez Arlifly dnia Nie Gru 27, 2015 12:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podany przez Ciebie link nie dziala.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BenOn
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 520

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wyswietla sie poniewaz na koncu linku jest kropka

http://www.biomedical.pl/dieta/dieta-bezglutenowa-6269.html

slyszalem w czpitalu ze ludzie czuja sie lepiej, nigdy nie probowalem takiej diety, chyba jestem zbyt leniwy
Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwracam uwagę na to
Cytat:
Dieta bezglutenowa staje się coraz bardziej popularna i zaczyna być stosowana coraz częściej przez osoby, u których nie wykryto żadnego schorzenia związanego z nietolerancją glutenu. Dieta bezglutenowa nie powinna być traktowana jako dieta odchudzająca. Dieta bezglutenowa jest dietą leczniczą i powinna być wprowadzona dopiero po konsultacji z lekarzem.


dieta bezglutenowa zrobiła się po prostu modna. W sumie nie wiadomo czy ludzie zdrowi stosujący taką dietę naprawdę czują się lepiej czy działa tu efekt placebo .
Dieta jest przeznaczona dla osób z konkretnymi chorobami .Nie stosowałam , nie mam nietolerancji glutenu .Myslę ze na początku może faktycznie każdy czuć się lepiej .

Chyba nie ma badań czy taka dieta faktycznie pomaga na coś jeszcze jak się to jej przypisuje.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BenOn
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 520

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niektorzy lekarze maja teorie ze taka dieta wspomaga leczenie chorob autoimmunologicznych, inni ze to wlasnie gluten moze je powodowac. Takich rzeczy sie nasluchalem w szpitalu, i ze ta dieta dobra na wszystko Wink. Nie szukalem nigdy informacji o tym, wiec nie wiem czy to prawda, jesli bym sie kiedys zdecydowal to tylko pod kontrola lekarza, nigdy sam na wlasna reke
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Paź 02, 2015 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konsultacji z jakim lekarzem?
bo niestety, ale większość z nich nie ma pojęcia o dietetyce.

pacjent problemy z nerkami, białkomocz - jest lekarz mówi, że białko uzupełniać w dużych ilościach (nawet odżywki dla sportowców; drugi mówi - dieta z ograniczeniem białka

to jest tylko przykład

koleżance na nefrologii lekarz nie potrafił powiedzieć co jeść, a czego unikać przy dializach; co ma dużo potasu, co mało; jak gotować, by było ok...

mało który lekarz zwraca uwagę na dietę przy chorobach tarczycy

większość lekarzy leczy tylko lekami, a można wspomóc to wszystko dietą

i jeśli można dzięki temu czuć się dobrze, to czemu nie spróbować
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arlifly
Junior
Junior


Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 4

PostWysłany: Nie Gru 27, 2015 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela.t napisał:
Podany przez Ciebie link nie dziala.

faktycznie przez tą kropkę na końcu zdania nie działało - już jest ok Smile

ja oczywiście nie namawiam wszystkich do tej diety, jak ktoś nie ma wyraźnej potrzeby, ale niekiedy jest tak, że ktoś przechodzi na próbę i nagle się okazuje, że rzeczywiście pomaga, na początku wystarczy zrobić sobie taki test - nie jeść glutenu przez minimum tydzień i później zjeść np.na śniadanie normalny glutenowy chleb i potem obserwować siebie czy nie wystąpią jakieś reakcje alergiczne przez dwa kolejne dni np. swędzenie skóry, bóle brzucha, biegunki itd. jeżeli tak to trzeba zacząć robić odpowiednią diagnostykę pod kątem nietolerancji czy uczulenia na gluten.

taka próba nie jest wcale groźna dla zdrowia i nie wymaga jakoś dużo wysiłku, więc nawet dla czystej ciekawości można spróbować Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ania_75
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 388
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ramach ciekawostek spożywczych - ostatnio usłyszałam w jakimś programie, że jeśli cytrynkę do herbatki, to jak najbardziej, ale dopiero po usunięciu torebki/fusów.
Dlaczego? Ponoć w liście herbaty zawierają glin [Al], który nam nie służy. Sam z siebie siedzi on sobie spokojnie w fusach i nie przedostaje się do napoju, ale jeśli doda się cytryny, to kwasy powodują, że przedostawać się zaczyna. Ilości wprawdzie niewielkie, ale biorąc pod uwagę, że herbatkę pijemy dużo i często, to mimo wszystko...
Czyli - cytrynka tak, ale po odfusowaniu Wink
_________________
Przyjaciel to ktoś kto mnie dobrze zna, a mimo to mnie lubi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pamiętam jak to było dokładnie z tą cytryną, ale nie powinno się jej wrzucać do wrzątku zaraz po zalaniu herbaty w jakiej by ona nie była postaci. Wytwarzają się właśnie jakieś mocno niekorzystne związki dla organizmu, nie tylko cierpiącego na jakiś problem autoimmunologiczny.
Na szczęście nie lubię herbaty z cytryną 😎
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group