Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

tramal a ketonal

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Maj 12, 2009 11:28 pm    Temat postu: tramal a ketonal Odpowiedz z cytatem

witam,

moje pytanie to czy mozna mieszac te leki p/bolowe ?
co dzien biore metypred (od dwoch m-cy) i doraznie tramal mam przepisany i zdarza sie ze tez go biore codzien. ale jestem tak nakrecona po nim ze nie moge spac.
czy moge np jak mnie rano boli to wziasc tramal a wieczorem ketanol ?

Smile
nitka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Sro Maj 13, 2009 4:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nitka ketonal to lek przeciwbólwy,przeciwgorączkowy i przeciwzapalny,natomiast tramal to OPIOID ,silnie uzależniający i niebezpieczny ,ale to pewnie wiesz Very Happy...stosowany doraźnie tak jak masz to zlecone przez lekarza ,oczywiście może być łączony z ketonalem i nie spowoduje skutków ubocznych ...przynajmniej do czasu,jednak stosowanie go bez ograniczeń może skończyć się bardzo nieciekawie Confused nie polecam również brania tramalu w ciągu dnia ,jeżeli chcesz normalnie funkcjonować Wink ...moje doświadczenie to totalny odlot..nieprzyjemny z resztą ,zero koncentracji ,ciśnienie bardzo niskie ,zawroty głowy.,nudności..a ból nadal trwał (dostałam 5 dawek w kroplach w czasie trwania rwy kulszowej)...przy stosowaniu dużych dawek jest również bardzo toksyczny dla wątroby Confused ...wiem ,że dopóki są jeszcze inne leki i ból nie jest powalający ...choć i tak się czasami zdarza Wink nie tknę więcej tramalu Exclamation Exclamation ...ale to moja opinia Wink Very Happy...pozdrówka Cool
ps.mam tylko małe pytanka...czy lekarz proponował Ci inny lek przeciwbólowy Question przejrzałam parę Twoich postów i wynika z nich ,że cierpisz też na zawroty głowy ,bóle nerek ,zmiany w eeg ...hmm ,ciężką artylerie zastosował ten Twój doktorek przy sporej ilości przeciwwskazań Rolling Eyes
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Maj 13, 2009 7:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jeszcze tylko dopowiem, że osoby mające problem z nerkami nie powinny stosować ketonalu (i innych tabletek przeciwzapalnych)

dwa: wątek o lekach p/bólowych już jest, a przede wszystkim jest o lekarstwach; tak więc następnym razem bardzo proszę o uprzednie sprawdzenie Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Maj 13, 2009 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje dziewczyny Smile

najwiekszy problem mam z watroba (ciagle wysokie enzymy) i plucami (astma, wloknienie) i lekarz przepisujac tramal dal mi do zrozumienia ze ze wzgledu na watrobe tylko on jest bezpieczny.

biore go od dwoch m-cy czasem codzien, i rzeczywiscie na poczatku byl odlot jak dla mnie przyjemny i jakby zagluszal bole a teraz juz tylko zaglusza bez odlotu ale za to z zaburzeniami koncentacji + nakrecenie
dlatego Kiciu biore go w ciagu dnia bo jak bym wziela wieczorem to nici ze spania.

ketanol mialam przepisywany kiedys i mi go troche zostalo.

dla mnie wogle jest dziwne ze po 2 m-cach brania Metypredu 4-8 mg, teraz lekarz przepisal mi najmniejsza dawke i rzekl bym sobie codziennie brala tramal. nie chcial zwiekszyc sterydow mimo ze najlepiej sie czulam na 8 mg (a i tak bole calkiem nie ustapily).
ustapila za to goraczka i bole watroby i wyciszyly sie bole stawowo-miesniowe.
wprawdzie to byl inny lekarz (nie ten co mi przepisal metypred na pocZatku) bo jak pisalam juz w postach wczesniej lecze sie na borowskiej gdzie w przychodni reumatologicznej nie wiadomo na kogo sie trafi Sad

Smile
nitka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kingSMal
Senior
Senior


Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 60
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Maj 24, 2009 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rety! Jak sobie wyobrażam połączenie metypredu z tramalem i ketonalem to żoładek boli mnie od razu. Współczuję bardzo, ale zastanowiłabym się nad zmianą lekarza. Z tego co piszesz chyba rozsądnie byłoby zwiększyć dawkę sterydów zamiast brać takie leki. Tramal jak słusznie zauważyła Kicia jest opioidem, czyli mówiąc prościej należy do tej samej grupy leków co morfina. Ponieważ jest od niej dużo słabszy nie zalicza się go do narkotyków, ale ma podobne działanie.
Trzymaj się i daj znać co dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nitka
Senior
Senior


Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 78
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Maj 24, 2009 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myśle podobnie ale...
bylam teraz na rutynowej kontroli u angiologa (objaw reno), spytalam go czy nie lepiej wziasc wieksza dawke metypredu i nie jechac tak na tramalu i ketonalu
rzekl na to: iz sterydy sa szkodliwe i dobrze ze biore tramal bo mi nie zaszkodzi i moge go brac codzien jak dlugo potrzebuje a ketonal mam natychmiast odstawic bo on zwieksza stany zapalne w naszej chorobie i niszczy zoladek, watrobe i nerki
dziewczyny same pewnie wiecie jak mozna zglupiec od gadania lekarzy...
w lipcu ide do szpitala na reumatologie na borowska i do tego czasu jeszcze poczekam ze zmiana przychodn i lekarza
troche przestalam juz wierzyc w te zmiany...
dziekuje i pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Nie Maj 24, 2009 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nitka wiesz co kochana dobrze ,że idziesz na ten oddział ,bo dotychczasowy lekarz to chyba oszołom jakiś z minimum wiedzy na temat chorób z autoagresji Rolling Eyes
trzymaj się i mam nadzieję ,że w końcu znajdziesz porządnego specjalistę Very Happy a wiary nie trzeba tracić nigdy Wink
dobry lekarz+odpowiednie leczenie =diametralna zmiana samopoczucia i przede wszystkim zdrowia Very Happy Very Happy
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kingSMal
Senior
Senior


Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 60
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy lekarz będzie patrzył na dany lek pod kątem swojej specjalizacji, wiadomo, angiolog również. Sterydy fatalnie wpływają na naczynia, sama jestem posiadaczką uroczych żylaków Smile przy okazji zagęszczają krew ale tramal też nie jest dobrym rozwiązaniem.
Nie martw się, połóż się do tego szpitala, tam będzie większe grono lekarzy którzy wspólnie, wykorzystując swoją wiedzę podejmą decyzję. Myślę że wtedy będziesz spokojniejsza i zdrówko powinno się poprawić Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group