Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam Wszystkich Jestem Nowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiesz nie bierz tego tak dosłownie do siebie bo może to byc co innego lepeij żeby tym zajął się lekarz choc na moja plamkę świdrująco czewona nikt nie znalazł sposobu to był sygnał że toczeń sie zbiera do ataku ale w Twoim przypadku nie wiem co o tym sądzić nie nam gdybać dzisiaj lekarze mają lepsze systemy badań a dla mnie wtedy trudno było coś poradzić to byl 1981 rok i rtudne czassy..pozdrawiam i radze konsultowac się z lekarzami .
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Necia1986
Kadet
Kadet


Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 32

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hello! :*
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca...
[Paulo Coelho]

Widzę,że niektórzy też się lubują w jego literaturze =]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
sawanna
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 31

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że się konsultuję, ale liczę również na wymianę doświadczeń. Lekarze jak pytam czy plamki zniknął czy włosy odrosną, zawsze odpowiadają nie wiem, zobaczymy.
Czy twoja plamka była też taką zmianą naczyniową? I co to znaczy że toczeń zbierał się do ataku? Ja biorę arechin, mam nadzieje ze to jednak powstrzyma atak tocznia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 4:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak było zanim miałam rzut tocznia który rozwija sie ok 3 lat i tyle lat plamka była a lekarze nie doszli z jakiego powodu potem sie okazało jak wylądowałam w szpitalu z panoszacym sie toczniem i dopiero potem zaczęło sie leczenie i wiekszość objawów...Ty jak widze jesteś leczona więc moze to inaczej wygląda życze powodzenia i nie martw sie plamkami oby znikly i dały Ci spokój..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rany,ale sobie można pomyślec jak się to wszstko czyta...
W ub.roku córka miała plamke na twarzy naczyniową-zniknęła dopiero po zastosowanu elidelu... Confused
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sawanna
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 31

PostWysłany: Czw Maj 21, 2009 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co widzę to elidel jest chyba odpowiednikiem protopicu. Jak będę u dermatologa to zapytam.

U mnie się też zaczęło od plamek na twarzy i wypadania włosów i przez prawie rok leczyli mnie na różności, aż w końcu trafiłam do dobrej dermatolog i od razu mnie do szpitala wysłała. Kto wie gdyby nie ona może bym jeszcze tak chodziła od lekarza do lekarza i w końcu też miałabym taki rzut tocznia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sawanna
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 31

PostWysłany: Czw Maj 21, 2009 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze pytanie do Was w jakim wieku zachorowaliście? Czytając znalazłam kilka postów, z których wynika że najczęściej zaczęło się w wieku dziecięcym albo nastoletnim.
U mnie zaczęło się w wieku 30 lat. Ja w ogóle łączę pojawienie się mojej choroby z dużym stresem, który trwał kilka miesięcy i na to nałożyła się. infekcja z bardzo wysoką gorączką, bo niej wszystko się zaczęło.

Mam nadzieje, że mój organizm się uspokoi. A ja obiecałam sobie że koniec ze stresem, niech się dzieje co chce, ale ja nie zamierzam się stresować jak kiedyś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Maj 21, 2009 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sawanna-wielka prośba-nie dubluj postów-korzystaj z opcji EDIT Wink
U mnie choroba zaczęła sie w wieku nastoletnim,ale chorowałam praktycznie od urodzenia na zakazenia dolnych dróg oddechowych-1 zap.płuc przeszłam w wieku 2 tyg.niestety.Bardzo agresywny rzut choroby miał miejsce w wieku 13/14 lat.Moja córka jest pod bacznym nadzorem,a ja czekam wiele lat na diagnoze końcową,bo włóknienie płuc to w moim przypadku konsekwencja-pytanie-czego?
Faktycznie zaostrzenie objawów z ogromnym rumieniem na całym ciele,nastąpiło po porodzie.Z roku na rok nasila sie tez niestety objaw R. Confused Zobaczymy co przyniesie kolejny rok( Question )
Tak więc reasumując-średnia przypada w okresie dojrzewania,sama akcja porodowa również może/nie musi indukowac ch.autoagresywną.
Oczywiście jest masa odstępstw od reguły -można zaryzykować stwierdzeniem,żekażdy ma swój indywidualny zestaw objawów jak i przebieg samej choroby Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Czw Maj 21, 2009 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jako dziecko byłam wiecznie chora na anginę ,dosłownie równo co miesiąc Shocked potem ucichło kiedy zaczęłam dojrzewać .
u mnie również największy rzut nastąpił po urodzeniu pierwszej córci ,niemniej jednak lekarze zgodnie stwierdzają ,że nie był to punkt zapalny ...ja chyba mam nieco inne zdanie na ten temat Cool
co do wieku to myślę ,że każdy z nas z racji tego iż choroby autoimmunologiczne są uwarunkowane genetycznie jest chory od momentu narodzin ...później to kwestia czasu i czynników indukujących .
nie możemy stwierdzić jednoznacznie ,że ten lub tamten wiek jest "optymalny" dla rozwoju ch.tk.ł....opieramy się głównie na pierwszym agresywnym ataku Rolling Eyes
u mnie to był prezent na 18 Wink Very Happy
stres oczywiście ma niebagatelny wpływ ,ale na co tak naprawdę nie ma Wink wywołuje również zawały,udary i mnóstwo innych chorób jest na dzień dzisiejszy czynnikiem globalnym .

Sawanna to ,że zachorowałaś w wieku 30 lat to szczęście w nieszczęściu ,bo jak sama widzisz nie każdemu z nas dane było aż tak dużo czasu Wink Very Happy
życzę Ci dużo dobrych dni a jak najmniej tych gorszych i oczywiście jak najmniej stresu ,choć z tym ostatnim może być najciężej Very Happy
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
sawanna
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 31

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedługo wychodzę za mąż i chcemy mieć dziecko, boję się trochę, że i u mnie nastąpi jakiś agresywny atak choroby po porodzie.
Ale muszę zaryzykować chyba. Mogłabym czekać na remisję, ale może nigdy nie nastąpi a teraz czuję się dobrze, oprócz zmian skórnych nic mi nie jest więc jak nie teraz to kiedy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj serdecznie
sawanna napisał:
chcemy mieć dziecko, boję się trochę, że i u mnie nastąpi jakiś agresywny atak choroby po porodzie.
Ale muszę zaryzykować chyba
tylko tyle mogę podpowiedzieć- to zawsze będzie Wasza decyzja- życzę powodzenia Very Happy
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sawanna jeżeli tylko jesteś pod odpowiednią opieką specjalistyczną ginekologa położnika ,który wie czym są choroby tkanki łącznej to na pewno poprowadzi Cię przez całą ciążę a i zapewni odpowiednie leczenie w trakcie i po porodzie .To podstawa i sukces gwarantowany Wink Very Happy


ps.wątki na forum ,które mogą pomóc Wink

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=21

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=748&highlight=ci%B1%BFa

Gratulacje wielkie z okazji ślubu i powodzonka w podejmowaniu decyzji Buziak
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
karolla
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 215
Skąd: Zlotow / Hamburg

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj serdecznie Smile

poczytaj... a zobaczaczyz ze da sie z TYM zyc...raz latwiej raz ciezej ale sie da i to juz cos Smile

ciaza...
ciezka sprawa, niem mam dzieci meza zreszta tez nie Smile ale tez czasem sie nad tym zastanawiam... powiem szczerze ze ja jeszcze nie wiem co zrobie.
kazdy przypadek jest inny... decyzja nalezy do Ciebie Smile doradz sie lekarzy i to nie jednego lecz paru.
na forum jest wiele szczesliwych matek, rowniez takich ktorym ciaza pomogla.
tak jak kolezanki pisaly, mysle ze z dobra opieka i wszystko jest mozliwe Smile ja postanowilam nie ignorowac przyszlosci ale tez nie martwic sie za bardzo na zapas i zyc dniem dzisiejszym, polecam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sawanna
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 31

PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za wsparcie. na pewno wszystko opiszę jak już "to" się stanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Sawanno na forum
pomyślności i zdrowia
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group