Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wyjazd na wakacje w ciepłe miejsca
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 4:57 pm    Temat postu: wyjazd na wakacje w ciepłe miejsca Odpowiedz z cytatem

kochani, mam pewiem dylemat, od lat wybieram sie na wakacje za granice i za kazdym razem rezygnuje z obawy przed słońcem. Chciałabym pojechac do Włoch lub Egiptu, ale nie wiem czy to nie jest zbyt ryzykowne. czy ktos z was eksperymentował, czy konsultowaliscie takie wyjazdy z lekarzami?podzielcie sie prosze doswiadczeniami
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hejeczka Narcyziu w zeszłym roku byłam we Włoszech całe 10 dni ,nie konsultowałam tego z lekarzem ,ale myślę ,że możesz spokojnie pojechać Very Happy wystarczy dobra ochrona przed słoneczkiem ,unikanie godzin w których najbardziej świeci i umiar w nadmiernym wysiłku Wink Very Happy wbrew pozorom przetrzymałam pobyt bez zbędnych atrakcji zdrowotnych ...tylko najgorsza była 15 godzinna jazda autokarem z powrotem ,to już niestety odchorowałam ,ale lupusik szybko się posłuchał a ja miałam niezapomniany odpoczynek a wrażenia BEZCENNE Laughing Laughing
_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Myśląca
Senior
Senior


Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 55

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem ale mi w ubieglym roku reumatolog zabronil wyjazdu do Egiptu:-(wolalam nie ryzykowac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tematów o słońcu jest zbyt wiele; wyszukiwarka nie gryzie; wystarczyło tylko popatrzeć kilka linijek niżej Rolling Eyes

przykładowe tematy


uczulenie na słońce

Slonce a lekarstwa........

oraz inne...

PROSZĘ TU JUŻ NIE PISAĆ Exclamation
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
narcyzia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sie 2003
Posty: 212
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinia:)bez nerwów, takiego tematu akurat nie znalazłam, a to ze słoneczko nam szkodzi to wiem...chciałam zeby ktos podzielil sie ze mna konkretnymi doswiadczeniam z pobytu w takich miejscach
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hihihi ja się nie denerwuję (to pewnie przez ten czerwony kolor, chciałam żeby się rzucało w oczy)

w tamtych wątkach oraz w tym są różne doświadczenia i rady Very Happy

Słońce, promienie UV.

Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Sob Cze 27, 2009 2:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narcyzia-mysle ze moge sie podzielic moimi doswiadczeniami z pobytow w takich miejscach.Otoz tego roku w kwietniu bylam na urlopie niedaleko Egiptu,dokladnie w Izraelu nad morzem martwym.Moj wyjazd byl konsultowany z lekarzem.Nie sa konieczne zadne szczepienia ochronne,ale ja jednak jako ze bardzo uwazam na moje zdrowie gdyz nie potrzebna mi dodatkowo zadna inna choroba zaszczepilam sie,ale to juz w tamtym roku w lipcu gdy lecialam na urlop na Mallorce(przezorny zawsze ubezpieczony SmileSmile)Otoz zaszczepilam sie przed wirusem typu hepatitis A i B to jest jedna szczepionka w jednym,ale to mozesz popytac swojego lekarza.Nad morzem martwym temp.dochodzila do 46 stopni i to bylo w kwietniu,latem jest jeszcze parniej.Musisz wziac dobre kremy przeciwsloneczne,konieczne okulary przeciwsloneczne,okrycie na glowe,no i starac sie siedziec w cieniu np pod parasolem.Ja nie odnoislam zadnych skutkow ubocznych moich pobytow w cieplych krajach,wrecz przeciwnie,czulam sie swietnie,ale kazdy odczuwa wszystko inaczej,pisze tylko moje doswiadczenia.Mimo ze przebywalam jak najmniej na sloncu to wroclilam bardzo opalona,tam poprostu za bardzo sie nie ukryjesz przed sloncem.To narazie wszystko nie wiem czy czegos nie zapomnialam napisac,jak masz pytania to prosze pytaj a ja jak bede w stanie Ci pomoc to odpowiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sawanna
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 31

PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tym roku lecę na Florydę. Nie mówiłam nic lekarzowi. Wiem ze słońce tam jest bardzo mocne. Mam nadzieję że nic mi nie będzie. Oczywiście zamierzam się smarować, nosić okulary i coś na głowę. Nie wiem tylko czy znajdę tam cień Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sawana ja sie ratuję jeszcze parasolem bo widze że jest więcej ludzi co im słońce mocne przeszkadza..ja mam niebieski ale chce kupic biały..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 7:40 pm    Temat postu: Duży kapelusz, biała koszula z długimi rękawami... Odpowiedz z cytatem

Słowem moda, jak w "Pożegnaniu z Afryką" Taka jestem latem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mel-ania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 776

PostWysłany: Czw Wrz 29, 2011 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Mel-ania dnia Pon Gru 16, 2013 8:44 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alicja K
Junior
Junior


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Nie Paź 02, 2011 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich

Również choruję na SLE i (jak dotąd) nie mam problemów ze słońcem, tzn. z opalaniem. Od 8 lat, co roku latam do Egiptu na wakacje i oczywiście używam balsamów z filtrem 25, 15, 6 ale nic więcej. Wiem pewnie powiecie "głupota", ale zawsze bardzo lubiłam słońce i opalanie i skoro nic się nie dzieje to po prostu z tego nie rezygnuję. Jasne "nosił wilk razy kilka..., ale jakoś wszystko ok. W ubiegła niedzielę wróciłam z Egiptu z Marsa Alam po 2-tygodniach wakacji, zrobiłam badania kompleksowe jak zwykle i wszystko OK.

Powiedzcie czy ktoś tak jeszcze ma czy wszyscy źle znosicie słońce?

pozdrawiam gorąco
Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Paź 02, 2011 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjo
słońce a SLE to jedno
słońce a leki, które przyjmujemy, to drugie
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Paź 03, 2011 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

absolutnie zgadzam się w tej kwestii z KIngą-jednym z podstawowy kryteriów diagnostycznych SLE jest nadwrażliwość na słońce,a leki któe zażywamy w połączeniu ze słońcem mogą naprawdę doprowadzić do poważnych reperkusji więc rozwaga jak najbardziej wskazana ...
widocznie -na szczęście -nie masz ciężkiej postaci tocznia ,ani też jego skórnej odmiany więc ciesz się ,oczywiście w rozsądnych dawkach Wink

Mel-ania-jeśli przed wyjazdem nie było takich objawów,to wniosek niestety jest jeden ...,ale masz rację,że trzeba korzystać z życia.Specjalistyczna odzież jest b.dobrym rozwiązaniem .Gdzieś nawet mamy info na ten temat.
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mel-ania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 776

PostWysłany: Pon Paź 03, 2011 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Mel-ania dnia Pon Gru 16, 2013 8:43 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group