Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wypadające włosy 2
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milusia a u dermatologa byłaś? To podstawa przy skórnych problemach.
Oczywiście możesz próbować zmieniać szampony, stosować jakieś płukanki ziołowe. Może coś pomoże.

A mycie co drugi dzień nie jest niczym strasznym.
Ja odkąd pamiętam myję włosy co dzień, bo się tak przetłuszczają.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Milusia
Super senior
Super senior


Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 85

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga
dzieki za odpowiedz. Very Happy
Jakbym Ci opisała całą "procedurę" mojego mycia włosów uwierz nie chciałoby Ci się tego powtarzać co 2-gi dzień.
Wspomnę tylko że cała trwa minimum 3 godziny Sad
U dermatologa byłam nie raz.. bezskutecznie... Głowna kuracja to szampony przeciwłupieżowe.
Jeśli chodzi o swędzenie głowy ostatnio chyba w końcu powoli sobie z tym radzę ale chętnie przeczytam jakiejś rady innej dziewczyny i ją wypróbuję jeśli działa. Chciałabym pozbyć się tego problemu na zawsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzy godziny myć włosy? Rolling Eyes po co komplikujesz sobie życie?

Wybacz, ale kwestia "chce mi się/ nie chce mi się" jest bez sensu.
Jeśli jest potrzeba, to się coś robi.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Milusia
Super senior
Super senior


Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 85

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile

Ostatnio zmieniony przez Milusia dnia Czw Mar 20, 2014 3:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz co robisz przez 3 godziny. Ciężko mi sobie wyobrazić mycie głowy przez tyle czasu. No chyba, że masz rekordowo długie włosy i musisz je prać w wannie.

Co do problemów - gdybym miała tylko z włosami, to by było git Smile
Energię i czas wykorzystuję w inny sposób.
Czas dłuższy poświęcałam nie raz na zdrowotne rzeczy. Chciało mi się czy nie. Musiałam to robić, żeby móc chodzić.
Choć nie... bardzo mi się chciało i poświęciłabym każdy czas. I nie marudziłabym.

Jest konieczność, jest działanie.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.



Ostatnio zmieniony przez kinga dnia Czw Mar 20, 2014 1:56 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milusia, jesteśmy na forum, a ono z definicji służy wymianie poglądów Wink
Tak z ciekawości - opisz swój rytuał mycia włosów, ciekawa jestem czemu to trwa aż 3 h.
Ja też myję włosy co drugi dzień i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, zwłaszcza jak włosy mają tendencję do przetłuszczania się, choć przyznaję, nie trwa to tyle co u Ciebie.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyłączam się d prośby, bo sama jestem ciekawa, co się robi 3 godziny z włosami Shocked tez mam problemy z wypadającymi, myje je co drugi dzień i to rano, więc żeby ogarnąć dzieci i siebie na 7:30 do pracy, to muszę wstać o 5:30, 5:45 żeby się wyrobić i o 7 wyjść z domu, a też nie zawsze mi się chce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Milusia
Super senior
Super senior


Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 85

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile

Ostatnio zmieniony przez Milusia dnia Czw Mar 20, 2014 3:33 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liluu też tak mam; muszę rano przed pracą wstać (czyli 5:30, 5:00 - w zależności od dnia), żeby umyć głowę i wyglądać jakoś. Wieczorna kosmetyka nie wchodzi w rachubę.
Kiedyś się wkurzyłam i przez lata miałam króciutkie włosy Smile bo z nimi 5 minut roboty było
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nulka
Kadet
Kadet


Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 33

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milusia, a czy Twoj problem ze skórą głowy nie jest spowodowany tymi wcierkami które stosujesz? Wydaje mi się że tak. Ja również stosowalam wcierke- jantar, i po jakimś roku stosowania pojawił mi sie taki niby lupiez, i sporo takich bialych kuleczek które wypadają razem z włosami. Ogólnie moje cieniutkie włosy, a raczej to co z nich zostalo odkad zaczęłam chorować to obraz nędzy i rozpaczy. Szczególnie nad czołem, mam OGROOOMNE zakola i tzw. szpaka. Wstawilabym zdjecia ale sie wstydzę. W sumie odkąd biorę leki wypadła mi połowa włosów których nigdy nie było duzo Sad Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milusia


co do Twojego rytuału - przyzwyczaiłaś sobie skórę głowy do takich dziwnych rzeczy, olejki itp. I się dziwisz, że tworzą Ci się strupki?
Zaburzyłaś normalne funkcjonowanie skóry.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.



Ostatnio zmieniony przez kinga dnia Czw Mar 20, 2014 3:03 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również myję włosy codziennie przed pracą. Do tego codzienne układanie na szczotki. Mimo to wstaję 45 minut przed wyjściem z domu Very Happy
Milusia może Twoje włosy wypadają z nadmiaru tych wszystkich mazideł. One po prostu są obciążane! ale to moje zdanie. Maski na włosy powinny być stosowane 1 w tygodniu, a wcierki 3 razy. Na co dzień raczej balsam lub lekka odżywka w sprayu.
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nulka
Kadet
Kadet


Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 33

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milusia, a czy Twoj problem ze skórą głowy nie jest spowodowany tymi wcierkami które stosujesz? Wydaje mi się że tak. Ja również stosowalam wcierke- jantar, i po jakimś roku stosowania pojawił mi sie taki niby lupiez, i sporo takich bialych kuleczek które wypadają razem z włosami. Ogólnie moje cieniutkie włosy, a raczej to co z nich zostalo odkad zaczęłam chorować to obraz nędzy i rozpaczy. Szczególnie nad czołem, mam OGROOOMNE zakola i tzw. szpaka. Wstawilabym zdjecia ale sie wstydzę. W sumie odkąd biorę leki wypadła mi połowa włosów których nigdy nie było duzo Sad Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisze nulka. Wcierki (Jantar) powodują w pierwszej fazie wypadanie włosów, ponieważ są one wypychane prze nowe włoski.
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milusia, mi także się wydaje, że to od tych wszystkich specyfików. Ja nie mam zbyt gęstych włosów, ale chyba bym straciła 3/4 tego co mam jakbym traktowała je co drugi dzień tyloma specyfikami Shocked
Co do wcierek - kiedyś stosowałam Garnier Neril, nawet na opakowaniu było napisane, że na początku włosy będą wypadać (potem w to miejsce odrastają nowe, mocniejsze).
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey


Ostatnio zmieniony przez monia85 dnia Czw Mar 20, 2014 2:27 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 10 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group