Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wypadające włosy 2
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Sob Gru 06, 2014 11:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aiwka napisał:
didulka napisał:
Polecam protopic masc. Droga ale skuteczna


Protopic na wypadające włosy??


Gdzieś czytałam w którymś wątku, że ktoś smarował skórę głowy Protopiciem i pomogło. Owszem, podejrzewam, że może pomóc, skoro dostaje się też wcierki ze sterydem na skórę głowy przy naszym wypadaniu włosów.
Mam dwa pytania do doświadczonych w temacie:
1. Jak długo można stosować steryd na skórę głowy? Przecież jak się go za długo będzie wcierać w skórę głowy to chyba też może narobić szkód podobnie jak w każdym innym miejscu na skórze?
2. Jak technicznie ten Protopic wcierać? Maść gęsta i tłusta. Chyba bym musiała zgolić najlepiej głowę do zera, żeby to wetrzeć w skórę głowy. Przy dłuższych włosach raczej mało możliwe, czy mi się wydaje? Ma ktoś jakiś sposób opracowany?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sam
Kadet
Kadet


Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 42

PostWysłany: Sro Gru 10, 2014 1:02 pm    Temat postu: nie wiem czy ten lek pomoże, Odpowiedz z cytatem

jest nowy na naszym rynku, opinie są pozytywne ale jest ich mało, pytanie czy ktoś stosował z osób piszących na forum Hair Medic - jest bardzo drogi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Czw Gru 11, 2014 7:32 pm    Temat postu: Re: nie wiem czy ten lek pomoże, Odpowiedz z cytatem

sam napisał:
jest nowy na naszym rynku, opinie są pozytywne ale jest ich mało, pytanie czy ktoś stosował z osób piszących na forum Hair Medic - jest bardzo drogi.


Jeśli włosy wypadają z powodu tocznia jako jego objaw,to wiadomo jest jaki jest tego mechanizm- w skrócie autoimmunologiczny. To oznacza , że żeby nie wiem co wcierać w tę głowę poza specyfikami osłabiającymi miejscowo ten "samoatak" ( podobnie jak i w skórę twarzy zajętą przez rumień toczniowy), to nie wiem czy można się spodziewać spektakularnych efektów i czy jest sens wydawania kasy na tego typu specyfiki. Zapewne protopic tak jak pomaga na rumień toczniowy , tak samo pomagać może miejscowo na zajęte przez tocznia cebulki włosowe, tylko, że jest problem z aplikowaniem tego na skórę głowy.
Zastanawia mnie czy skoro rumień skórny toczniowy jest zależny od promieniowania UV, to czy także wypadanie włosów jest zależne po części od promieniowania UV i czy UV może nasilać wypadanie włosów. Podejrzewam, że może, skoro mechanizm miejscowy jest podobny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nulka
Kadet
Kadet


Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 33

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milusia[/b], jak Twoje problemy z włosami? Poprawiło się coś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alicja.miekina
Junior
Junior


Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 1
Skąd: KATOWICE

PostWysłany: Nie Lip 26, 2015 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio natrafiłam na artykuł doktora Pokrywki na temat xxxxxxx Podobno właśnie ta opisana tam mieszanina świetnie wpływa na poprawę włosów, ale też skóry i paznokci.

usunięto reklamę / m
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnesm27
Kadet
Kadet


Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 39

PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
moja córcia od 3 lat ma podejrzenie tocznia, jedynym objawem była małopłytkowość, ostatnio zauważyłam że zaczęły wypadać jej włosy, wiem że to jeden z objawów choroby, martwię się o nią bardzo, badania ma za 2 tygodnie a ja zaczynam panikować, jest jeszcze bardzo mała (5lat), łudzę się że to brak witamin, ale na razie poprawy nie widzę☹
_________________
zaniepokojona mama
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agnesm27 napisał:
Witam
moja córcia od 3 lat ma podejrzenie tocznia, jedynym objawem była małopłytkowość, ostatnio zauważyłam że zaczęły wypadać jej włosy, wiem że to jeden z objawów choroby,

zgadzam się że małopłytkowośc może być przy toczniu.
Natomiast już wypadające włosy NIE są objawem tocznia .
Gdyby były , podejrzewam że 90% społeczeństwa w róznym okresie zycia byłoby podejrzanych o to że może mieć toczeń .
Nie przypisujmy tej chorobie wszystkiego co dotyczy ludzkości .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnesm27
Kadet
Kadet


Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 39

PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B - masz rację, jednak córcia tak jak wcześniej napisałam jest obserwowana w kierunku tocznia ze względu na małopłytkowość i dodatnie przeciwciała ANA, przeczytałam że wypadanie włosów w takim przypadku może świadczyć o zaostrzeniu choroby, na każdej wizycie reumatolog pyta czy wypadają jej włosy-chyba nie bez powodu prawda...?, dlatego martwię, że włączą bardziej agresywne leczenie, w tej chwili przyjmuje tylko arechin
_________________
zaniepokojona mama
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja choruję ponad 20 lat i nigdy mi włosy nie wypadały .W zasadzie nie byłam w remisji , no może bywały poprawy zdrowia ale nie remisja .
Po drugie znam kilkanaście kobiet korym włosy lecą na potęgę a nie chorują wcale .
Owszem przy toczniu włosy mogą wypadać , ale nie jest to kryterium zaostrzenia choroby .
Powodów wypadania włosów jest multum .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też reumatolog zawsze
na wizycie pyta o wypadanie
włosów. Jednak po włączeniu
leczenia takie oajawy u mnie
znacznie ustępują.Diagnozy
na 100% nie mam.
Myślę,że to może być m.in jeden
z objawów ale też nie u wszystkich
i niekoniecznie dotyczący tocznia.
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam niedawno bardzo nasilone wypadanie włosów, wręcz łysienie ale jak się okazało nie było to związane z zaostrzeniem choroby czy z małopłytkowością. Sądzę, że dwa tygodnie niczego nie zmienią i jeśli nie ma innych niepokojących objawów spokojnie możecie poczekać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnesm27
Kadet
Kadet


Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 39

PostWysłany: Czw Maj 05, 2016 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, czekam do wizyty i obserwuje, na razie co dziennie daje jej witaminy zobaczymy czy to coś pomoże, umówiłam jeszcze wizytę u dermatologa 10 maja, może przepisze coś skutecznego
_________________
zaniepokojona mama
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnesm27
Kadet
Kadet


Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 39

PostWysłany: Pią Maj 20, 2016 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
chciałam poinformować że problem z wypadaniem włosów się skończył, po 10 dniach jak ręką odjął, nie wiem czy pomogły witaminki czy tak miało być, najważniejsze że jest lepiej
pozdrawiam Smile
_________________
zaniepokojona mama
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Maj 20, 2016 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cieszę się że jest dobrze Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Strona 12 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group