Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zaniepokojona
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Julita
Kadet
Kadet


Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 32

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Graga1980! Mnie też wiele sytuacji zastanawia. U mnie w wynikach nie było żadnego ANA, tylko pisało dosłownie:
obecność przeciwciał przeciwjądrowych o typie świecenia : homogennym + ziarnistym, w mianie 10240 oraz o typie świecenia rybosomalnym w mianie: 160 (a cóż to to świecenie rybosomalne - nigdzie nie wyczytałam, co to oznacza?). Stwierdzono podwójną immunodyfuzję: nRNP+Sm+SS-A(Ro)+linia niezidentyfikowana. Test anti-ds DNA dodatni w mianie 1280. Tak dokłanie był opisany wynik, stwierdzono tylko toczeń. Sądzę, że te wyniki są jednak niejednoznaczne, a prawdziwa ocena zależy od lekarza. A najlepiej zasiągnąć rady kilku, jeżeli chodzi o tak poważną sprawę, jak posiadanie dziecka. Pozdrawiam i życzę szczęścia i spełnienia marzeń.[/i]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Graga coś chyba pominęłaś w napisaniu nam wyniku.Może masz jąderkowy tryb świecenia?

Julita toż masz miano ANA 10.240. Very Happy
homogenne – sugeruje obecność antyDNA, anty-histonów, anty-deoksyrybonukleoprotein (DNP) obserwowanych u pacjentów ze SLE, RZS i toczniem indukowanym lekami

- ziarniste, plamiste – może świadczyć o 1) przeciwciałach anty SSA lub anty SSB – występujących przy SLE i Sjogrenie, 2) przeciwciałach anty Sm (anty –Smith) typowych dla SLE Very Happy

Anty RNP – przeciwciała przeciw rybonukleoproteinie, rybosomalne białka P.
Pozytywne wyniki ma ok. 30-40 % pacjentów ze SLE a ich obecność koreluje się z aktywnością choroby. Bardzo często są obecne przy mieszanej chorobie tkanki łącznej (95%), rzadziej u pacjentów z twardziną (30%), sjogrenem (15%), rzs’em (10%).
Obecność tych przeciwciał może mieć związek z objawami Raynauda, zapaleniem mięśni, zajęciem śródmiąższu płuc.
[/b]
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze to Iwona ujęła.
Określenie p.ciał i antygenów pozwala specjaliście na obranie pewnej drogi w diagnostyce i leczeniu,bo ,np. pozytywne dsDNA mogą nam "podpowiedzieć" zaistnienie w przyszłości nefropatii toczniowej,Sm-skoncentrowanie się objawów choroby w układzie nerwowym.
W twardzinie,np. p.ciała Scl70 odpowiedzialne są za uogólnione stwardnienie skóry,zmiany włókniste w płucach oraz zmiany w sercu,w przebiegu choroby.

trzeba jednak zaznaczyć,że choroby te przebiegają w b.zindywidualizowany sposób,jak i,że wraz z upływem czasu jedne objawy wyciszają się,a inne mogą uaktywnić-szczególne znaczenie ma to w przypadku mieszanej choroby tkanki łacznej,gdzie do głosu dochodzi i twardzina,i toczeń,i zap.wielomięśniowe.

Tak wiec dobry-zaufany specjalista,to ponad połowa sukcesu Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
graga1980
Junior
Junior


Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 7

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisalam dokladnie to co mialam w wynikach, zadnego typu swiecenia nie mam napisanego. Ciekawe dlaczego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie,my tak sobie dywagujemy przy okazji Wink
Bywa,ze nie pisze po prostu-tak jak teraz w moim aktualnym wypisie Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 8:44 am    Temat postu: Witam wszystkich. Odpowiedz z cytatem

Postanowiłam napisać na tym forum, bo jesteście najbardziej zorientowani w temacie chorób immunologicznych.
Moja 3,5 letnia córeczka ma stwierdzoną obecność przeciwciał jądrowych typu "nuclear dots" o mianie 1:1280. Na chwilę obecną choroba nie jest zidentyfikowana, jeszcze nie zaatakowała. Według lekarzy, żeby opóźnić atak choroby musimy ją chronić przed wirusami, bakteriami i stresem. Najważniejsze jest, żeby zabrać małą z przedszkola.
Przyznam, że jestem załamana tą diagnozą. Do tego świat nam się wywrócił do góry nogami. Muszę odejść z pracy.
Powiedzcie mi proszę jak to jest z tą chorobą. Czy mogę jakoś jeszcze chronić swoje dziecko?
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ewelino Smile

Cieszę się,ze do nas trafiłaś-przede wszystkim -spokojnie,scenariusz wcale nie musi okazać się fatalny Wink
Tymczasem utwórz Swój własny watek powitalny w tym dziale-będziesz tam mogła opisywac Swoje zmagania,a nam łatwiej będzie Cię znależć Wink

Jeśli masz problem z poruszaniem się po forum,poczytaj :

INSTRUKCJA OBSŁUGI FORUM

Tutaj znajdziesz info o naszych chorobach: PRZEWODNIK PO NASZYCH CHOROBACH

A tu, POMOC DLA DZIECI CHORYCH REUMATYCZNIE

Poza tym-badania trzeba powtarzać co parę miesięcy-miejmy nadzieję,ze to fałszywy alarm.Córcia faktycznie jest mała,może warto pomyśleć o odizolowaniu jej od chorób,bo nie oszukujmy się-przedszkole to dla nich inkubator.Od siebie radzę spokój,żadnego wywracania świata do góry nogami-w domu zapanuje stres,a tego trzeba unikać...tym bardziej,że dzieci są barometrem naszych nastrojów...
Dobrze będzie,spokojnie-trzymam kciuki Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłam Twoje wpisy na innym forum i odpowiedzi na nie z którymi się zgadzam.
http://forum.gazeta.pl/forum/w,907,108601884,108601884,Choroby_Immunologiczne_Co_robic_Jestem_przerazona.html
Nie uchronisz swojego dziecka przed wirusami a tym bardziej gdy będzie siedzieć tylko w domu.Wyjście na spacer to też jest ryzyko infekcji.Infekcje przyniesiesz i ty wychodząc z domu albo otwierając okno.Pod kloszem nie utrzymasz dziecka.Za parę lat do szkoły też go nie puścisz bo będą infekcje?Daj na luz,co ma być to będzie Very Happy Gdyby dziecko przymowało immunosupresję to wtedy byłoby ryzyko a teraz nie broń dziecku kontaktu z innymi i niech dorasta wśród rówieśników nie czując fizycznego i psychicznego obciążenia Very Happy
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To czy w takim razie odizolowanie jej, czyli zabranie z przedszkola nie jest takie konieczne? Trzech lekarzy twierdzi, że jednak jest.
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabranie dziecka z przedszkola jest dobrym wyjsciem bo ograniczysz bezposredni kontakt z chorymi dziecmi bo co tu ukrywac rodzice czesto posyłają swoje dzieci kiedy kaszla lub maja katar i tu uwazam ze dobrze zrobiłas
odebranie dziecka z przedszkola to nie izolacja dziecka niech mała bawi sie z dziecmi na podworku , moga ja odwiedzac, oprocz tego kroku niech dziecko ma swobode nie przesadzaj z chroniemiem od podgody i niepogody
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aaa, to tak. Jak najbardziej. Nie mam zamiaru odbierać jej dzieciństwa!! Smile
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
graga1980
Junior
Junior


Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 7

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wrocilam od lekarza i sama nie wiem co mam myslec, pani doktor powiedziala, ze toczen to raczej nie jest, bo wyniki to wykluczaja, ale na pewno jest to choroba autoimmunologiczna i oczywiscie tak jak myslalam trombofilia wrodzona. Na razie mam brac Metypred 12 mg na dzien i kolejna wizyte mam za miesiac. Boje sie strasznie tych sterydow, jakie moga byc skutki uboczne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Graga - to co może być to jedno, a to co będzie to drugie. Pamiętaj o tym. Zwłaszcza, że czasem organizm ludzki ma skłonność do ulegania autosugestii (względnie tzw. prawom Murphy'ego).
Dużo zależy od dawki sterydów - przy 12 mg Metypredu objawów ubocznych nie powinno być dużo i nie powinny być uciążliwe.



Jeśli jednak chcesz wiedzieć, to "atrakcje" związane z braniem sterydów mogą wystąpić w postaci: nadwrażliwości na słońce i promienie UV, wzrost ciśnienia lub cukru we krwi, osłabienie kości, wysuszenie skóry, czy tzw. zespół Cushinga (przyrost masy ciała, zwłaszcza na twarzy i brzuchu). Czytając dział Porady i doświadczenia, czy wertując Internet prędzej, czy później natknęłabyś się na ten zestaw, przy czym, powtórzę jeszcze raz, objawy uboczne wcale nie muszą u Ciebie występować (a przynajmniej w jakimś mocnym nasileniu). Równie dobrze mogą Cię minąć szerokim łukiem.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Graga,moja 1 sterydoterapia trwała z 8-9 lat.Dawki encortonu podchodziły do 45mg.-poza chomiczą buzią,sporym apetytem i bólami głowy od czasu do czasu(przyznaję-silnymi,ale to własnie jatrogenne działanie sterydu) nic złego się nie działo.Z czasem entek zamieniłam na metypred,po którym ni emam takich skoków ciśnienia Wink
Zażywaj osłonkę na żołądek,preparat wapnia na kosteczki i myśl pozytywnie Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Wto Mar 16, 2010 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sterydy to świństwo, ale pomyśl, że dzięki nim możesz robić wszystko to co do tej pory (noo prawie Wink ), a poza tym nikt nie widzi na twoim czole wypisanej choroby i leków jakie zażywasz Smile

Nie ma co się bać, one po coś są, i może śmiesznie i groteskowo to zabrzmi, ale dzień w którym podali mi encorton był ostatnim dniem koszmaru trwającego kilka miesięcy...
To sterydy stawiają na proste nogi Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group