Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WITAM ! (nowa i zagubiona)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Emaus
Junior
Junior


Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 6
Skąd: Włocławek

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 5:00 pm    Temat postu: WITAM ! (nowa i zagubiona) Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich - i dziękuję wam za to forum - dzięki niemu powoli zaczynam odnajdywać się w tym labiryncie jakim są układowe choroby tkanki łącznej...
Mam 23 lata. 1,5 roku temu zaczęły się u mnie "wędrujące" bóle stawów, najpierw słabsze, stopniowo silniejsze, zajmujące coraz więcej stawów, dodatkowo chroniczne zmęczenie,bóle mięśni, anemia z poziomem żelaza 15 przy normie zaczynającej się od 56 (od kilku miesięcy biorę żelazo, zmęczenie i "rozbicie" nie ustępują), ciągłe problemy jelitowo - żołądkowe, bóle głowy, zawroty głowy, osłabienie siły mięśniowej i tak jeszcze te objawy mogłabym wyliczać. Najsilniejsze były bóle kręgosłupa więc od "ortopedów zaczęło się diagnozowanie.
Znaleźli to co mogli to znaczy wszelkiego typu zwyrodnienia, dyskopatie, wady wrodzone i nabyte - tylko nikt nie umiał mi powiedzieć czemu w tym sędziwym wieku 23 lat mam kręgosłup w takim stanie.... Próby rehabilitacji zawsze zakończone gwałtownym pogorszeniem, bóle stawów - prawdopodobnie od kręgosłupa - chociaż jeśli o to chodzi lekarze byli sprzeczni w zeznaniach:) Coraz częściej zgadzali się co do jednego - że to chyba hipochondria, bo to niemożliwe, żeby tak bolało.
Były takie dwa miesiące kiedy tylko leżałam, wstając bardzo sporadycznie, a leków brałam coraz więcej (doszłam do tramalu 2x100 wspomaganego ketonalem ) a każda próba zwiększenia aktywności kończyła się atakiem bólu - nie tylko kręgosłupa - ale także stawów.
Aby wyciszyc ból kręgosłupa dostałam w końcu DEXAVEN (dożylnie 2 razy dziennie po 16 mg przez 2 tyg.) i to było pierwsze co poskutkowało. Ból ustąpił (po kilku tyg. Znowu wrócił, do tej pory mam ataki - ale nie jest to stały aż tak silny ból.)
Summa sumarum - prywatnie zrobiłam ANA (za podpowiedzią koleżanki)
Wyszło 1:320 typ. ziarnisty. - Pierwsze skierowanie do reumatologa - Bydgoszcz - tam kolejne badanie (czas oczekiwania na ANA 1 - 2 miesiące.
Po 2 mies. poziom przeciwciał 1:3200 , typ ziarnisty i jąderkowy, wykryto przeciwciała anty-ro 52 intensywność 24 klasa z pogranicza + i ++.
Od tygodnia jestem na Metypredzie - ulga niewielka - ale jest.
Co o tym sądzicie ? Czy ktoś z was ma podwyższone tylko ro 52 ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
magdalena laura
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 1288
Skąd: opolskie

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię cieplutko na forum.
Mam nadzieję ze odnajdziesz tu ostoję - tak jak ja.
Ja też mam dyskopatię odcinka lędźwiowego i szyjnego- ten już do operacji ale nie poddaje się walcze z tym - a chcę Ci powiedzieć że wiek nie świadczy o tym w jakim stanie będzie nasz kręgosłup -pracujemy na to od małego. A długo szukałam odpowiedniej rehab. znalazłam -manualna terepia.
Ja mam autoimmunologiczne zapalenie wątroby, toczeń -w trakcie weryfikacji i właśnie osobną działką są dyskopatie..trzymaj się cieplutko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię bardzo serdecznie Very Happy

Miło, że postanowiłaś napisać i do nas dołączyć Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj
Emaus zapewne już czytałaś że typ świecenia
_ziarniste, plamiste – może świadczyć o 1) przeciwciałach SSA lub anty SSB – występujących przy SLE i Sjogrenie, 2) przeciwciałach anty Sm (anty –Smith) typowych dla SLE, 3) przeciwciałach anty RNP obecnych przy SLE, MCTD, RZS, twardzinie.

- jąderkowe – spotykany najczęściej przy twardzinie i syndromie Reynauda

Anty Ro (= anty SSA) - Przeciwciała przeciw antygenowi Rose (pierwsza pacjentka);
Wynik pozytywny jest częsty w toczniu – u około 25-30 %, przy sjogrenie 10-70 % ma pozytywne anty SS-A. U kobiet w ciąży obecność anty SS-A może powodować komplikacje zwane „toczniem noworodkowym”, kobiety rodzą dzieci chorujące przez kilka początkowych miesięcy życia, możliwy blok serca u niemowląt. Lecz tylko około ¼ kobiet z tymi przeciwciałami rodzi dzieci dotknięte toczniem noworodkowym. Wynik negatywny dla obu przeciwciał wyklucza tą chorobę u noworodków.

Anty Ro może więc występować w toczniu jak i w Sjogrenie(Zespół suchości).

Wybór masz wielki:Toczeń któremu towarzyszy Sjogren.
Twardzina której też towarzyszy Sjogren Wink

Mi się też przyplątała akurat twardzina i też boli mnie kręgosłup.
Istnieje FORUM TWARDZINY a na nim jest arykuł w którym jest mowa o zwapmieniach w kręgosłupie w przebiegu twardziny.Mnie też ciągle boli kręgosłup ale lekarze nie widzą związku z moją chorobą.

Jaką chorobę u ciebie podejrzewają lekarze?
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Honorata
Junior
Junior


Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 7
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 6:49 pm    Temat postu: witaj Odpowiedz z cytatem

witaj na forum Smile mam nadzieję, że razem będzie raźniej
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Emaus
Junior
Junior


Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 6
Skąd: Włocławek

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualnie niezróżnicowana choroba tkanki łącznej. Co do Sjorgena nie mam objawów ze strony ślinianek, ani gruczołów łzowych, co do tocznia czy twardziny - lekarz twierdzi że brak aktualnie objawów skórnych wyklucza na razie i tocznia i twardzinę.
Dziwi go tylko, że podwyższone są jedynie przeciwciała anty-Ro 52, Ro-60 w normie.


Ostatnio zmieniony przez Emaus dnia Czw Sie 05, 2010 7:10 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć,
Ja też w sędziwym wieku 31 lat mam zdewastowany kręgosłup - szyjny (tyle mam prześwietlone, więc tyle wiem;). Trzy zwężenia, dyskopatię na całej długości odcinka, jeden paskudny ucisk na rdzeń, jakieś problemy z przepływem płynu m-r. Ogólnie miazga;)
Przeciwciała wyszły mi znacznie niższe, bo graniczne 100, typ ziarnisty. Nie mam jeszcze ANA3, na razie nie miałam kasy, żeby zrobić (wszystko, kurde prywatnie bo lekarz na NFZ mnie olałWink ale myślę, że w ciągu 2 tyg. zrobię w końcu...
Mi to forum bardzo dużo dało, mam nadzieję, że i Tobie pozwoli "otrzaskać" się z chorobąSmile Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również witam serdecznie na forum Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Emaus napisał:
tocznia czy twardziny - lekarz twierdzi że brak aktualnie objawów skórnych wyklucza na razie i tocznie i twardzinę.


Witaj,

zmiany skórne nie zawsze sa kryterium głównym,szczególnie w przypadku tocznia,który nie musi atakować skóry.Inaczej rzecz się ma przy twardzinie,ale istnieją przypadki,gdzie zaatakowane sa organy,a skóra pozostaje w całkiem dobrej kondycji Wink
Co do leczenia-na efekty jeszcze musisz trochę poczekać,czasem może dojść nawet do gorszego samopoczucia z początku...,ale-najważniejsze,ze postanowiłaś do nas dołączyć-myślę,że nieźle się tutaj wspieramy,poza tym mamy doskonałą bazę danych medycznych ,jak i tę z cyklu"doświadczenia właśnie"-dla nas pacjentów chyba najcenniejsze Wink

zapraszam więc

p.s.a gdzie ty się leczysz ?
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ania M
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 682
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 8:39 pm    Temat postu: -- Odpowiedz z cytatem

--

Ostatnio zmieniony przez Ania M dnia Sob Sie 18, 2018 6:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justyna1974
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 227
Skąd: KATOWICE

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie na forum Very Happy
_________________
Jeśli się cofasz to tylko po to by wziąć rozbieg!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum.
Być "nowym" - wszyscy to przechodziliśmy. Jednak, jak zauważysz, to miejsce posiada specyficzną atmosferę, która za nic w świecie nie pozwoli tremie dojść do głosu Smile
Najtrudniejszy jest pierwszy krok - później idzie już łatwiej.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Emaus
Junior
Junior


Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 6
Skąd: Włocławek

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 7:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualnie w Wojewódzkim Centrum Reumatologii w Bydgoszczy, nigdzie indziej nie udało mi się dotrzeć na terenie województwa (we Włocławku się lekarz przestraszył jak zobaczył słowo "przeciwciała", w Toruniu nie ma limitów na ten rok, a w Bydgoszczy w Bizielu dostałam termin 1 wizyty w poradni na ....7 grudnia.
Dziękuję wam wszystkim za tak ciepłe powitanie. Teraz już trochę psychicznie "okrzepłam" ale kiedy przychodzą ataki bólu to myśli mam różne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 7:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam moją rówieśniczkę Smile
Powodzenia w diagnozie Buziak
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group