Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam wszystkich:)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bella85
Kadet
Kadet


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 34
Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 10:52 am    Temat postu: witam wszystkich:) Odpowiedz z cytatem

Witam Was wszystkich:) długo się zastanawiałam czy się tutaj odezwać ale stwierdziłam że jesteście moją ostatnią deską ratunku choć powiem szczerze ulży mi jak się dowiem w końcu co mi jest ale z drugiej strony też mnie to przeraża bo jestem tak jak Wy człowiekiem w dodatku młodym i boję sięSad
U mnie problemy ze zdrowiem zaczęły się jakoś prawie 3 lata temu.
Miałam przeróżne dziwne objawy, które ciężko było do czegoś zaliczyć. Dobrze że mam bardzo fajną panią doktor rodzinną która cały czas traktowała mnie poważnie i dawała skierowania na różne badania.
Może najpierw choć to pewnie będzie dla Was troche nudne ale powiem Wam jakie miałam badania w ciągu tych prawie 3 lat:) bo troszkę ich jest.

Rezonans głowy
badania na borelioze ze 3 razy
Tomografia głowy
Angiografia
Tomografia zatok
rtg klatki piersiowej
rtg kręgosłupa szyjnego piersiowego lędźwiowego
rtg stawów rąk
badanie eeg głowy
punkcja lędźwiowa-badanie płynu mózgowo-rdzeniowego
ekg to miałam chyba ze 6 razy
echo serca 3 razy
usg tarczycy 2 razy
morfologia wiele razy
OB CRP CPK RF
TSH FT3 FT4
Mocz
Mocznik Kwas Moczowy Kreatynina
przeciwciala anty-TG
przeciwciala anty-TPO
kapilaroskopia
przeciwciala ANA
anty CCP
badanie dna oka


W sumie to by było na tyle. Ogólnie było tak że na początku każdy lekarz twierdził że to nerwica. I na początku sama tak myślałam bo były typowe ataki paniki a potem przechodziło i nic mi się nie działo. Objawy typu kolatania serca, nagle wybudzanie sie w nocy z kolataniem,wrazenie ze zaraz umre itd no moze bolal mnie wtedy tez kregoslup czesto i czulam ucisk taki w glowie ale poza tym nic wiecej. No ale ja zawsze byłam też z tego typu hipochondri ktorzy sie za bardzo wszystkim przejmuja...niestety. No ale podstawowe badanie były ok więc sobie dałam spokój dostalam nawet skierowanie do psychologa albo poradzono mi zeby pojsc do psychiatry. I szczerze na poczatku mysle ze to moglo byc wszystkie nerwowe ale spowodwane wlasnie przez chorobe tak mysle a moze nie...?? w kazdym badz razie 2 miesiace po tym wszystkich objawach i uspokojeniu sie ze moze faktycznie nic mi nie jest zaszlam w ciaze:)bo bardzo chcialam miec dzidziusia. Cala ciaze przebiegla w sumie idealnie wrecz podrecznikowo bez zadnych zaklocen oprocz kolatan serca ale bylam wtedy pare razy w szpitalu gdzie zrobili mi echo serca 2 razy i nic nie wyszlo. Dziecko urodzilo sie zdrowe ja urodzilam naturalnie i wszystko bylo ok. I miesiac po porodzie sie zaczelo ogolnie w sumie mozna myslec ze to mogla byc depresja?? mialam hustawki nastrojow czesto sie denerwowalam ciagle byly leki i w ogole jakies uczucia dretwienia ciala, na przemian mi bylo raz goraco a raz trzeslam sie z zimna i nie rozumialam co mi sie dzieje, lewa noga byla oslabiona w oglle mialam wrazenie ze cala lewa noga jest oslabiona. No i doszlo do tego ze wyladowalam na neurologi z podejrzeniem SM, bo w sumie czesciowo sama bylam przekonana ze to SM takie rozne dziwne objawy byly ze szok. Ale bylam na oddziale pare dni zrobili mi mnostwo badan wlacznie z badaniem neurologicznym i nic a nic nie wyszlo. Wypisali mnie ze szpitala i jeszcze powiedzieli ze jestem w 100% zdrowa. Nie powiem po tym na jakis czas sie uspokoilo ale to tez zasluga tego ze poszlam w koncu do psychiatry zaczelam psychoterapie dostalam leki i troche sie uspokoilo jak bralam te leki. Ale potem stwierdzialm ze nie bede sie faszerowac i sama sobie dam rade no i przestalam brac no i znow sie zaczelo na nowo albo i jeszcze gorzej. Moim najwiekszym bledem jest to ze siadalam do kompa wpisywalam w dr google Very Happy objawy i mi choroby wyskakiwaly kiedys SM wykluczono uspokoilam sie ale dlugo dlugo bylam przekonana ze to SM ale w koncu mi przeszlo. Nerwica mi tez wyskakiwala ogolnie zeby nie bylo ze to glupie gadanie to depresje mam stwierdzona, ale wracaj dalej do moich chorob to mialam bole szyi taki ucisk itd poszlam sama prywatnie na usg tarczycy jeszcze przed ciaza i wyszlo mi ze mam powieksozna tarczyce i powiedzieli mi ze pewnie jest chora tarczyca ale TSH ft3 i ft4 mialam w normie wiec kazali mi czekac i sie nie przejmowac. Po ciazy znow zrobilam usg i wtedy juz mi duzo wieksza tarczyca wyszla TSH FT3 FT4 ciagle w normie ale duzo siedzialam na necie a ze mialam takie objawy jak puchniecie powiek twarzy bole miesnie stawow sennosc zaparcia i w ogole nie moglam schudnac a nigdy problemow z waga nie mialam to dalo mi to duzo do myslenia ze to niedoczynnosc i ze hashimoto. Ale zanim trafilam do dobrego endokrynologa to dlugo trwalo zanim postawili diagnoze ale teraz juz sie lecze ale ja wiem czy jest lepiej?? Biore bardzo niska dawke euthyroxu bo lekarz powiedzial ze to trzeba stopniowo zwiekszac i czekam wciaz na efekty. Z 1 strony jest lepiej bo nie czuje sie juz taka senna i neiprzytomna ale puchniecie powiek dalej mam i bole stawow miesni to mi ciagle dokucza a odkad wyczytalam ze przy hashimoto jest wiele innych chorob i jakich to stwierdzilam ze musze to sprawdzic i sie upewnic i w razie czego zaczac dzialac szybko poki moge cos jeszcze zrobic.
Moje objawy na dzien dzisiejszy to lekki bol stawow rak i nog i lekka ich opuchlizna i zaczerwienienie w ogole czuje w rekach i nogach takie goraco palenie ale maz mi dotyka tych rak i nog i mowi ze on nic nie czuje ze skora jest normalna w dotyku. Poza tym przez te dolegliwosci czuje sie rozdrazniona tym ze ciagle sie tak czuje ciagle zle zmeczona nie mam humoru ani na nic ochoty a ja nigdy taka nie bylam zawsze mialam duzo energi i nie lubilam dlugo lezec w lozku a teraz nieraz nie wstaje od razu z samego rana bo mi sie po prostu nie chce. Oprocz tego bardzo czesto odczuwam sztywnosc w kregoslupie. Mam opuchniete i cieple poduszki dloni opuszki tez sa takie opuchniete objawy raynauda nie mam jak na razie choc czasem czuje ze marzne w te dlonie ale ogolnie to kapilaroskopie robilam i nie jest zle:)
a anty CCP wyszlo mi ze mam 4,32 i ze wynik ujemny jest do 5,0.
przeciwciala ANA tez ujemne. nie wiem gdzie jeszcze szukac i co zrobic??
Czasem czuje lekkie bole miesni albo stawow ale to wszystko. Rf tez robilam i w normie. Nie wiem co o tym myslec wiele osob mi mowi ze to od hashimoto. Troche trudno w to uwierzyc. Poza tym moze fakt mam depresje hipochondrie itd ale czy az tak zle bym sie czula? Ciagle praktycznie mam oczy przekrwione spojowki. No i moja rodzina ma juz tego dosyc , moi rodzice mi juz nie wierza twierdza ze sobie szukam na sile choroby, moj maz mnie wspiera tyle co on ze mna wytrzymal to nie sadze ze kazdy facet dalby rade ale on uwaza ze to co mam to od hashimoto i ze powinnam wyleczyc depresje bo wyniki badan sa dobre a jakby cos bylo nie tak to by wyszlo. A ja czasem czuje ze moze to ja przesadzam i faktycznie nie jest tak zle? Ale jak sobie pomysle o tym co nieraz przeczytalam ze takie choroby to sie wykluwaja powoli i trzeba czekac to mnie to dobija a lekarze mi mowia zeby nie czyta tego co jest w internecie...boje sie mam slicznego synka ktory ma niecale 2 latka kocham go nad zycie mam cudwonego meza chcialabym jeszcze troche pozyc w dobrym zdrowiu i nacieszyc sie tym zyciem z nimi chcialabym miec jeszcze 1 dziecko. A ogolnie ostatnio ubzduralam sobie twardzine i nie moge przestac o tym myslec:(Jest jeszcze tak ze jak chodze to czuje bole piet i bola mnie dlonie jak sie o cos mocno opieram reka no i ciagle to cieplo wkurzajace. Prosze Wam poradzcie mi cos:) zawsze podziwialam tutaj ludzi ze kazdy jest tak optymistycznie nastawiony ja kiedys bylam optymistka ale ostatnio wszystko ciagle widze w czarnych barwach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bella85
Kadet
Kadet


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 34
Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i z góry przepraszam jesli moja wiadomosc jest zbyt dluga i w ogole taka chaotyczna:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bella85
Kadet
Kadet


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 34
Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm myslalam ze ktos mi moze cos odpisze:(Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bella85 napisał:
hmm myslalam ze ktos mi moze cos odpisze:(Sad


Bello tak, oczywiście...wszyscy siedzą przed komputerami non stop i tylko czekają, aż będzie komu odpisać Rolling Eyes

chciałabyś po minucie tysiąca odpowiedzi?

ludzie pracują, zajmują się domem, dziećmi.... z pewnością jesteś inteligenta i domyślasz się, że Forumowicze to też chorzy ludzie, którzy maja prawo się źle czuć ....

cierpliwości Dziewczyno
napisałaś długiego posta...daj ludziom czas na przeczytanie i konkretne, rzeczowe odpowiedzi

zajmij się czymś fajnym w domu, zrób coś dla siebie Smile

pozdrawiam Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bella85
Kadet
Kadet


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 34
Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok przepraszam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Smile

faktycznie spory ten twój opis Wink
wygooglowanie objawów nie jest najlepszym sposobem-nie wiesz do końca na jakie źródło trafisz i co w tedy?depresja murowana Confused

diagnostyka chorób tkanki łącznej należy do tych najżmudniejszych-jest trudna i długa-bardzo często,pomimo objawów,ba,nawet uszkodzonych choroba organów-p.ciała pozostają negatywne;
poza tym,dlaczego zaraz zakładasz Hashimoto? Shocked sama niedoczynność czy nadczynność potrafi nieźle namieszać w organizmie(stąd twoje kołatania serca)-tak więc spokojnie -to wcale nie muszę być objawy choroby układowej Smile po porodzie bardzo często dochodzi do tego typu zaburzeń-sama oksytocyna powoduje lawinę objawów mało przyjemnych,do tego czas połogu-nie jest "fajnie"
Wink trzeba uzupełnić suplementy i ie nakręcać się zwyczajnie-ciesz się Dzidzią-życie jest piękne i krótkie niestety-
pozdrawiam Smile

p.s.jeszcze jedna uwaga-nie piszemy posta pod postem w tak krótkim odstępie czasu-korzystaj z funkcji EDIT,dostęnej z prawej strony Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj i faktycznie spokojnie i delikatnie postępuj z dalszą ewentualną diagnostyką Smile
Tak, jak sama piszesz masz dla kogo żyć, na pewno synkowi potrzebna jest spokojna mama Wink

A szukanie w necie wszelkiej maści dolegliwości nie prowadzi do niczego, na pewno niczego dobrego Confused

Rozumiem, że masz już jakiegoś lekarza, który ewentualnie zleciłby Ci jakieś badania Question
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bella85
Kadet
Kadet


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 34
Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki dziewczyny ze mnie podnioslyscie na duchu:) co do hashimoto to mam to na pewno bo robilam te przeciwciała tarczycowe czy jak to sie nazywa i wyszły bardzo wysokie ogolnie mam na razie bardzo mała dawke i lekarz powiedzial ze moge sie jeszcze dlugo zle czuc tylko ze nie chce sie wierzyc ze od tarczycy mozna by bylo sie tak zle czuc...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kwestiach tarczycy to nic nie mogę pomóc, ale poszperaj na forum, na pewno więcej znajdziesz Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie na forum Smile
jest tu niezwykle dużo istotnych informacji, więc polecam przeszukanie zasobów forum Smile
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byc moze odezwa sie ci ktorzy choruja na tarczyce ale ja sama wiem ze chora tarczyca moze dawac mnostwo objawow ktore nie musza byc ze soba powiazane wszystkie lęki , bole mrowienia ospałosc zmeczenie kołatanie serca to moga byc objawy tarczycy , na pewno ktos ci odpisze ja licze ze odpisze i wyjasni co to jedna z naszych kolezanek ale t musisz poczekac bo ona jest tak zapracowana ze to moze potrwac
spokojnie dobrze ci radzi kinga na razie zajmij sie swoimi sparwami i zagladaj tutaj pisz tak samo a moze uda sie poukladac twoje dolegliwosci w całośc
pozdrawiam
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć, ja mam hashi. A-tpo powyżej 600 i niedoczynność tarczycy umiarkowana, bez wola. Oprócz typowych dla tarczycy objawów mam też inne i stąd diagnostyka w kier. chorób układowych. ANA2 mam graniczne (100), typ świecenia ziarnisty. Obecnie jestem leczona quensylem i letroxem. Po quensylu zdecydowanie osłabł ból stawów i mięśni (był bardzo silny). Też początkowo miałam podejrzenie SM (a właściwie wstępną diagnozęWink

Trzymaj się, będzie ok:)
pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bonia
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Wielkopolska Piła

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 8:29 pm    Temat postu: Witaj Odpowiedz z cytatem

Wiem jak się czujesz dziewczyny jednak mają rację nie warto opierać się tak bardzo na informacjach z wyszukiwarki ja też tak robiłam i w sumie tylko wpadałam w coraż bardziej błędne koło. Uwierz mi objawy można dopasować do różnych chorób i tylko nie potrzebnie się nakręcać. ja również podejżewałam u siebie różne choroby właśnie przez takie szukanie. Jak Ty mam różne dziwne objawy do niczego nie pasujące i również miałam badania na SM Bolerioze tarczyce lekarze podejżewali padaczkę miałam robione badania również na tocznia i także badanie psychologiczne i w tym badaniu ponad wszelką wątpliwość wykluczono mi tylko nerwicę i depresję. A resztę badań mimo że mam w normie nie wyklucza to jednak tego że coś się dzieje tak jak mówią formowiczki wyniki Ana np migą być dobre a choroba i jej objawy czyli toczeń jest i szaleje albo się wykluwa dopiero choroby tkanki łącznej sa trudne do zdjagnozowania. Lekarka przy wypisie stwierdziła że coś jest nie tak ale jeszcze nie wiadomo tego na 100% Dlatego jestem pod obserwacją lekarzy. I tak jak ty jestem na razie bez konkretnej diagnozy. W wypisie mam na razie wpisaną tylko fibriomialgie wstępnie bo tak naprawdę nie wiadomo jeszcze czy to właśnie ta choroba mimo że nie mam depresji ta choroba też daje różne dziwne objawy somatyczne i jest trudna do zdiagnozowania może jeśli masz depresję spróbuj tym kierunku poszukać bo przy fibriomialgi można mieć depresję i objawy somatyczne bądz tylko objawy somatyczne w tym również objawy ze strony narządów.

Powodzenia w diagnozie i lepszego samopoczucia Ci życzę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Bella85
Kadet
Kadet


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 34
Skąd: Podkarpacie

PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuje Wam bardzo za takie miłe przyjęcie i wsparcie nawet nie wiecie ile to dla mnie znaczy:):* powiedzcie mi tylko czy jest sens zebym na własną rękę zrobiła jeszcze jakieś badania z tych przeciwciał? albo czy może powtarzać te przeciwciała ANA i anty CCP albo jakieś inne przeciwciała???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group