Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Powitanie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karola77
Kadet
Kadet


Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 12:44 pm    Temat postu: Powitanie Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich mam naimię Karolina i jestem z Bydgoszczy , dopiero się uczę obslugi tego forum więc przepraszam jak coć nie tak zrobiłm pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko i miłej nauki. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Karolinko zza miedzy Very Happy Smile
Napisz nam cos więcej o sobie...Gdzie się leczysz?
Pozdrawiam cieplutko:)
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie i napisz coś więcej o sobie Smile
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Karola Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam i ja
powoli sie wszystkiego nauczysz
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karola77
Kadet
Kadet


Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak tylko ja nie wiem od czego zacząć ,nie mam jeszcze diagnozy może żle powiedziane mam diagnozę ale nie choroby tkanki łączne ja mam zdjagnozowaną Boreliozę jestem już po 4 miesięcznym leczeniu a co dalej będzie to zobaczymy, na forum trafiłam w poszukiwaniu odpowiedzi na mase pytań które mie dręczą ,tak możę w skrócie boreliozę wykrył mi lekarz reumatolog z bydgoszczy pani doktor Kolaossa do której zgłosiłam się z bólami stawów i ogólnym złym samopoczuciem pani doktor bardzo sympatyczna dobrze się mną zajęł zrobiła mnóstwo badań między innymi boreliozę i wyniki wyszły dodatnie skierowała mnie do zakaźnego gdzie podjęłam leczenie. Ale w dalszym ciągu nie daje mi to wszysko spokoju w tych wszystkich badaniach które miałam robione u reumatologa było dużo badań które wychodziły mi dodatnie albo graniczne chodzi mi oczywiście o badania pod kontem chorób tkanki łączne miałam robine między innymi badania
dDNA - 19,3 IU/ml( norma do 15)
Scl-70 -3,7IU/ml ( norma do 10)
ANA 1 - wynik 80 typ świecenia ziarnisty z norm wychodzi że ujemny
ANA 2 - Ujemne
reszte badań czyli morfologia i te inne w normie, za 2 miesiące powtórzyłam ANA 1 wyszło miani już wyższe 160 typ świecenia ten sam ,
ANA 2 ujemne w dalszym ciągu
dodam jeszcze że pani reumatolog stwierdziła że ma objaw RENO bo mam zimne ręce i stopy wysłała mnie na dadanie Kapilaroskopie która wyszła prawidłowo przynajmiej tak jest napisane ,wię nie wiem czy mam ten objaw RENo czy nie ?od tego czsu minęły już 6 miesięcy powtórzyłam w innym laboratorium ANA 1 i ANA wyszłay ujemne a rączki nadal robią się często zimne .Nie wiem czy mam dalej szukać i robić jakieś badania czydać sobie luz jak myślicie macie większe doświadczenie ? Dzięki wszystkim za miłe i ciepłe przywitanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie Smile

masz dodatnie p.ciała dsDNA,typ świecenia ANA - ziarnisty , może świadczyć o 1) przeciwciałach anty SSA lub anty SSB – występujących przy SLE i Sjogrenie, 2) przeciwciałach anty Sm (anty –Smith) typowych dla SLE, 3) przeciwciałach anty RNP obecnych przy SLE, MCTD, RZS, twardzinie.
Widzę ,ze Scl 70 jest ujemne.

Z przeciwciałami tak to już bywa,że często sa ujemne pomimo procesu chorobowego.
Z pewnościa musisz się kontrolować laboratoryjnie co jakiś czas,tym bardziej ,że przeszłaś zakażenie borelią.która może aktywować chorobe tkanki łącznej(może a nie musi)
Polecam lekturze watki:

Przewodnik po naszych chorobach

Instrukcja obsługi forum

pozdrawiam
Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
karola77
Kadet
Kadet


Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź, a jakie badania laboratoryjne masz na myśli czy wystarczy ,że będe robić ANA 1 i ANA 2 czy może coś jeszcze ? Czy te wszystkie przeciwciała które wymieniłaś będą w ANA2 czy jakoś osobno powinnam je zrobić ?
Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
ANA-1 oznacza miano,czyli jak wysoka jest wartość.
ANA-2 Zestaw oznaczanych przeciwciał przeciwko: dsDNA, Sm, nRNP, SS-A(Ro), SS-B (La), Scl-
70, Jo-1, Pm-Scl, fibrylarynowe, RNA-Polimeraza I, cyklinowe, ACA, mitochondrialne,
cytoszkieletowe, rybosomalne, „nuclear dots”, aparatowi Golgiego, lizosomom oraz wrzecionu
podziałowemu.

Test ANA2 to kompleksowa ocena przeciwciał przeciwjądrowych oraz cytoplazmatycznych
metodami immunofluorescencji pośredniej i immunodyfuzji. Określany jest
typ świecenia przeciwciał, ich miano oraz swoistość metodą DID. Dodatkowo w przypadku
homogennego typu świecenia wykonywany jest także test na obecność przeciwciał
przeciw dsDNA.

Nie warto jednak robić badania ANA częściej niż raz na pół roku bo nic ono nowego nie wniesie.
Wyjątkiem byłoby zrobienie takiego badania częściej gdybyś biała ANA dodatnie w mianie tysięcznym i coś złego by się działo.
Kapilaroskopię wykonuje się nie częściej niż raz do roku.
Na początku Zespołu Reynauda wcale nie muszą być zmiany w kapilaroskopii.
Jeśli masz tylko zimne ręce i nogi a nie towarzyszy temu nagłe zbielenie palców,potem zsinienie i silny ból nie masz powodu do zmartwień.
Wyluzuj i odpuść na jakiś czas diagnostykę
Very Happy

Miano z ANA wzrosło tylko z 80 do 160 to bardzo mało. Wink dlatego,że zawsze ono podwaja swoją liczbę w rozcięczeniach.Najpierw mamy 80,potem 160,potem 320 itp...
Osobiście na samym początku miałam 2 560 a potem skoczyło do 5 120 i takie ma do dziś.
Wysokość ANA nie jest miernikiem choroby Very Happy
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karola77
Kadet
Kadet


Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki bardzo za odpowiedź bardzo się cieszę że dołączyłam do was przynajmiej mogę z kimś pogadać w domu nie odnajduję zrozumienia mąż patrzy na mnie jakbym wymyślała i nie mogę z nim porozmawiać mamie i znajomym nie chce zawracać głowy każdy ma swoje problemy.Śledzę wasze forum już od paru miesięcy przeczytałam chyba wszyskie posty. Jeśli chodzi o moje zimne rączki to nie przeszkadza mi to aż tak bardzo są nieraz zimne ale nic mnie w nich nie boli nie są białe może nieraz trochę czerwone.Trochę się przestaraszyłam bo pani reumatolog wspomniała coś o twardzinie ,że przy niej najczęściej jest ten objaw ale jakoś innych objawów się nie dopatrzyła a chyba nie można mieć twardziny mając tylko objaw Reno, a może się myle
pozdrawiam
wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się składa,że to właśnie ja choruję na twardzinę.
Sam zespół Reynauda nie czyni twardziny to tylko kropka w porównaniu z innymi kryteriami do spełnienia.
Zespół Reynauda może być też oddzielną jednostką chorobową i nie musi towarzyszyć innym chorobom.
Wiesz co,odpuść na razie diagnostykę w tym kierunku,przynajmniej na jakiś czas. Wink
Mąż cię w tym kierunku nie rozumie?Wiesz ,ja mam koleżankę która mówi o sobie,że raz na jakiś czas musi wykonać podstawową diagnostykę.Organizm ją do tego zmusza sam Wink Wszystko ją boli wtedy.Idzie do lekarza.robi podstawowe badania Wink .Jeśli są w normie ona od razu zdrowieje.Za jakiś czas,niepokój znowu wraca i zaczyna wszystko od nowa. Smile
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
karola77
Kadet
Kadet


Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak mogę spytać jak u Ciebie się wszystko zaczęło czyli jakie objawy mialaś na początku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karola ja nigdy nie zwracałam uwagi na zimne ręce i nogi bo to nie choroba a drobnostka.Dopiero jak zaczęły mi drętwieć,bieleć,sinieć i dostałam silnych bóli zgłosiłam się do lekarza.
Ana wykazało 2 560 a potem skoczyło do 5 120 śiecące centromery co ewidentnie wskazało twardzinę.
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group