Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Toczeń,a ciąża...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aga L
Senior
Senior


Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 55
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sie 01, 2011 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok dzięki za szybką reakcję, zaraz tam zerknę
_________________
Aga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia0312
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 152

PostWysłany: Nie Sie 21, 2011 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
AgaL i KingSmal wielkie gratulacje.
Ja też pragnę podzielić się z Wami wielkim szczęściem. W środę 17.08. o godzinie 11.23 po skończonym 37 tygodniu ciąży przyszła na świat Alusia (waga 2880g,51 cm), nasz mały wyczekany skarb. urodziła się siłami natury, dostała 10 w skali Apgar.Jesteśmy już w domu. Po dość trudnej ciąży( do zestawu doszła mi jeszcze cukrzyca ciążowa z insuliną)nie spodziewałam się tak pozytywnych wyników.
uciekam....Małe Słoneczko właśnie zaczyna wołać mamusię Very Happy Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
cyryliaa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 791
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Sie 21, 2011 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ojej ojej Very HappyVery HappyVery Happy
gratuluje i zycze wszystkiego najlepszego!!!!!!!
takie posty pozytywnie nastrajaja... Wink
_________________
Tym daję radę cho­robie, że nic z niej so­bie nie robię

Wolę kulejąc iść naprzód, niż stać wciąż w miejscu z gracją
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sie 21, 2011 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niech wam mała rosnie i dostarcza tylko miłych chwil Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia0312
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 152

PostWysłany: Nie Sie 21, 2011 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki dziewczyny
Mam nadzieję,że nasz przykład da nadzieję innym ,pragnącym dzidziuśka.
Ja czasem już ją traciłam , wątpiłam, czy uda mi się ustabilizować zdrówko, by zajść w ciążę, tym bardziej,że mam swoje latka(prawie 38) i tak naprawdę to był ostatni moment. Baby
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Katarzyna 11
Junior
Junior


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 5

PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 6:22 pm    Temat postu: Ciążą bez sterydów Odpowiedz z cytatem

Czy ktos z tocznie przeszdł ciąże be tego świństwa ja od 4 lat nie biore żadnych lekó pełna remisja,gin nastraszyła mnie że wciązy bede musiała ze zycie dziecka jest zagrożone itd....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko zalezy od stanu -powinnaś wiedzieć ,że ta choroba jest b.nietypowa,nie powinno się jej sztywno schematycznie traktować;

czy sa kobiety ,które ciążę przeszły bez leków? pewnie są-mnie się udało prawie na czysto,ale są też dziewczyny ,ktorym profilaktyczne leczenie uratowało życie ....poczytaj wątek -znajdziesz tutaj różne historie... Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
e-ta
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 46

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pragne odswiezyc watek, czy sa moze na forum staraczki , ktorym nie wychodzi zaciazenie? ja staram sie juz 11 lat Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e-ta
czytałas juz wszystkie części tego ? http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=4445
tu znajdziesz więcej informacji -przejrzyj sobie proszę
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
e-ta
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 46

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika tak czytalam wszystkie czesci, ale dziewczyny tu zachodzily bez problemu. Martwily sie jedynie o ciaze i jej przebieg. U mnie zas ciazy brak Sad . Wiem ze musze poczekac na postawienie diagnozy, ale wybieram sie tez do gina i musze sie do tej rozmowy przygotowac Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy miałas badania w kierunku Zespołu antyfosfolipidowego
tu masz na ten temat http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1692

wykryty daje szansę na donoszenie ciązy i urodzenie dziecka, a nie wykryty moze byc powodem poronien oraz obumarcia ciąży

wiec jesli masz toczen to byc może i to także
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
e-ta
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 46

PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 5:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika b ardzo dziekuje, wlasnie czytam i przyswajam wiadomosci, choc dla zielonego w tematach immu nie jest to latwe.

Oficjalnie tocznia nie mam stwierdzonego ( ta pierwsza wizyta u reumatologa za 2 tygodnie) ale ja wiem ze go mam. Motylek towarzyszy mi od 3 miesiecy Rolling Eyes

Moze napisze narazie wyniki nieprawidlowe i te graniczne od internisty:

ANA 1:3200 ( 1:100)
ALBUM 57,8 (58-70)
GAMMA 19,9 (11,1-18,8)
PT >120 (70-120)
APTT 24 (24-36)
Fe 28,2 (10-25)
RF 19,1 (do 14)
OB 4 (w 1 godzinie) 60 ( w drugiej)


TPO 37 ( do 30) no i TSH 3,45 co mi sie juz troche przy duzo wydaje

zas CPR < 3 ( norma do 5)

Z tego co czytam w necie, interpretujac badania PT i APTT to raczje nie mam problemow z krzepliwoscia, ale moze sie myle bo tyle tego jest a najlepsze w tym wszytskim to taka niejednoznacznosc: dany czynnki moze ale nie musi o czyms tam swiadczyc Rolling Eyes

jakby ktos tu zajrzal i zerknal na wyniki to bede wdzieczna, bo ta moja ogolna to jakas malo mowiaca byla, tak jakby jej glupio bylo cokolwiek konkretnego powiedziec - moze poprostu malo do czynienia z takimi przypadkami miala.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Borusaz
Junior
Junior


Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 8

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajcie! Jestem tu nowa i zwracam się do Was bo mam wrażenie ze jesteście mądrzejsze od lekarzy z którymi miałam styczność. Chciałam poprosić o Wasze zdanie na temat mojej sytuacji. Od 5 lat Mam podwyższone:
OB 60 mm/h (2-15)
RF 506 IU/ml (norma 30)
Białko całkowite 85 g/l (60-80), gamma-globuliny 28,5% (9,2-18)

w normie:
CRP
Anty CCP
TSH
CK
C3c
C4

od czerwca tego roku Dodatnio wyszły ANA2 w mianie 1:2560, obraz świecenia ziarnisty, homogenny, jaderkowy. Metodą DID stwierdzono obecność autoprzeciwcial SS-A (ro). Natomiast Przeciwciała przeciw ds-DNA - ujemne.
Jedyne dolegliwości jakie odczuwam to w miesiącach letnich pobolewanie nóg (bez sztywnień, obrzęków) często w nocy i po nocy z towarzyszącym zmęczeniem.
Byłam u 5 reumatologów i u immunologa który nie stwierdził choroby tylko uznał ze mam depresje. Dla jego świętego spokoju dał skierowanie na badanie czy to nie przeciwciała przeciw ukł. krzępniecia (czy to to samo co przeciwciała antykardiolipidowe???). Jest to dla mnie ważny temat ponieważ myślę o drugim potomstwie a mam już 34 lata i jeden poród przedwczesny w 28 tyg - zdrowy synek. Synka urodziłam 4 lata temu i już w ciąży miałam pobolewanie nóg lecz nie znam przyczyny wczesnego porodu. Obawiam się ewentualnej ciązy będąc w posiadaniu SS-A. Prosze napiszcie dziewczyny co o tym myslicie i co zrobiłybyście na moim miejscu. Lata lecą a ja od 5 lat tuptam w miejscu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziwna sprawa!!
ANA i RF mocno wysokie a objawy niewielkie-choroby nie ma ale antyRo obecne więc tak sobie myśle,że jak są to mogą przechodzić do płodu i narobić bałaganu,ale z drugiej strony u Ciebie są ale nic nie powodują-zresztą spośród kobiet z dodatnimi antyRo tylko 3% rodzi chore dzieci
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Borusaz
Junior
Junior


Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 8

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki KINA za zainteresowanie i odpowiedź. Jestem już cała głupia.
Jeśli immunolog ma racje ze mam depresje i stąd te bóle to ok ale wysokie OB, RF i ANA chyba nie biorą się z depresji. Jeśli to depresja i pozbędę się bólu nóg to dalej mam wyniki nie ok i nikt nie będzie mnie leczył bo nie mam choroby. A z takimi wynikami nie zdecyduje się na drugą ciążę. Podobno sa ludzi zdrowi z dodatnimi ANA ale czy sa zdrowymi Ci co maja wysokie ANA, RF i OB - może to ANA , OB i RF idzie w parze??? Nie wiem nikt mi nie potrafi tego wytłumaczyć. Niektórzy lekarze widząc moje wyniki uważaja ze powinnam iść do szpitala a inni ze jestem zdrowa. Może wyniki powinien zobaczyć jeszcze hematolog?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Następny
Strona 2 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group