Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Toczeń,a ciąża...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi też lekarze mówili,że bóle stawów mam od depresji-to widzę jest stała jakaś tendencja u lekarzy!!

Ludzie zdrowi mogą mieć dodatnie ANA ale chyba nie w takich wysokich mianach-tak sobie myślę bo lekarzem nie jestem. Zresztą trzeba by wyjaśnić skąd takie OB wysokie-tego zdrowi ludzie nie mają. No i RF taki wysoki też bez powodu nie jest.
A jakieś nieprawidłowości w obrazie krwi są że myślisz o hematologu?

Ja też mam dodatnie antyRo i nie decyduję się na drugą ciążę-mam jednego zdrowego synka! Czasami zastanawiam się nad adopcją ale ten pomysł to narazie kiełkuje we mnie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Borusaz..

Ja bym na Twoim miejscu uderzyla jeszcze do innego lekarza.. czasami diagnoza ciagnie sie latami... ja mialam podobna sytuacje.( OB ponad 100, antyRo, wysokie RF.i antySn ( bodajze)przeszlam ciaze- corcia zdrowa.. diagnoze postawiono dopiero jak corcia miala 5 lat..
Nie zalamuj sie Skarbie, jest ciezko, ale mysle, ze jak trafisz na odpowiedniego lekarza to cos sie ruszy.. Mysle raczej o kolejnym reumatologu.. powodzenia i trzymam kciuki!..
Co do depresji , to trudno jej nie miec, kiedy niewie sie co jest grane a lekarze nie potrafia dac jednoznacznych odpowiedzi.. tak wiec ja bym zignorowala te teorie..i jeszcze, kolejny raz. probowala ustalic co i jak..
U mnie dopiero po porodzie zaczely dziac sie takie rzeczy, ktorych nie mozna bylo juz zbagatelizowac .. ale lekarze tez niewiedzieli co jest grane. Sprawa rozwiazala sie dopiero na obczyznie.. po pieciu latach od porodu..
W chorobach autoimunologicznych jest tak, ze raz objawy sa silne a raz ustepuja, co nie jest latwe do rozgryzienia przez lekarzy..
Glowa do gory! O ciazy zdecydujesz sama ale pamietaj, ze nigdy niczego pewnym byc nie mozna i u zdrowych rodzicow rodza sie chore dzieci..
Niezamartwiaj sie, prosze..

Calusy Agitacja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Borusaz
Junior
Junior


Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 8

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden z lekarzy mi zasugerował hematologa bo nie podoba mu sie ze wysokie OB a CRP w normie. Ja tez nic nie rozumiem i nie mam pojęcia gdzie się udać żeby sprawę wyjaśnić. Immunolog mi powiedziała ze ona ma miano przeciwciał 3000 a jest zdrowa. Napewno zrobię jeszcze raz ANA 2 za 1,2 m-ce, może okaże sie ze ich już tam nie ma. Ale zostaje jeszcze RF i OB
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Borusaz
Junior
Junior


Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 8

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Ewela.t- dzieki Wielkie za zainteresowanie i za porade. Napewno z niej skorzystam. I nie wiecie jak miło zetknąć sie z kims kto ma podobne problemy. Buziaki
ewela.t napisał:
hej Borusaz..

Ja bym na Twoim miejscu uderzyla jeszcze do innego lekarza.. czasami diagnoza ciagnie sie latami... ja mialam podobna sytuacje.( OB ponad 100, antyRo, wysokie RF.i antySn ( bodajze)przeszlam ciaze- corcia zdrowa.. diagnoze postawiono dopiero jak corcia miala 5 lat..
Nie zalamuj sie Skarbie, jest ciezko, ale mysle, ze jak trafisz na odpowiedniego lekarza to cos sie ruszy.. Mysle raczej o kolejnym reumatologu.. powodzenia i trzymam kciuki!..
Co do depresji , to trudno jej nie miec, kiedy niewie sie co jest grane a lekarze nie potrafia dac jednoznacznych odpowiedzi.. tak wiec ja bym zignorowala te teorie..i jeszcze, kolejny raz. probowala ustalic co i jak..
U mnie dopiero po porodzie zaczely dziac sie takie rzeczy, ktorych nie mozna bylo juz zbagatelizowac .. ale lekarze tez niewiedzieli co jest grane. Sprawa rozwiazala sie dopiero na obczyznie.. po pieciu latach od porodu..
W chorobach autoimunologicznych jest tak, ze raz objawy sa silne a raz ustepuja, co nie jest latwe do rozgryzienia przez lekarzy..
Glowa do gory! O ciazy zdecydujesz sama ale pamietaj, ze nigdy niczego pewnym byc nie mozna i u zdrowych rodzicow rodza sie chore dzieci..
Niezamartwiaj sie, prosze..

Calusy Agitacja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w toczniu często jest sytuacja,że OB wysokie a CRP często jest w normie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kina..u mnie tez tak jest...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli przykładów tej sytuacji nie trzeba daleko szukać Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Borusaz
Junior
Junior


Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 8

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje pierwsze podsumowanie po rozmowie z Wami;
- ze mam chorobę z autoagresjii ale jeszcze nie dała konkretnych uciążliwych objawów ( mimo zw wyniki mam podwyższone od min 5 lat)
- w zwiazku z tym ze te choroby sa nieuleczalne to podjęcie decyzji o ciązy jest wysoce ryzykowne

a może któraś z was jest z Krakowa i poleci mi rozsądnego lekarza

podpowiedź odnośnie lekarza jest dalej aktualna choć zastanawiam sie czy jest sens do niego iść skoro nie mam zbyt swoistych dla danej choroby objawów - moze poczekam aż się pojawią. Bo jak to lekarze mówią - nie leczą złych wyników tylko chorobe

Proszę używać funkcję EDIT chcąc coś dopisać. Nie piszemy postu pod postem w tak krótkim odstępie czasu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym to ujęła raczej tak
-choroba z autoagresji jest u Ciebie wysoce prawdopodobna aczkolwiek nie dała jeszcze konkretnych uciążliwych objawów ( mimo zw wyniki mam podwyższone od min 5 lat)-ale może być tak że nie masz choroby-nie jesteśmy lekarzami

-w przypadku ciąży-istnieje ryzyko urodzenia dziecka z toczniem noworodków (w tym z całkowitym blokiem serca) u kobiet z dodatnimi antyRo-ale jak już pisałam dotyczy to tylko 3% przypadków-decyzja należy do Ciebie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Borusaz
Junior
Junior


Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 8

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może orientujecie sie co oznacza to, że obecnośc przeciwciał daje obraz świecenia homogenny, ziarnisty i jąderkowy. Spotykałam sie raczej z tylko jednym typem swiecenia a u mnie 3. Wiecie co to oznacza?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam lekturę forum:
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957

A wyszukiwarka naprawdę nie gryzie Wink
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z Kinia... dodalabym jeszcze, ze nasze choroby to choroby przewlekle, nieuleczalne, jak dla mnie brzmia bardziej zlowieszczo Wink
O ciazy zdecydujesz sama , ja jednak nie popadalabym w przesade...
Kinia pisze o 3%.. a ile dzieci rodzi sie chorych np. na nowotwory, pomimo, ze rodzice sa calkiem zdrowi? ..przemysl to na spokojnie... odetchnij i ciesz sie zyciem, bo tak naprawde nikt nie wie czy jutro nie stanie na drodze np. jakiemus autobusikowi- to moja dewiza Wink
Glowa do gory !!
pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Borusaz
Junior
Junior


Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 8

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monia85 napisał:
Polecam lekturę forum:
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957

A wyszukiwarka naprawdę nie gryzie Wink


Dzięki Monia85. Czytałam to niejednokrotnie ale nie umiem znależć odpowiedzi. Łatwo zinterpretować jaka to choroba jak sie ma jeden typ świecenia. A jakiej choroby dotyczą trzy różne typy świecenia jednocześnie. Może Monia85, podpowie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Sro Sie 01, 2012 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, nie podpowiem, bo w temacie immunologii dopiero raczkuję Wink i posiłkuję się wiedzą starszych forumowiczów.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Sie 02, 2012 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

typ świecenia daje tylko orientacyjne pojęcie o przeciwciałach-można mieć typ homogenny a w badaniach na specyficzność ANA (ELISA czy Westernblotting) nie wyjdzie obecność dsDNA,
immunofluorescencja jest tylko badaniem przesiewowym (screeningowym)-stwierdza czy w danej surowicy występują w ogóle ANA i w jakim mianie-dodatkowo typ świecenia może pomóc jaki konkretny typ ANA będzie ale tak na prawdę dopiero testy na specyficzność powiedzą jakie faktycznie podtypy ANA występują-może nawet być sytuacja,że nie da się określić wcale specyficzności przeciwciał za pomocą ELISA czy blottingu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 3 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group