Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Toczeń,a ciąża...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Pon Mar 07, 2016 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Dziewczyny za ciepłe słowa Smile Wasze historie dodają otuchy. Dziś byłam na usg genetycznym, wieści z jednej strony dobre, z drugiej kiepskie, ale więcej napiszę u siebie, żeby nie zaśmiecać. Staramy się być dobrej myśli. Trzymam kciuki za wszystkie w ciąży i planujące ciążę. Wierzę, że jesteśmy w stanie urodzić zdrowe, piękne maluchy Smile

zupka, ja również polecam prof Jerzak.
_________________
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga1994
Junior
Junior


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 9
Skąd: łańcut

PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 9:59 am    Temat postu: heja Odpowiedz z cytatem

garatuluje wszystkim co się udało ja 16 lipca wychodzę za mąż i chciała bym założyć rodzine ale się boje jestem chora od 16 roku życia a mam już 22 lata na zespól nakładania tocznia z zapaleniem skórno mięśniowym przyjmuje metypred 4mg i plaquenil 1 tabletka i tone witamin
moje przeciwciała są bardzo wysokie
anna2 - obecność przeciwciał przeciw jądrowych w mianie 1:10240 dających na komórkach HEp-2 obraz swiecenia ziarnisty i chromosomów
metoda immunodyfuzji nie wykryto przeciwciał
anna 3 wszystko ujemne tylko kontrola (ws) silnie dodatni
antygenom cytoplazmy neutrofilów (iif)anca
panca: dodatni
anna1- dodatni
ppj anna3 met. immunoblot (icd-9:o21)
wszystko ujemne tylko :
ro-52rekombinat (52)(+)
pm-scl(pm) (+)

co o tym sądzicie i proszę poleccie mi ginekologa z rzeszowa lub łańcuta który zna toczeń
_________________
Odnaleźć siebie, umiłować to, co trwa i poczuć, jak piękne jest życie...

Potrzeba wielkiej wiary i wielkiego serca, by zamiast wciąż pytać "dlaczego", zaufać i żyć pełnią życia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
anna 3 wszystko ujemne tylko kontrola (ws) silnie dodatni 

To akurat oznacza, ze badanie bylo przeprowadzone prawidlowo.
Mam nadzieje, ze ktos się odezwie.
Powodzenia. Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 8:02 pm    Temat postu: Re: heja Odpowiedz z cytatem

kinga1994 napisał:
garatuluje wszystkim co się udało ja 16 lipca wychodzę za mąż i chciała bym założyć rodzine ale się boje jestem chora od 16 roku życia a mam już 22 lata

Witaj Kinga, ja tez 16 lipca ślub biorę Laughing a 22 lata to młodziutka jesteś i masz czas na założenie rodziny więc na spokojnie szukaj lekarza. Albo spróbuj w Warszawie prof.Małgorzata Jerzak-ginekolog autoimmunolog. Odezwij sie na priv jak coś.
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga1994
Junior
Junior


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 9
Skąd: łańcut

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2016 8:56 am    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

a nikt nie zna lekarza ginekologa z okolic Rzeszowa ?
no i co sądzicie o tych przeciwciałach
_________________
Odnaleźć siebie, umiłować to, co trwa i poczuć, jak piękne jest życie...

Potrzeba wielkiej wiary i wielkiego serca, by zamiast wciąż pytać "dlaczego", zaufać i żyć pełnią życia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2016 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga, a Twój lekarz prowadzący nie może kogoś polecić? A co mówi na te przeciwciała?

Ja się nie znam na p-cialach, ale miano masz bardzo wysokie. To trzeba też spojrzec na całokształt obrazu klinicznego pacjenta. Przeciwciała tak szybko nie spadają
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2016 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kingo, tak jak wspomniala mmm, miano przeciwcial jest wysokie. Skoczyly teraz, czy taki stan utrzymuje sie od poczatku?
Mysle, ze najlepiej o wszystko wypytac lekarza prowadzacego-powinien wytlumaczyc Ci wyniki.
Napisalas, ze dopiero co zaczelas brac Plaquenil. Lek zaczyna dzialac po okolo trzech miesiacach- musisz byc cierpliwa. Mam nadzieje, ze taki zestaw, jaki masz, bedzie wystarczajacy. Jesli nie, to na pewno lekarz zmodyfikuje leczenie. Niestety, musimy byc cierpliwi bo, oprocz sterydow, nasze leki potrzebuja czasu.
Czy wspomnialas lekarzowi prowadzacemu o problemach z miesiaczka?
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Soowa
Junior
Junior


Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 5
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2016 2:37 pm    Temat postu: Oddawanie krwi pępowinowej a przeciwciała przy toczniu Odpowiedz z cytatem

Witam Wink
Lata nie zaglądałam na forum i pewnie wypadłam z obiegu ;P
Teraz gdy jestem w ciąży (36 tydzień) i mam pewne wątpliwości, pytania dość dużo czasu spędzam na szukaniu odpowiedzi. Tak trafiłam tu z powrotem Wink
Tak jak napisałam w temacie chodzi mi o jakiekolwiek informacje i Wasze doświadczenia z oddawaniem komórek macierzystych z krwi pępowinowej. Lecze się od 6 lat u bardzo dobrego lekarza w Krakowie, lecz niestety Pani doktor sama nie wie do końca czy jest możliwe oddanie i późniejsze wykorzystanie takich komórek przez dziecko czy osobę spokrewnioną. Razem z mężem zastanawiamy się czy jest sens inwestować niemałe pieniądze w bank krwi, gdy może się okazać, że np. komórki będą nieprzydatne z powodu obecności przeciwciał "toczniowych".
Szukałam dość długo na forum informacji czy jakiegoś tematu powiązanego ale nie znalazłam (pewnie to przez moje słabe umiejętności obsługi takich stron;P ) dlatego z góry przepraszam moderatorów i administratorów za wprowadzanie bałaganu Wink
Jeśli gdzieś już taki temat istnieje to prosze o linka Wink
Co do samej ciąży to naprawdę polecam wszystkim Paniom Wink też mam zagrożenie blokiem sera u dzieciątka ale cała ciąża przebiegała bardzo dobrze. Warto mieć nadzieję i próbować, pozdrawiam Wink
_________________
nie bądz pewny że czas masz, bo pewność niepewna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga1994
Junior
Junior


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 9
Skąd: łańcut

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 7:17 pm    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

przeciwciała takie wysokie mam od stycznia tamtego roku gdy była aktywacja choroby leżałam w Rzeszowie na reumatologi wtedy zrobiono ana które napisałam aktywacja choroby nastąpiła po przez zapalenie oskrzeli ostatnio miesiąc temu przeciwciała były powtórzone i już jestem rok po zażywaniu plaquenil ale przeciwciała nie spadły są takie same takie doże po ślubie mam skierowanie na dalsze badania na lwowską do Rzeszowa w celu wyjaśnienia przyczyny

plaquenil przyjmuje już ponad rok wiec powinny spać od stycznia tamtego roku ale przeciwciała pomimo tego leku nie spadły ani jedna sztuka możecie mi pomódz moja doktor jest czasem taka żebym się nie martwiła to nic nie mówi
_________________
Odnaleźć siebie, umiłować to, co trwa i poczuć, jak piękne jest życie...

Potrzeba wielkiej wiary i wielkiego serca, by zamiast wciąż pytać "dlaczego", zaufać i żyć pełnią życia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
paulina91
Junior
Junior


Dołączył: 23 Lut 2017
Posty: 2
Skąd: Leszno

PostWysłany: Sob Lut 25, 2017 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam:)
Choć toczeń zdiagnozowali u mnie 13 lat temu to dopiero teraz tu trafiłam, w poszukiwaniu dobrego ginekologa. Niestety oprócz tocznia mam też zespół antyfosfolipidowy oraz niedoczynność tarczycy. Szukam lekarza, który miał już kiedyś taki przypadek. Pomożecie? Dziewczyny czy znacie jakiegoś godnego polecenia ginekologa z Poznania lub Wrocławia?
Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Lut 26, 2017 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Paulinko Very Happy , przejrzalas ten watek? Mozesz znaleźć tu, to czego szukasz. Very Happy
Wpadnij tez do "specjalisci godni polecenia".

Trzymam kciuki za Baby
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina91
Junior
Junior


Dołączył: 23 Lut 2017
Posty: 2
Skąd: Leszno

PostWysłany: Pon Lut 27, 2017 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie przejrzałam i żadne nazwiska nie padają ;/ dziękuje, zajrzę jeszcze do działu specjalistów.
Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TheSarenka
Junior
Junior


Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 1

PostWysłany: Nie Mar 19, 2017 6:40 pm    Temat postu: Ciąża i co dalej Odpowiedz z cytatem

Witam

Jakie leki brałyście podczas ciąży ?
Jakie suplementy i leki dla podtrzymania ciąży otrzymałyście ?
Czy macie jakiegoś lekarza- ginekologa z Warszawy godnego polecenia ?

Z mojego doświadczenia - Warszawa :

- przed ciążą należy zacząć brać Acard 75 mi również zalecono niestety już za późno clexane na noc jeden zastrzyk z witamin to DHA Mama.
Jesli chodzi o leki toczniowe w poprzedniej ciąży byłam w remisji i brałam plaquenil i cyklosporyne.

Jeśli chodzi o lekarzy to przerobiłam sporo :

Dr Cyganek- bardzo niemiła brak konkretów na podstawie mojego doświadczenia na pewno nie polecam
Dr Zwoliński- nie informował mnie ze z dzieckiem cos jest nie tak zwodził mnie kilka wizyt (prywantych) + test papa ok 1000 zł który tak został opisany ze żaden lekarz nie był wstanie z tego skorzystać i pieniądze poszły w błoto- NIE POLECAM chyba że ktoś lubi być zwodzonym że wszystko jest ok gdy nie było nawet w 1proc. ok
Dr Roszkowski - bardzo konkretny i brak mu delikatności ale wielki plus za to że pierwszy lekarz który powiedział nam co robić i jakie są rokowania
Prof. Dębski- dość drogi jeśli chodzi o wizyty prywatne (ok.400 zł ) i dość specyficzny ale dużo się dowiedziałam i wyciągnął pomocną dłoń.
Dr Stec- Luxmed i prywatnie wie co to toczeń, zaangażowany, odbiera telefony ale nie pracuje w żadnym ze szpitali nie ma dużego doświadczenia jeśli chodzi o pacjentów z toczniem, bardzo uczynny.
Teliga-Czajkowska- nie mogę wiele powiedzieć poza tym ze b. miła

Czekam na wasze doświadczenia, porady, opinie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
tibia
Kadet
Kadet


Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 33
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 03, 2017 2:49 pm    Temat postu: ciąża Odpowiedz z cytatem

Moje Drogie:)
czy któraś z Was w ciąży brała azatioprynę (Imuran)? Lekarze mówią ze to względnie bezpieczny lek i MTX zmienili właśnie na Imuran ze względu na planowaną ciążę...Bardzo proszę o informację - w internecie czytałam o duńskich badaniach z 2003r które niestety trochę zgasiły mój entuzjazm:(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Maj 04, 2017 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie warto czytać wiadomości w necie wiem coś o tym. Zaufaj lekarzowi.
Ja akurat nie brałam leków jak byłam w ciąży. Powodzenia.Trzymaj się ciepło.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 11 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group