Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy z uszami, głową, przeciwciała p.jadrowe i p. cytopl

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biedronka999
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 1:55 pm    Temat postu: Problemy z uszami, głową, przeciwciała p.jadrowe i p. cytopl Odpowiedz z cytatem

Witajcie Motylki
Tym razem nie chodzi o mnie a o mojego tatę... U mnie 3 lata temu stwierdzono przeciwciala przeciwjadrowe przeciw centromerom w mianie 1:1280 a pozniej 1:820. Ogólnie rzecz biorac mam podejrzenie tocznia ukladowego i zespolu Sjogrena. Mniej wiecej 2 lata temu rozpoczely sie problemy mojego taty. Mial taki jakby atak - bol glowy, zawroty glowy, szumy uszne, nadwrazliwosc na dzwieki, oczoplas. Na pogotowiu podano leki i powoli przeszlo. Od tamtej pory mial kilka takich atakow przy czym ostatnio z coraz wieksza czestotliwoscia. Ostatnio wybral sie do lekarza laryngologa. Stwierdzono podejrzenie przetoki ucha wewnetrznego. Mial miec operacje troche w ciemno bo nie ma konkretnego badania, ktore mogloby potwierdzic te diagnoze. Zdecydowal sie jednak udac do innego lekarza, by wykonac troche inne badania np rezonans magnetyczny. Obecnie czeka na pobyt w szpitalu. Kilka dni temu zrobil prywatnie badania krwi - takie, ktore zlecil mu ten drugi lekarz i wyszly ujemnie m.in. toxoplaxma i borelioza. Sam od siebie ze wzgledu na moja chorobe zrobil przeciwciala. I w wynikach wyszlo - przeciwciala przeciwjadrowe w mianie 1:100 typ swiecenia ziarnisty oraz przeciwciala przeciw cytoplazmie w mianie 1:320 o typie swiecenia ziarnisto-wloknistym. Moje pytanie brzmi czy jego dolegliwosci moga miec zwiazek z obecnoscia przeciwcial i ewentualnie czy pasuja do ktorejs z chorob autoagresji z tego typu swieceniami... Sama nie wiem juz co o tym myslec. Znam sie jedynie na kregu moich dolegliwosci - wiadomo... Czy jest ktos w stanie pomoc mi w tej kwestii?

Edit
Nigdzie nie mogłam znaleźć nic na temat świecenia ziarnisto-włóknistego i nie wiem co moze oznaczac... tym bardziej przeciwko cytoplazmie...

Biedronka,najrozsądniej byłoby dopisać ten watek w twoim-forumowym. Wink
_________________
Dum spiro, spero - Dopóki oddycham, mam nadzieję.
_______________________________________
Kasia. Dzieścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
maki2
Junior
Junior


Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 6

PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 2:53 pm    Temat postu: Re: Problemy z uszami, głową, przeciwciała p.jadrowe i p. cy Odpowiedz z cytatem

Biedroneczko najlepiej z tymi wynikami udać się do specjalisty kazdy organizm jest inny. Wydaje mi sie, ze jeszcze sporo badan przed tata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group