Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Choroby z autoagresji a krzem w produktach spożywczych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgoś
Junior
Junior


Dołączył: 16 Cze 2011
Posty: 6
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto Lip 05, 2011 12:02 pm    Temat postu: Choroby z autoagresji a krzem w produktach spożywczych Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich Niepoddających się! zanim o krzemie, nieco o sobie.
Ja też mam coś z autoagresywniaka (raczej autoagresywniaczki). Ostatnio robiłam badania serologiczne i :
- RF 8,
- CRP 2,
- ANA całk. ujemny,
- IgE ujemny (chociaż jestem atopikiem - egzema)
- OB 12.
Robiłam to, bo sama już nie wiem, w którą stronę iść. Mam objaw Raynouda, różne bóle o różnym nasileniu i częstotliwości, objawy grypodobne ( gorączka, stany podgorączkowe), problemy z jelitami (czasem biegunki), przeczulica skóry, dermografizm, gwałtowne spadki ciśnienia (hystamina ..?), napady czkawki, zawroty głowy.... itp. Wg wyników lekarz powiedział, że może to pójść w stonę kolagenozy. Niedawno na środku czoła (wieczorem tego nie miałam, rano już było) pojawił się płaski dołek, po dokładnym przyjrzeniu się był on nieco ciemniejszej barwy od skóry wokół z niewyraźną, ledwie widoczną nieregularną białą otoczką, jakby blizenką. Dołek jest już miesiąc i nie ma zamiaru się "wynieść". To na tyle.
Ok. 2 tyg. temu przeczytałam o właściwościach kaszy jaglanej. Szczególnie o zawartym w niej krzemie. Kupiłam ją i jadłam zamiast produktów mącznych (chleb, itp...). Po ok. 1 tyg. zauważyłam, że ubyło mi objętościowo w kolanach, kostkach i na pośladkach. Nie wiem, czy to tkanka tłuszczowa, czy raczej poprawiła się cyrkulacja limfy ale chyba to drugie. To były jakieś długoletnie złogi. Jeżeli miałabym połączyć szereg zjawisk i to, co ostatnio czytałam o krzemie (dziś właśnie przeczytałam, że w organiźmie najwięcej krzemu jest w węzłach chłonnych i jest on NIEZBĘDNY w prawidłowym funkcjonowaniu TKANKI ŁĄCZNEJ - "Krzem w przyrodzie i medycynie" plik pdf), to co Wy na to? A propos kaszy jaglanej - ma wybitne właściwości ZASADOTWÓRCZE i to jest jej przewaga nad np. owsem (ma więcej krzemu), który zawiera gluten i nie ma właściwości zasadotwórczych. Po jedzeniu kaszy jaglanej na razie nie mam egzemy i ustąpiły dotkliwe bóle. Poczytałam co nieco o glutenie, który jest prawie we wszystkich przetworzonych produktach (z wyj. surowego mięsa, warzyw i owoców) i jakie spustoszenie sieje w organizmie - posiada wybitne właściwości PROZAPALNE. Producentom chodzi o to, aby nowe odmiany pszenicy miały jego wysoką zawartość (szczególnie pszenice odmian amerykańskich takie posiadają).
No to się rozpisałam. Czekam na Wasze odkrycia!
_________________
"Przechodził z uczniami koło martwego psa. Uczniowie odwracali głowy i mówili :>Ale cuchnie!<. On odpowiedział : >Ma piękne zęby<."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kedjan
Kadet
Kadet


Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 35

PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 10:14 am    Temat postu: gluten Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że możesz mieć racje. Gluten może zaostrzać choroby z autoagresji. Sama choruję już prawie 10 lat na zapalenie skórno-mięśniowe i też eksperymenowałam z glutenem i nie tylko. Tylko za długo nie wytrzymałam. Rozumiesz, chce się czasem zjeść jakieś normalne ciacho albo bułkę. Napisz proszę czy nadal jesz kasze jaglaną zamiast inny zbóż? Czy nie jesz w ogóle chleba? No i jak się czujesz???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group