Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Toczeń,a ciąża...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dorothy
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 33
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Paź 21, 2010 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki didulka, trochę mnie lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Czw Paź 21, 2010 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całą ciążę brałam encorton, najpierw 10 mg pod koniec na 5 zeszłam więc spokojnie Smile

Mam nadzieję, że wszystko będzie super i jeszcze raz gratuję dzidzi Jupi2
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Paź 21, 2010 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie przy encortonie nie wyszło niestety(ciąża pozamaciczna ),ale byc może zaważyły i inne sprawy-piszę o tym choć mało jest takich przypadków -ale warto wiedzieć ,że się zdarza:wink:

spokojnie do tematu podejdź Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JOLKA
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 172
Skąd: BYDGOSZCZ

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj dorothy Very Happy umnie z koleji toczeń uaktywnił się właśnie w ciązy,od 4 ms brałam 30mg encortonu a moje dzieciatko na oddziale nazywali wampirem bo" wysysa"ł mnie (miałam 14 tranzfuzji krwi) a teraz no cóż ZDROWY szatan z niego takze trzymam kciuki będzie wszystko o.k Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorothy
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 33
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolu- to tak jak u mnie przed ciążą praktycznie zdrowa a w trakcie buch. Ja co prawda się dowiedziałam w 27 tyg.(w ten czwartek), ale zmiany na nosku mam od samego począdku ciązy. Fajnie, że dzidzi nic nie jest, a jak Ty się czułaś po porodzie?
Wiem, że będzie dobrze, musi być ostatnio słysze to na okrągło, że zaczynam w to wierzć. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kassia
Junior
Junior


Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 3

PostWysłany: Sro Wrz 07, 2011 4:47 pm    Temat postu: ciąża Odpowiedz z cytatem

mam pytanie dla bardziej wtajemniczonych, mój maż zmaga się od roku z nieokreślonym jeszcze zapaleniem naczyń. Brał imuran 150, ale spadły płytki, zmniejszono do 100, teraz jest w szpitalu i pewnie odstawi imuran całkowicie i przejdzie na sterydy. Wiem, że imuran był dość poważnym przeciwwskazaniem do zajścia w ciążę. zastanawiam się, czy jeśli uda się uzyskać remisję i mąż będzie brał jakieś mniejsze dawki sterydów, czy będziemy mogli postarać się o dziecko? Na całkowite odstawienie leków nie ma szans, bo mąż ma kłębuszkowe zapalenie nerek. Co prawda nie jest to jeszcze nic poważnego, ale .......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group