Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam serdecznie i prosze o rade

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kareczka12345
Junior
Junior


Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 7

PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 6:13 pm    Temat postu: Witam serdecznie i prosze o rade Odpowiedz z cytatem

Witajcie, od 5 niesiecy zle sie czuje, mam zaburzenia jelitowo-zoladkowe, bole stawow, raz boli bardzo, raz mniej, widze zamazany obraz choc wada taka sama jak kiedys, odwiedzilam tysiac lekarzy, wyszedl refluks zolciowy, wyniki morfologii itd. Ok. Bylam na reumatologii
LA1 33.55 sek N 30,5-40.6
ANA 1:320 N 1:100
Martwic sie?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Smile

a gdzie byłas na reumatologii? wiesz ,nie każdy specjalizuje się ściśle w tych chorobach ;

obserwuj się i szukaj pomocy -niestety te choroby często długo inkubują,nie dając zbyt dużych -jak dla lekarzy -objawów,pozwalających je podcignąć pod ścisłe kryteria ,które trzeba spełnić w diagnostyce;

pozdrawiam
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kareczka12345
Junior
Junior


Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 7

PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We Wroclawiu na Akademii Medycznej mam jeszcze inne wyniki ale nie wiem czy mam wstawic?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shinigami
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 111
Skąd: Wilk z Lasu

PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum,
może tysiąc pierwszy lekarz poradzi,
zaleci dodatkowe badania, spojrzy z innej perspektywy..
Wstawianie tutaj wyników celem uzyskania diagnozy, odradzałbym,
nie poddawaj się w dążeniu do poprawy zdrowia i jakości życia, w końcu
najbardziej powinno zależeć właśnie Tobie Smile
_________________
Ars bene mordiendi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kareczka12345
Junior
Junior


Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 7

PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzcie mi prosze mam na wypisie takie cos ANA profil 3 wszystko - oprocz CENP B co to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kareczka12345
Junior
Junior


Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 7

PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze o pomoc, czuje sie coraz gorzej strasznie pieka mnie biodra i boli krzyz zrobiono mi TK miednicy i wszystko ok.
Co mam zrobic z wynikiem ANA 1:320 typ ziarnisty, dodatnim CENP B? Lekarz mowi ze jest dobrze ale jak dla mnie nie jest. Do tego nasilila mi sie jakby gulka po prawej stronie gardla - czuje ucisk/przeszkode.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Lut 24, 2012 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może warto by było skonsultować się jeszcze z innym reumatologiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kareczka12345
Junior
Junior


Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 7

PostWysłany: Nie Mar 18, 2012 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze o porade lekarz kazal mi powtorzyc ANA zeby zobaczyc czy wzroslo czy zmalalo. Jakie badanie powinnam zrobic? ANA1 czy ANA2? Bo czyram na stronie diagnostyki ze ANA1 nie pokazuje typu swiecenia ani wysokosci miana, tylko czy jest dodatni czy ujemny. Czyli
Wychodz ze musze ANA2 zrobic tak? Dziekuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Mar 18, 2012 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

twoje przeciwciala sa niskie , wiec raczej nie ma powodu do paniki
Cytat:
Miano wskazuje jak wiele razy technik laboratorium musiał rozcieńczyć próbkę, by otrzymać roztwór wolny od przeciwciał przeciwjądrowych, na przykład, miano 1:640 pokazuje większą koncentrację przeciwciał niż miano 1:320 albo 1:160.
* Widoczna znaczna różnica między mianami może wprowadzać w błąd, ponieważ każde rozcieńczenie podwaja ilość badanego roztworu, więc oczywiste jest, że miana rosną gwałtownie (między 1:160 a 1:320 jest tylko jedno rozcieńczenie a wyższy wynik nie musi bezpośrednio świadczyć o większej aktywności choroby).
* Miano ANA waha się w trakcie przebiegu choroby i może bądź nie obrazować aktywność chorobową. Dlatego nie zawsze jest możliwe stwierdzenie jak aktywny i ciężki przebieg tocznia ma dana osoba.
* Miano 1:80 albo niższy zwykle jest uważane za wynik negatywny.


typ swiecenia ziarnisty
Cytat:
- ziarniste, plamiste – może świadczyć o 1) przeciwciałach anty SSA lub anty SSB – występujących przy SLE i Sjogrenie, 2) przeciwciałach anty Sm (anty –Smith) typowych dla SLE, 3) przeciwciałach anty RNP obecnych przy SLE, MCTD, RZS, twardzinie.


masz sama zrobic badania nie dostalaś skierowania ?
nie powiedzial ci takze lekarz co masz zrobić?

jesli masz sprawdzic tyko czy wzrosło miano czy nie to chyba zwykłe ANA powinnas zrobić
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kareczka12345
Junior
Junior


Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 7

PostWysłany: Nie Mar 18, 2012 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika bylam u jeszcze jednego reumatologa z wynikami prywatnie, skierowania nie dostalam. Powiedzial, ze mam powtorzyc badanie na moje pytanie czy 320 to duzo, a jak wyjdzie dodatni to jakis panel miesniowy. Nic nie wiem. Nastraszyl mnie ze przy chorobach autoimmunologicznych problemy z jelitami, oczami to moga byc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym robiła od razu ANA2.
ANA1 wskazuje tylko czy sa przeciwciała dodatnie. Jeżeli są nadal to i tak będziesz musiała robić ANA2.
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kareczka12345
Junior
Junior


Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 7

PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odebralam dzis wynik http://imageshack.us/photo/my-images/403/imagezlk.jpg/
W tyg bylam u ginekolog moje chorowanie zaczelo sie we wrzesniu, w listopadzie ginekologicznie ok, w styczniu torbiele po 1 sztuce na kazdym jajniku 3 cm, teraz dalej sa na lewym doszly jeszcze male. Dostalam tbl anty.

wpisz ten wynik słownie bo wstawiony na fotosiku moze zniknąc tak jest prościej dla wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałam kiedyś publikację na temat jak są obecne ANA (według wiekszości labo 1/320 to wynik dodatni) a nie mozna określić które to dokładnie mogą być. Spróbuję odszukać ale raczej dopiero jutro bo zaraz uciekam spać bo powoli padam już!
Ja nie miałam nigdy wyżej jak 1/320 i też ziarniste, ale mi wyszły obydwa anty-Ro +
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group