Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sport, wysiłek fizyczny a toczeń
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Lis 15, 2013 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Violka napisał:
bardzo dziękuję za odpowiedzi Smile jest mi jakoś raźniej, kiedy słyszę, że nie tylko mnie to dotknęło w tym wieku, chociaż bardzo mi przykro, że musisz to przechodzić Sad

Kochana, mnie dotknęło w wieku 16 lat (a nawet wcześniej); musiałam zrezygnować z czynnego uprawiania sportu (tj. odejść z klubu i zaprzestać regularnych treningów); ale dla siebie jak najbardziej; przeczekałam zaostrzenie i chyba nie ma rzeczy, której bym nie zrobiła (no ok, nie mogę biegać); ale góry, narty biegowe, rower, basen, taniec Mr. Green rolki itp idt

sama za jakiś czas zobaczysz, że można Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Wto Lis 18, 2014 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..

Ostatnio zmieniony przez nabu dnia Sob Sty 24, 2015 10:59 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lis 18, 2014 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widocznie źle dobrałaś sobie ćwiczenia i teraz odczuwasz skutki

przede wszystkim trzeba pamiętać o rozciąganiu przed ćwiczeniami i po - porządnie Exclamation

Masz torbiele w kolanach i ortopeda kazał ćwiczyć. To dobrze. A co kazał?
Ortopeda nie jest lekarzem od ćwiczeń. Udaj się do dobrego fizjoterapeuty, który pracuje nowoczesnymi (jak na nasz kraj) metodami.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aria
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 30

PostWysłany: Czw Maj 21, 2015 2:59 pm    Temat postu: Efektywny wypoczynek..... Odpowiedz z cytatem

Ja się tu dopiszę.
Ma z Was ktoś jakąś radę jak powoli dochodzić do siebie fizycznie? Zawsze byłam sprawna fizycznie i uprawiałam wiele sportów a teraz to jakaś maskara. Przez półtora roku leżałam w łóżku na ostre zapalenie stawów ale obecnie moje stawy są jako tako w porządku. Tzn nie mogę biegać ani tańczyć bo zawsze to się kończy jakąś małą kontuzją. Przytyłam przez czas leżenia i leczenia 15 kg a to też mi nie ułatwia powrotu do jako takiej codziennej aktywności. Starałam się utzrymywać rytm , że przez godzinę dziennie jakoś aktywnie coś robię, jakieś lekkienćwiczenia lub szybszy spacer. Ale po miesiącu poczułam się gorzej i od 3 miesięcy znów nic nie robię. Staram się trochę chodzić, ale jeden - dwa dni jest ok, a potem mam tydzień zgonu. Zauważyłam też, że zazwyczaj po bobraniu krwi znacznie gorzej się czuję przez następny dzień czy dwa, szczególnie jak zabiorą 8 fiolek (czy jak to się nazywa). Starałam się robić więcej w domu, jakieś sprzatanie, odkurzanie, pranie, ale mam takie napday, że nawet jak siedzę na łóżku to kręci mi się w głowie. Śpię po 12 h a i tak jestem potwornie zmęczona. Może macie jakies rady jak bardziej efektywnie wypoczywać? Już mnie szlag trafia, że nawet nie mam siły kartofli czasem obrać. Nie wiem,może powinnam założyć nowy temat o wypoczynku. Jak Wy wypoczywacie, żeby móc potem coś konstruktywnego zrobić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Sro Lip 08, 2015 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aria moze Rob ćwiczenia izometryczne wzmacniają organizm, mięśnie. Polegają na napinaniu mięśni w rożny sposób poczytaj w necie lub zapis sie na rehabilitacje a potem wykonuj ćwiczenia w domu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, mam pytanie, może trochę nietypowe.
Wczoraj porobiłam trochę pompek tzn. dokładnie tzw. "desek". Liczyłam się z tym że po paru dniach robienia tych desek mogą mnie poboleć nadgarstki bo kiedyś już tak było. Ale nie tak jak dzisiaj i to zaraz rano, po jednym jedynym wieczornym wykonaniu ćwiczeń.
Czy to normalne w chorobach tkanki? Tzn. czy to może być objaw choroby?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nabu a ćwiczyłaś coś wcześniej, byłaś aktywna (pracowały nadgarstki)?
Deska jest wymagająca i męcząca. Może przeciążyłaś nadgarstki?
Lepiej robić na przedramionach.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nabu
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 116

PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robiłam ostatnio inne ćwiczenia, ale takie, które nie nadwyrężają tak mocno nadgarstków jak deska. Coś tam też pobolewało, ale nie tak.
Właściwie to mi też już przechodzi.
Problem nie w samym bólu ale w tym co on oznacza. Czy to znak że coś się dzieje lub może się zadziać. Wiesz, kiedyś, jakieś dwa lata temu takie rzeczy robiłam i nie było śladu bólu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Wrz 14, 2015 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nabu poprostu przeciązyłaś nadgarstki tak jak pisze Kinga warto na przedramionach robić Ja tak ćwiczę bo moje nadgarstki nie sa wstanie nawet paru minut wytrzymać takich ćwiczeńSmile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group