Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sjogren? Suche oko? Pomocy!!!
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aaangellinaaa
Junior
Junior


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 19
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 10:09 am    Temat postu: Sjogren? Suche oko? Pomocy!!! Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich;) Chciałam prosić o pomoc. Moja historia rozpoczyna sie w grudniu 2010 roku...zaczeło się od zapalenia spojówek...a potem suche oko i tak już zostało do dziś. Biegam od lekarza do lekarza....byłam już u 6 okulistów w środe ide do 7, u laryngologa, reumatologa...reumatolog podejrzewał zespól sjogrena ale nie zrobil mi zadnych konkretnych badań ani przeciwciał ani nic zwykła morfologia i CRP....wszystko bylo ok ale stwierdzil ze zespół sjogrena ma mi stwierdzic okulista...wiec poszlam Pani okulistka to wykluczyła...i szukala innych przyczyn hormony, bakterie, alergia...niestety zachorowała a z moimi oczami bylo juz tak zle ze musiałam isc do innego okulisty a ten znow od nowa ze mam isc do reumatologa aby wykuczyc sjogrena...film lzowy jest nie przerwany test schimera ok łzy niby mam ale oczy mi sie nie nawilżają.
Powiem wam że już nie wiem co robić boję się że to sjogren...lub cos innego...
Powiedzcie jak to było u was? Jak sie to zaczeło?
Jak udaje wam się z tym żyć?
Czy to prawda ze na poczatk tego sie nie leczy?
Ja mam czarne wizje ze przez ta chorobe nie będę mogła żyć normalnie...nie będę mogła pracować...itd:(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum Smile
Ja akurat zespołu Sjogrena nie mam, ale są na forum osoby go posiadające, więc na pewno coś konstruktywnego Ci doradzą Smile
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj.
też akurat nie jestem posiadaczką tego zespołu .
Ale pewnie niebawem odezwą się osoby z tym zespołem .
Na razie poczytaj Zespół Sjögrena

Zdrowia życzę i spokojnie można normalnie żyć i pracować z tą chorobą i nie tylko:)
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aaangellinaaa
Junior
Junior


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 19
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Padło też podejrzenie na toczeń a jak jest z Tą chorobą??
Co do sjogrena to czytałam już chyba wszystkie możliwe fora, ale i tak jestem przerażona...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z toczniem też można normalnie żyć i pracować Wink
Jak ma się odpowiednio ustawione leki to praktycznie nie odczuwa się żadnych objawów typu bóle stawów itp.
Więc nie martw się na zapas, to nic nie da, a tylko nastrajasz się negatywnie Smile
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
chyba na wyrost ten toczen, bez badan i nie piszesz nic o dolegliwosciach tylko o oczach,
na tej podstawie wysnuwać wnioski co do tocznia , smiała wersja

moze jakosc łez( skład ) jest nieodpowiednia ,?

nawet jak ci ktos stwierdzi Sjogrena to nie jest ani taka straszna choroba , ani koniec swiata
są tu osoaby mają kilka chorob razem i zyją całkiem normalnie, zyja tak jak inni zdrowi ludzie,
do wszystkiego da się przywyknąc i wszystko zaakceptowac a leczenie wiele poprawia
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,

myślę, że nie powinnaś się zamartwiać nie mając diagnozy, a tym bardziej konkretnych badań, które by skłaniały lekarzy w którąś z chorób. Po zwykłych badaniach stwierdzić toczeń albo sjorgena? dziwne...

A przy dzisiejszym poziomie medycyny to żyje się normalnie. A jeśli już dostaniesz diagnozę to na pewno też i leki, bo trzeba będzie zahamować proces chorobowy a nie pozwalać mu trwać dalej.
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum Smile
I nie zamartwiaj się na zapas Wink Ja mam toczeń i "suche oczy" i moja babcia ma "suche oczy" i nie ma tocznia więc to nie jest jednoznaczne. Tak jak zapewne masa osób z toczniem ma nawet nadmiar łez.
Ja nie wiążę moich suchych oczu z chorobą podstawową ale z książeczkami , gazetkami , komputerkiem Wink

Zarówno ja jak i babcia lejemy w oczy sztuczne łzy (bauscha bez konserwantów) i żelu na noc ( też bauscha ). Generalnie staram się nie "glebić" zbyt długo bez mrugania.

Toczniem się w tej chwili nie stresuj , jest masa chorób z podobnymi objawami które też trzeba wykluczyć. Nie piszesz nic o innych objawach które miałyby wskazywać na chorobę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Ja mam zespół Sjoegrena pierwotny (póki co), czyli poza suchym okiem mam również kilka innych dolegliwości wskazujących na układową chorobe tkanki łącznej. U mnie zaczęło się od bólów stawów.

Używam sztucznych łez SystaneUltra.
Trudno jest mi czytać wieczorami, ale ogólnie da się z tym żyć. Jest trochę mnie komfortowo.


Pozdrawiam:)
Ania
_________________
" Hatifnatowie wciąż gonią i gonią. Taki w nich niepokój (...) tylko chcą dotrzeć do horyzontu"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aaangellinaaa
Junior
Junior


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 19
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oprócz strasznie suchego oko to w sumie nic mi nie dolega...Czasem jest mi trochę sucho w gardle ale po kilku dniach to mija... No i czasem bolą mnie nogi...ale zdarza się to raczej rzadko....
Jakie powinnam zrobić badania i do jakiego lekarza się wybrać?
Od jakich objawów zaczeło się u was?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie od utraty przytomnosci i kilkumiesięcznej temp prawie 40 stopni
boli mięsni nie do wytrzymania
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2012 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Ja miałam problem z suchymi oczami przez prawie 2 lata,zaliczyłam kilku okulistów, co chwilę miałam zapalenie spojówek .Dopiero kolejny lekarz zrobił test(mało łez) ,dostałam wówczas żel Vidisic d/s na noc. problem przestał istnieć. Zachorowałam po kilku latach na zapalenie wielomięśniowe i dopiero wtedy zaczęłam wszelkie wcześniejsze objawy kojarzyć- to były pierwsze zwiastuny mojej choroby,o której wtedy nie miałam bladego pojęcia. Zadbaj o wyjaśnienie przyczyny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2012 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angelina wita aaangellinaaa - imienniczka?
U mnie zaczęło się od bólu stawów kolana, oraz stopy. Oczywiście gorączka, podwyższone OB, w moczu białko, hemoglobina niska no i zaczęło się... jeden szpital drugi szereg badań i w końcu diagnoza toczeń w przebiegu zapalenia nerek - jakoś tak. Na początku miałam z oczami problem typu rozmazania obrazu. Za długo opisywać całą chorobę - to tak po skrócie.
Nie denerwuj się, diagnoza w takich wypadkach zawsze trwa.
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marciakk
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 161
Skąd: wawa

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2012 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie toczniowe historie (wraz z Sjogrenem) zaczęły się po urodzeniu Córki, pod koniec 2009 roku. Od wielu lat choruję na miastenię. W ciążę zaszłam będą w lekkiej remisji, znosiłam ją bardzo dobrze, cięcie też bez problemu przebiegło. Jednak gdzieś po dwóch, trzech miesiącach zaczęły się bóle stawów i mięśni (przez blisko rok lekarze zwalali to na miastenię), nawracające nadżerki w jamie ustnej i nosie, wysypki. Potem dostałam bez żadnej przyczyny zapalenia stawów skroniowo-rzuchwowych, potem innych. I tak to trwało sobie... jakoś nikt nie łączył tych objawów. Aż do wakacji w zeszłym roku, gdy dostałam wysokiej gorączki z rumieniem na twarzy i ogromnym bólem stawów, mięśni... Ale nawet wtedy też pierwsza hipoteza to było zakażenie bakteryjne... Diagnozę wstępną postawiono pod koniec roku, a potwierdzono niedawno, gdy zaczęły mnie mimo sterydotereapii męczyć dość przykre zmiany skórne. Jak widać po załączonych historiach proces diagnostyczny trochę trwa... Ale może to i dobrze... Jednak leki, które proponuje się przy tych chorobach to nie cukierki... Pozdrawiam i cierpliwości, ważne trafić na dobrego lekarza (wiem co mówię)!!!! Smile
_________________
The best way to predict the future is to invent it.
Alan Kay
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aaangellinaaa
Junior
Junior


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 19
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2012 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Angela;) Tak tak imienniczka;) ;*
Powiem wam że już nie wiem co mi jest...bo w sumie oprócz suchych oczu to tylko od czasu do czasu coś... Jeden okulista mówi że to może być toczeń lub sjogren...drugi całkowicie to wyklucza....
Nie wiem już do jakiego lekarza iść i jakie badania zrobić....
A powiedzcie jak jest ze sterdydami? Jak znosicie to świństwo....;/ Przytyłyście dużo??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group