Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jestem nowa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marciakk
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 161
Skąd: wawa

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bellybelly napisał:

Nie jestem lekarzem ale według mnie skoro mimo sterydoterapii masz objawy wskazujące na istnienie innej choroby autoimmunologicznej to wydaje mi się zasadne zweryfikowanie dotychczasowej immunosupresji.


Dziękuję za ciepłe słowa. W tej chwili biorę tylko medrol (od pół roku - zaczynałam od 16 mg, uparcie kazano zmniejszać i jestem na 6 mg), ale mimo wszystko coś się i tak psuje... Silną sterydoterapię (75 mg na dobę) i leczenie immunosupresyjne przechodziłam przy miastenii, po tymektomii w latach 2004-2006.

Dziękuję za podpowiedź wątku, zaraz tam zajrzę!
Pozdrawiam!
_________________
The best way to predict the future is to invent it.
Alan Kay
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leżac 2 lata temu w szpitalu na oddziale reumatologicznym poznałam pacjentke z miastenią i prawdopodobnie z toczniem. Jej diagnoza oczywistej, podręcznikowej wręcz miastenii (która przedstawiała sie podobnie jak Twoja) została postawiona po wielu latach tułania sie po różnych lekarzach.
Nie wiem, z czego to wynika... Najprawdopodobniej z niewiedzy lekarzy (sic!)

Pacjentka ta mimo leczenia miastenii, która jest chorobą autoimmunologiczną, miała objawy wskazujące na tocznia, który też jest chorobą autoimmunologiczną. Więc leczenie miastenii nie wyklucza mozliwości rozwoju innej choroby o podobnym podłożu.

Mój zespół Sjoegrena także przez pewien czas nie dawał objawów suchości.
A przy SCLE też typowo występują Twoje (i moje) przeciwciała Ro i La.
Czy jestes nadwrażliwa na słońce?
_________________
" Hatifnatowie wciąż gonią i gonią. Taki w nich niepokój (...) tylko chcą dotrzeć do horyzontu"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochana , mam prawie dwuletnią córeczką i wiem jak "wygląda" twoje życie. U mnie do braku siły w mięśniach i ogólnej męczliwości doszły problemy z pamięcią ,koncentracją i otępienie . Rzeczy z pozoru łatwe były nie do przeskoczenia. Kiedyś byłam pełną życia osobą i trudno było mi się z tym pogodzić.
Jak dostałam metypred to sama siebie nie poznaję Wink Wstaję rano , piorę , sprzątam , gotuję , piekę , spaceruję , szaleję z młodą , biegamy na spacery , nie chodzę "kanałami" , spotykam się z ludzmi , sadzę kwiaty , czytam książki do późnej nocy Smile ŻYJĘ Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marciakk
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 161
Skąd: wawa

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hatifnat -

hatifnat napisał:
Najprawdopodobniej z niewiedzy lekarzy (sic!)


Niestety ogólnie niewiele wiadomo o chorobach autoimmunologicznych, a i część lekarzy nawet nie próbuje pogłębić swoją wiedzę... U mnie, już po diagnozie miastenii często stwierdzano: o, a pani twarz nie wyglądała tak, jak na zdjęciu w podręczniku!!! No trudno byłoby tak wyglądać 24 godziny na dobę...

hatifnat napisał:
Mój zespół Sjoegrena także przez pewien czas nie dawał objawów suchości.


Możesz napisać coś więcej? Ja nie mam żadnych objawów suchości oczu, miałam nawet wykonany test Schirmera w znieczuleniu, z wynikiem... 16 mm.
hatifnat napisał:
A przy SCLE też typowo występują Twoje (i moje) przeciwciała Ro i La.
Czy jestes nadwrażliwa na słońce?


W zeszłym roku po każdym spacerze miałam swędzącą wysypkę na rękach, nogach. Tej gorączki dostałam też po trzech dniach spędzonych na działce... Ale lekarze-reumatolodzy z Szaserów stwierdzili, że musieliby... to zobaczyć... W tym roku nie wiem, jak będzie. Ale miałam też wykonywane próby świetlne i wynik był w normie.

katarzynadudek7

katarzynadudek7 napisał:
Kochana , mam prawie dwuletnią córeczką i wiem jak "wygląda" twoje życie.


Czasami jest ciężko, nie mam siły podnosić Jasi na ręce, często mam poczucie winy, że zamiast na dworze biegać, siedzimy w domu, ale bywa i tak, że nie mam siły szykować Jej i siebie na spacer, wychodzić itd. Ja też lepiej czułam się po sterydach, ale ogromnej poprawy nie było. Cieszę się, że tak dobrze się czujesz! To ważne dla Twojego zdrowia i poczucia szczęścia, a i dla Twojej córki to radość - taka pełna energii mama Smile
_________________
The best way to predict the future is to invent it.
Alan Kay
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marto

Jeśli chcesz poczytać więcej o moich przejściach diagnostycznych, które jeszcze niestety się nie skończyły, to wszystko jest w moim wątku rozpoczętym przeszło 2 lata temu: http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?p=116377&highlight=#116377

Twój wynik testu Schirmera jest ujemny - miałaś prawidłowe wydzielanie łez w dniu wykonania tego badania.
_________________
" Hatifnatowie wciąż gonią i gonią. Taki w nich niepokój (...) tylko chcą dotrzeć do horyzontu"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam cię serdecznie
przeczytałam twoje przejscia jak horror ,taki trochę prywatny, moja mama za 2 dni kładzie sie w szpitalu, ale chyba mielismy szczescie trafic na konsultację do myslącej pani doktor bo pod razu wpisała podejrzenie miastenii, mama na bardzo podobne objawy do twoich a ja jestem mocno zestresowana

pamietaj ze toczen nie jest taki straszny jak się go opisuje
kazdy choruje inaczej u ciebie moze być niezle , w koncu juz jedno dalej ci porządnie w kośc
zyczę ci znalezienia lekarza ktoremu sie będzie chciało ogarnąć całość i zająć się tobą
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marciakk
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 161
Skąd: wawa

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hatifnat
Przeczytałam Twoją historię i odnajduję podobieństwa. Przy diagnozach tych chorób chyba niestety tak jest, że trudno złapać dokładnie TO. Z drugiej strony to dobrze, że objawy nie są tak nasilone, że od razy wiadomo co i jak. Ja sporo informacji nt. Sjogrena znalazłam tu:

http://www.sjogrens.org/

Tak, jak pisałam - nie mam żadnych objawów ze strony oczu. Powiem więcej, gdy neurolodzy (którzy mnie oglądają ze względu na miastenię) dowiadują się o diagnozie, to pierwsze co mówią: jak to, przecież to sugeruje problemy okulistyczne (suche oczy, uczucie piasku w oczach, pieczenie w oczach) i dziwią się, że ktoś rozważył taką diagnozę w moim przypadku. Ale - jest pewne ale - odczuwam suchość w ustach, a że jestem nauczycielem to od ponad roku mam trudności w głośnym mówieniu podczas wykładów, odczuwam pieczenie w gardle i mam często problemy z głosem (chrypka), mam też bardzo suche usta. Poza tym pisałam już o ogromnych problemach ze skórą, suchością i nadżerkami w nosie, osłabieniu, bólach stawów. W sumie to może i Sjogren jest jakimś tak trafieniem.... Chociaż - w związku z tym, że jestem typem szperacza - ostatnio wyszukałam artykuł medyczny nt. objawów z zakresu zespołu Sjogrena u osób z miastenią, które de facto nie miały rozwiniętego zespołu Sjogrena. Pytałam lekarzy, czy znane są im wyniki badań o występowaniu przeciwciał Ro i La u osób z miastenią... ale rozkładali ręce. Jeden lekarz powiedział, że sprawdzi, ale potem się nie odezwał do mnie... Czytałam, że studiujesz medycynę - może Cię zainteresuje taki problem? Smile

Pozdrawiam serdecznie!

Monika B

Życzę zdrowia Twojej Mamie! W XXI wieku nie powinno dochodzić do takich sytuacji, do jakiem mnie doprowadzono. Moja obecna neurolog, przepraszała mnie w imieniu służby zdrowia Wink Diagnoza (szczególnie przy występowaniu pewnych symptomów) powinna być szybka. I jeśli chodzi o poradnię chorób mięśni to polecam bardzo dr Hannę Drac - wspaniały lekarz, zaangażowany i sprawia, że nawet, gdy człowiek ledwo rękę do głowy dociąga, żeby się podrapać, to od wychodzi z wizyty z pozytywną energią... Bardzo chciałabym znaleźć takiego reumatologa...
_________________
The best way to predict the future is to invent it.
Alan Kay


Ostatnio zmieniony przez marciakk dnia Wto Kwi 10, 2012 8:16 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="marciakk"]hatifnat -

hatifnat napisał:


W zeszłym roku po każdym spacerze miałam swędzącą wysypkę na rękach, nogach. Tej gorączki dostałam też po trzech dniach spędzonych na działce... Ale lekarze-reumatolodzy z Szaserów stwierdzili, że musieliby... to zobaczyć...
Ja nauczona doświadczeniem gdy musiałam udowadniać, że nie jestem wielbłądem ,kazdą zmiane skórną zawsze obfotografowałam tak żeby ewentualnie pokazać lekarzom,troche to ułatwia rozmowe Smile...chyba znowu coś zle wstawiłam Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmilena
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 163

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko ja sfotografowac opuchniete nogi??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marciakk
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 161
Skąd: wawa

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ankanow62 napisał:
Ja nauczona doświadczeniem gdy musiałam udowadniać, że nie jestem wielbłądem ,kazdą zmiane skórną zawsze obfotografowałam tak żeby ewentualnie pokazać lekarzom,troche to ułatwia rozmowe Smile


Też zaczęłam tak robić... Smile Co prawda trochę inaczej to na zdjęciach wygląda, ale zawsze... Denerwuje mnie, jak lekarze kwestionują to, co mówię. To jest dla mnie kuriozum, traktować pacjenta jak potencjalnego oszusta. Zastanawiam się, czy oni uważają, że ja chcę mieć zdiagnozowaną kolejną chorobę autoimmunologiczną?!?! I celowo ich oszukuję, żeby mi taką diagnozę postawili...?!?! Jutro idę do swojej dermatolog i te moje obręczowate zmiany bledną nieco, ale mam nadzieję, że i tak do jutra będą widoczne.
_________________
The best way to predict the future is to invent it.
Alan Kay
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmilena napisał:
Tylko ja sfotografowac opuchniete nogi??
spróbuj wówczas pójść do lekarza pierwszego kontaktu i powiedz o problemie,jeśli sa obrzęki niech to opisze...będziesz miała coś w rodzaju zaświadczenia...wiem że to głupie i niedorzeczne ale skoro nie ma innego sposobu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marciakk heh znam to bujanie się po lekarzach i udowadnianie im różnych rzeczy, w tym paskudnego bólu.... Mad i współczuję sytuacji

trzymam kciuki za znalezienie dobrego specjalisty - co jest możliwe Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marciakk
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 161
Skąd: wawa

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2012 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wróciłam właśnie od dermatologa. Pani doktor powiedziała, że zmiany na rękach i skórze wyglądają na ziarniniaka obrączkowatego i może być to objaw choroby podstawowej (czyli czegoś toczniopodobnego), w której przebiegu pojawia się zespół Sjogrena. Rozważałyśmy zwiększenie dawki sterydów doustnie, ale najpierw mam spróbować sterydu w maści (clobederm, dostałam też protopic). Mam za jakiś czas powtórzyć badania ogólne, dorobić kinaze kreatynową (CK), bo ostatnio bardzo mnie mięśnie bolą (ale może to miastenia tak nietypowo daje o sobie znać) i... się nie poddawać Smile
Pozdrawiam wszystkich!
_________________
The best way to predict the future is to invent it.
Alan Kay
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmilena
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 163

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2012 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Też zaczęłam tak robić... Smile Co prawda trochę inaczej to na zdjęciach wygląda, ale zawsze... Denerwuje mnie, jak lekarze kwestionują to, co mówię. To jest dla mnie kuriozum, traktować pacjenta jak potencjalnego oszusta. Zastanawiam się, czy oni uważają, że ja chcę mieć zdiagnozowaną kolejną chorobę autoimmunologiczną?!?! I celowo ich oszukuję, żeby mi taką diagnozę postawili...?!?!


Doskonale Cie rozumiem, przy diagnozach hematologicznych też na mnie patrzyli jak na wariatke, teraz jest tak samo....sama sobie chorobe wymyslam bo nie mam co robic te co mam mi nie wystarczaja...

Z tymi opuchnietymi nogami planuje pojsc do jakiegokolwiek lekarza ktory sie nawinie ale jak pojsc jak one czesto wieczorem sa najbardziej spuchniete albo w weekend...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group