Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Loni-proszę o wsparcie i pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
loni
Senior
Senior


Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 59
Skąd: podkarpackie

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelina266 napisał:
Tu masz coś o dopełniaczach:
http://www.pum.edu.pl/__data/assets/file/0017/19331/konsp.1,2.pdf

Moja córka już kilkakrotnie ma obniżony C3, lekarze nic z tym nie robią.


dzięki!

mam wynik sprzed dwóch lat i właściwie tylko ciut był wynik wyższy, ale normy były trochę inne i tamten wynik mieścił się w wyznaczonych widełkach dzięki temu. No nic, zobaczymy co lekarz powie i jak w ogóle ogólne badania wyjdą moczu i całej reszty.
Miłego dnia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa jestem co powie na temat tego obniżonego dopełniacza. Napisz jak będziesz po wizycie.
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badanie na tężyczkę utajoną to badanie EMG-próba ischemiczna (czy jakoś tak, nie mam pamięci do nazw Smile)
Najpierw założono mi rękaw taki jak do pomiaru ciśnienia. Następnie pompowano go, aż właściwie nie miałam czucia w ręce. W dłoń koło kciuka neurolog wbiła mi jakąś wielką igłę podłączoną do sprzętu. Poleżałam tak sobie 10 minut, po czym nakazano mi szybko i głęboko oddychać (w tym momencie robi się człowiekowi słabo i kręci się w głowie). To trwało chyba z 2 minuty i koniec.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aaangellinaaa
Junior
Junior


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 19
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Loni u mnie wczoraj zdiagnozowali te same bakterie co u Ciebie dostałam 3 antybiotyki. Ja leczę się u immunologa. Nie mam problemów z pęcherzem czasem bolą mnie stawy...I ogromy problem z suchym okiem;/
Lekarz powiedział mi że ta bakteria jest bardzo upierdliwa i bardzo długo się to leczy ale po jakiś 4 miesiącach powinno być lepiej:)
Powiedz jakie ty przyjmujesz antybiotyki?
A i powiedział ze ta bakteria moze dawac różne objawy wszystko zalezy od tego gdzie jest umiejscowiona wiec twoje objawy nie musza swiadczyć o żadnej chorobie autoimmunologicznej:*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loni
Senior
Senior


Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 59
Skąd: podkarpackie

PostWysłany: Pią Cze 08, 2012 7:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie kochani,

przychodzę do Was ponownie bo już nei wiem co robić, naprawdę.

Od 2 m-cy przyjmuję dwa antybiotyki naraz (podejrzenie infekcji przewlekłej atypówkami tj. chlamydia i mycoplasma), ale już ledwo daję radę.
Na dodatek okazało się, ze mam polip w macicy do usunięcia podczas histeroskopii oraz torbiel w zatoce szczękowej zachyłku zębodołu (w piątek za tydzień mam wizytę w Poradni Chirurgii szczękowej i najprawdopodobnie też czek amnie zabieg) SadSad

W najbliższy poniedziałek mam wizytę u reumatologa tak więc nie wiem co z tym dopełniaczem orzeknie.

Mam ciągle pojawiający się i znikający ból lewego kolana i zrobiłam rtg, którego wynik jest następujący:
"Zaznaczona drobna sklerotyzacja powierzchni stawowych kości piszczelowej, poza tym struktura kostna zmian o znaczeniu patologicznym nie wykazuje".

Czy ten wynik ma jakieś przełożenie odnośnie chorób autoimmunol.?

Od 2 dni biorę wyciąg z pestek grejpfruta i zauważyłam zwiększony ból stawów, czuję momentami łokcie, kolana, biodro (szczególnie jak siedzę czy lkeżę w jednej pozycji).

Nie wiem już w jakim kierunku się leczyć, gdzie szukać punktu zaczepienia... jest tak dużo niewiadomych a ja czuję się jak królik doświadczalny.

Dzięki serdeczne za Waszą pomoc jak ktoś będzie miał ochotę się do mnie "odezwać" Smile

Miłego dnia kochani!

Ps. aaangellinaaa jakie bakterie masz na myśli? atypówki?
U jakiego immunologa się leczysz i jaki masz obecnie zestaw?

Powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Pią Cze 08, 2012 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Loni ! "Cudowne lekarstwo" niech idzie w odstawkę bo prędzej Ci zaszkodzi niż pomoże Wink Nie ma co eksperymentować na własnym organiźmie bez diagnozy i zalecenia lekarskiego.
Do poniedziałku zostało raptem dwa dni.
Idziesz u siebie czy w Rzeszowie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
loni
Senior
Senior


Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 59
Skąd: podkarpackie

PostWysłany: Pią Cze 08, 2012 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

idę narazie w Jarosławiu do dr Szwed, ale w sumie pewnie trzeba będzie poszukać kogoś dalej... Sad
Dzisiaj czuję i biodro i kolano i łokieć się odzywa, masakra jakaś Sad

Odstawię ten Citrosept i zobaczę czy będzie lepiej, ale ten preparat zabija i bakterie i wirusy i grzyby, m.in też cysty chlamydii itd... i może powodować reakcję Herx, która może się objawiać tym bólem właśnie...

Echhh jakaś kumulacja dosłownie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 08, 2012 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale bierzesz dodatkowo antybiotyki,a nie powinno się łączyć.Ja swego czasu też się zainteresowałam tym preparatem, ale po przeczytaniu ulotki zrezygnowałam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aaangellinaaa
Junior
Junior


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 19
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Sob Cze 09, 2012 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Loni: Tak atypówki chlamydia i mycoplasma;/
To już druga dawka antybiotyków;/ Tindazolum, Rulid, Bactrim Forte. Wcześniej miałam jakieś inne;/ Po tych mam już niby odstawić, ale wszystkiego dokładnie dowiem się na kolejnej wizycie.
Poprawy z oczami jak narazie raczej nie mam;/
Pozastaje czekać i nadal brać antybiotyki....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loni
Senior
Senior


Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 59
Skąd: podkarpackie

PostWysłany: Sob Cze 09, 2012 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alawa wczoraj wieczornej dawki Citroseptu nei wypuiłam i dziś już ze stawami lepiej, ale bardzo mnie zastanawia co citro u mnie tłucze, bo wygląda na to, że reakcja ze strony stawów bya własnie po tym preparacie.
Wyciąg z pestek grejpfruta też niektórzy leczący atypówki stosują z antybiotykami, choć nie ze wszystkimi można to prawda.

aaangellinaaa a jakie Ci wyszły wyniki? w których klasach dodatnie?
U kogo się leczysz?
Ja kończę teraz drugi miesiąc leczenia, najpierw brałam Unidox+Rolicyn+Fluconazole a teraz Rifampicynę+Azitrek+Orungal.
Tynidazolu nie dostałam bo lekarz bał mi się go przypisać ze względu na silną reakcję herx w 13 i 14 dniu leczenia na pierwszym zestawie i kłopoty z brzuchem (bóle żołądka i prawe podżebrze).
Jako trzeci zestaw miałam zapisany : nadal Rifampicyna+Biseptol na 2 tygodnie, ale w piątek jadę do Poradni Chirurgii Szczękowej i będę musiała mieć zabieg bo okazało się, że mam torbiel w zatoce szczękowej SadSad także będę musiała przerwać leczenie.

Jak długo już się leczysz?

Pozdrawiam i dzięki za wpis Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aaangellinaaa
Junior
Junior


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 19
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Sob Cze 09, 2012 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To są moje wszystkie badania:
Anty TG - ujemny
Anty TPO - ujemny
IgE -ujemny
Przeciwciała ANA Hep2 -ujemny
Przeciwciała anty Jo-1 ujemny
Przeciwciała anty-SCL ujemny
SS-A ujemny
SS-B ujemny
Chlamydia pneumoniae IgG wątpliwy
Mycoplasma pneumoniae IgG dodatni

Leczę się dopiero od 3 tygodni u dr Bujaka w Katowicach.
Myślisz że da się wyleczyć to cholerstwo? Bo ja jak narazie poprawy dużej nie widzę....?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loni
Senior
Senior


Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 59
Skąd: podkarpackie

PostWysłany: Sob Cze 09, 2012 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaangellinaaa napisał:
To są moje wszystkie badania:
Anty TG - ujemny
Anty TPO - ujemny
IgE -ujemny
Przeciwciała ANA Hep2 -ujemny
Przeciwciała anty Jo-1 ujemny
Przeciwciała anty-SCL ujemny
SS-A ujemny
SS-B ujemny
Chlamydia pneumoniae IgG wątpliwy
Mycoplasma pneumoniae IgG dodatni

Leczę się dopiero od 3 tygodni u dr Bujaka w Katowicach.
Myślisz że da się wyleczyć to cholerstwo? Bo ja jak narazie poprawy dużej nie widzę....?


robiłaś badania tylko w klasie IgG?
Bo wyniki dodatnie jedynie w tej klasie mogą żwiadczyć jedynie o tym, że kiedyś był kontakt z tymi bakteriami ale infekcji już może nie być.
Czasami jednak jak są objawy to się leczy, bo infekcja może być przewlekła.

Ja już 2 m-ce biorę antybiotyki i poprawy nie ma, choć atypówki leczy się czasami nawet kilka lat Sad
Na ten moment sobie tego nie mogę nawet wyobrazić, ale niektórzy ponoć mieli lepsze samopoczucie np. po roku leczenia (forum CPN).
Mnie najbardziej dobija mój pęcherz, od kilku dni latam co chwila do wc i już mam serdecznei dość wszystkiego Sad
Strasznie to męczące jest bo nie pozwala normalnie życ, pracować itd....

Mam też bóle stawów, które odzywają się co jakiś czas, a kolano to prawie codziennie.
Miałaś jakieś wymazy robione czy tylko badania z krwi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aaangellinaaa
Junior
Junior


Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 19
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Sob Cze 09, 2012 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko te badania zlecił mi immunolog;/ a to powinnam jeszcze jakies zrobic?
Mnie tylko te cholerne oczy;/ Choc nie narzekam teraz bo latem nie jest tak zle jak zima... od czasu do czasu bóle stawów ale to na prawdę rzadko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
loni
Senior
Senior


Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 59
Skąd: podkarpackie

PostWysłany: Pon Cze 11, 2012 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałam z Wami skonsultować postępowanie mojego lekarza, bo z powodu zbyt małego doświadczenia nie wiem jak je ocenić.
Przypomnę, że w kwietniu br. wyszły mi dodatnie ANA 1 i ANA 2, typ świecenia ziarnisty, miano 1:320, w badaniach nie określono tych przeciwciał jako specyficznych (i tu wymieno wiele nazw…) Mam też dodatnie anty-TG, anty-TPo w normie.
Byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej z wynikami ostatnich badań (immunoglobuliny IgG, IgM, IgA i składniki dopełniacza C3 i C4). C3 wyszło mi poniżej normy- wynik 0,82 (norma od 0,9), reszta w normach, ale Pani dr nie kazała się tym wynikiem martwić.
Sprawdziła ruchomość stawów, czy nie ma obrzęków, pytała czy nie występuje gorączka, zbadała osłuchowo i zaleciła badania kontrolne ANA za pół roku.
Generalnie odniosłam wrażenie, że jak nie występuje obrzęk, OB i crp jest w normie i nie ma gorączki to pomimo bólu stawów nie ma podstaw do leczenia. Czy u Was też tak było? Czy jeśli jest stan zapalny spowodowany chorobą z autoagresji to automatycznie wskaźniki stanu zapalnego w organizmie były wysokie, czy nie jest to jednak takie oczywiste?
Ja podejrzewam, że u mnie bóle stawów jednak mogą być pochodzenia infekcyjnego (ewidentne pogorszenie po Citro-kapy-wyciągu z pestek grejpfruta), bóle pojawiają się i znikają i dotyczą praktycznie wszystkich stawów- głównie kolana, biodro, łokcie, nadgarstki.
Zanim trafiłam do reumatologa, przez 4 tyg. miałam spuchnięty staw w palcu lewej dłoni, bolał przy dotyku ale jak już dostałam się na wizytę to już było ok. Od tego czasu obrzęków nei było, ale czuję często takie jakby rwanie własnie w tym palcu i kolanie.

Proszę napiszcie co o tym myślicie…

Pozdrawiam serdecznie kochani Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Cze 11, 2012 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mogę tylko z mojego doswiadczenia powiedziec a ja własnie mam temperatury wiec jest trochę inaczej
CRP tez mam stale podwyzszone do tego obnizony poziom leukocytow wiec od razu tych wskazników jest trochę wiecej

nasze leczenie jest bardzo obciążające , leki są mocne , mądry lekarz długo mysli zanim włączy leczenie lepiej z tym ostroznie to nie jest olewanie ale zwyczajnie zalezy lekarzowi na dobru pacjenta
jesli badania krwi są w miarę dobre to chyba lepiej ze na razie tylko choroba jest w obserwacji , to moje zdanie,
tak tez postępują lekarze na śląsku , przynajmniej ci , ktorych zadażyłam poznać
sam bol stawowo nie jest jeszcze wskazaniem do leczenia , musi byc tych objawow więcej
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group