Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam wszystkich serdecznie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Danuska my wszyscy jestesmy wyjatkowi
kazdy z nas choruje inaczej, kazdy z nas ma inne dolegliwosci , kazdy jednak leczony jest podobnymi lekami
ja na remisje czekam juz bagatela ponad 20 lat

zdarzaja się dobre dni ale jest bardzo mało
ale byc moze u ciebie remisja będzie duzo szybciej i tego ci zyczę
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DanuśkaP
Junior
Junior


Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 14
Skąd: Opole

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję.
Ja wszystkim tu życzę NORMALNYCH dni i uśmiechu na twarzy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
karola77
Kadet
Kadet


Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 41
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Kwi 28, 2012 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem masz typowe objawy boreliozy. jakie badania u Ciebie potwierdziły Mieszaną chorobe tkanki łącznej? Jakaie badania miałaś robione na borelioze był to test Elisa czy western blot? Napisz mi dokładnie jakie miałaś miano tych przeciwciał IGg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DanuśkaP
Junior
Junior


Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 14
Skąd: Opole

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2012 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam robiony test w Klinice i wyszedł IgG 174, potem potwierdzony w Teście Western Blot 5 pasków specyficznych - w IgG, a robiony PCR wyszedł ujemny.
W szpitalu zakaźny gdzie miałam podany dożylnie antybiotyk powiedzieli mi,ze już nie muszę się martwić boleriozą, bo była w klasie IgG i przeszłam kurację antybiotykową. Najgorsza gehenna zaczęła się po szpitalu zakaźnym gdzie jak już pisałam co tydzień coś mnie innego dopadało i wylądowałam w Katowicach - gdzie rf miałam 68 na skale do 8, zespół Raynaud, pęcherze na dziąsłach,światłowstręt. Mam już jakieś zmiany w rtg dłoni - dalej mi puchną oraz kostki w nogach. W płucach mam jakieś zmiany w podsiedlisku u podstawy płuc. Ogólnie powiedziano mi ,że test western blott zawsze będę miała dodatni bo mam przeciwciała i bądź ty mądry. Kleszcza którego pamiętam to użarł mnie w plecy jakieś 18-19 lat temu.
Byłam u 2 specjalistów od boleriozy-3 nie miał czasu mnie przyjąć i mi odmówił z powodu za dużej ilości pacjentów. Zażyłam ponad 100 szt doksycykliny doustnie,potem 14 dni cetriakson dożylnie,potem zamur,ale musiałam przerwać kurację bo miałam ostre zapalenie żołądka i myślałam,że naciągnę nogi.
Ogólnie zakaźnicy jak i w Katowicach powiedzieli,żebym odłożyła boleriozę na bok! A mieszana choroba tkanki łącznej dlatego,że spełniam kryteria tocznia i rzs.Chcą mi dorzucić jeszcze zespół Sjogrena ze względu na moje gardło i oczy. A mój nietypowy obraz ana może świadczyć,że coś się dzieje ze śledzioną. Jak na razie usg jest ok. Mam p/c ciała Ana, asma, kardiolipinowe w klasie IgM ( tu nawet w laboratorium się zdziwili). Miałam tez accp -teraz nie wiem czy jeszcze są. Didimery i fibrynogen ponad normę. Moje ana pojawiają się i znikają i tak w koło.
Czekam aż mi ktoś pomoże i postawi konkretną,prawdziwą diagnozę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
DanuśkaP
Junior
Junior


Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 14
Skąd: Opole

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2012 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie jak to jest z tym motylkiem na twarzy?
Od jakiegoś miesiąca bardzo jest mi gorąco w twarz - mam wtedy czerwone policzki. Zauważyłam,że zaczęły mi chyba pękać naczynka na policzkach. Rano pod tym względem jest mi lepiej , wieczorem gorzej.
Mam tez czerwona brodę, ale gorąco jest mi tylko w policzki.
W zeszłym roku na brodzie miałam pęcherze i chodziłam na ciekły azot -pomógł mi. Z brodą mordowałam się przez rok ,aż rany mi się robiły ( wyglądałam okropnie). Teraz na razie jeśli chodzi o brodę jest spokój, ale te policzki- nieraz jest mi tak gorąco,że muszę przykładać sobie coś zimnego do twarzy.
Dlatego pytam jak jest z tym motylkiem? Czy on pojawia się i znika? Czy jest gorący?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
marciakk
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 161
Skąd: wawa

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2012 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum Smile
Ja sobie czasem myślę, że może za paręnaście lat odkryją, że różne choroby w jednym ciele to jedna jednostka chorobowa i nazwą to jakoś ładnie Wink
_________________
The best way to predict the future is to invent it.
Alan Kay
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group