Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wynik ana
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Krysiu.

Jak wynik ANA?
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krysia40
Junior
Junior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 9

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie Very Happy dziękuje za przywitanie. Wyniku niestety nie odebrałam ale coś tam wiem. Tylko dlatego że pani z laboratorium to koleżanka mojej koleżanki Smile to przez telefon udzieliła mi informacji. Powiedziała tak cyt. "a-ccp ujemne, komplement pierwszy ujemny, komplement drugi ujemny a na przeciwciała czekamy do poniedziałku". Zapytałam tylko czy te ujemne wyniki w komplementach to dobrze. Powiedziała że tak więc juz nawet nie pytałam o co z tym chodzi. Zastanawiam sie tylko dlaczego tak długo te p/ciała i czy te całe komplementy mają coś wspólnego z tymi p/ciałami. Niestety wynik rf= 130. Pani powiedziała że mają bardzo czułe odczynniki i mam aż tak bardzo sie nie przejmować bo ona też sobie robiła i miała 78 a nic jej nie dolega. Sama nie wiem. W odstępie jednego tygodnia zrobiłam rf w innym labor. i nie uwierzycie wynik poniżej 10 przy wartościach referencyjnych do 10. Nie wiem o co chodzi.

Danuśka u mnie tym rayno Very Happy aż tak jak u Ciebie nie jest. Teraz siedzę, piszę i dłonie mam ciepłe. W domu o tej porze roku i latem jest w miarę, gorzej zimą. Tak na prawdę to że to może być ten objaw dowiedziałam się około miesiąca temu. Raz tylko kiedyś zbladł mi opuszek małego palca lewej ręki i nigdy już tak mi się nie działo poza tym jednym razem

, nie piszemy posta zaraz pod swoim poprzednim zeby dopisac cos do swojego postu używaj opcji EDIT w prawym gornym rogu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DanuśkaP
Junior
Junior


Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 14
Skąd: Opole

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to Krysiu masz dobrze z tym Raynud.
Ja Ci powiem,ze z tymi wynikami w laboratorium to jest różnie -robiłam badania dzień po dniu w tym samym laboratorium i raz mi wyszło leukocyty 18 tys., a na drugi dzień 14tys. i bądź tu mądra. Co do Ana to tak jak pisałam praktycznie co drugi miesiąc mam +,a pozostałe na -. W Klinice powiedzieli,ze tak może być.
U mnie to chyba czekają,aż coś konkretnego mi się przytrafi ciągle mam przeczucie że czekają na problemy z nerkami lub śledzioną,a ja wewnętrznie-organowo na razie mam w porządku, poza może płucami. Teraz Idę do Kliniki to się okaże jak strzelą mi fotki rentgenowskie i usg itd.itp
Trzymaj się Krysia i głowa do góry. To Twoje rf to bym sprawdziła,bo 134 to już naprawdę sporo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
krysia40
Junior
Junior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 9

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale az taka róznica Shocked przecież jeden wynik jest w normie a drugi dużo poza nią. No i nie wiem co z tymi komplementami. Czytałam że cholesterol tez jest wysoki. Jakiego rzędu wyniki cholesterolu całkowitego, hdl i ldl moga znaczyć że to coż z kolagenoz? Teraz nie wiem jaki mam ale kiedys jakiś rok temu robiłam i miałam całkowitego 230 hdl - 98 a ldl - 130. Takę tego całkowitego i tego tzw. złego trochę za dużo ale to chyba jeszcze nie tragedia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marciakk
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 161
Skąd: wawa

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2012 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Krysiu!

Ja nie umiem się wypowiedzieć w kwestii ANA - miałam robione tylko 2 razy w odstępie 2 miesięcy, więc wyniki wyszły bardzo zbliżone do siebie.

Zdrowia życzę!
_________________
The best way to predict the future is to invent it.
Alan Kay
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krysia40
Junior
Junior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 9

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2012 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie Very Happy Dzisiaj ponownie dzwoniłam do laboratorium. Pani powiedziała, że wszystko jest dobrze inie powinnam sie martwić jeżeli chodzi o ANA. Powiedziała, że wynik to 1:80 i że mieści się w normie. Trochę się uspokoiłam ale nie tak do końca z uwagi na ten RF. Już chyba wariuje bo dzisiaj ponownie zrobiła w innym labor. ten czynnik i wyszedł 13 przy podanej normie do 14. Sama już nie wiem. Wszystkie pozostałe wyniki w normie, tak jak pisałam wcześniej. Proszę Was powiedzcie mi co Wy byście zrobiły na moim miejscu? Oczywiście do lekarza pójdę, ale czy przy takim mianie ANA trzeba robić ana2 itd czy też pełny profil? Czy powtórzyć za jakiś czas same ANA. To co zrobię na pewno to powtórzę w przyszłym tygodniu w tym samym laboratorium ten czynnik RF - bo coś tu nie gra (poza tym że czuje delikatnie dolegliwości w dłoniach.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marciakk
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 161
Skąd: wawa

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2012 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, ja najprawdopodobniej myślałabym o najprostszym rozwiązaniu, czyli o idiopatycznym Raynaud i skonsultowała to z lekarzem, na pewno nie należy się denerwować! Pod wpływem stresu można dostać miliarda chorób Wink
_________________
The best way to predict the future is to invent it.
Alan Kay


Ostatnio zmieniony przez marciakk dnia Pon Kwi 30, 2012 5:28 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2012 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli ANA wyszedł ujemy to nie ma sensu robic wiecej
poczekaj jakis czas
badania rob w laboratorium do ktorego masz zaufanie, i zawsze w tym samym,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krysia40
Junior
Junior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 9

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2012 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"idiopatycznym Raynaud " czy to chodzi o sam objaw Raynaud? i czy może on dawać takie lekkie dolegliwości?
Zrobie tak jak mówicie. Dam spokój i pójdę do lekarza. Mąż jak mnie widzi przy kompie to sie denerwuje i pyta "na co dzisiaj choruje". Stara się mnie zrozumieć ale czasami twierdzi że przesadzam

Laboratorium jest chyba OK bo to w klinice przy oddziale reumatologicznym.
Piszesz że wynik ujemny......myślała że ujemne sa wtedy kiedy w ogóle nie ma p/cial a jak są tzn że wynik dodatni tylko w mianie uznanym za takie w normie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marciakk
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 161
Skąd: wawa

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2012 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, miałam na myśli pierwotną (samodzielną) Chorobę Raynauda - sorry - ja już za dużo chorób mam (stwierdzonych i podejrzewanych) i jakaś taka nowomowa lekarska mi się włączyła Smile

Ja miałam zimą problemy z palcami i miałam zlecony kwas nikotynowy (witaminę PP) 2 razy dziennie i pomagało, teraz biorę tylko raz dziennie. Ale ja miałam dość delikatne objawy, więcej o leczeniu Raynauda nie wiem...
_________________
The best way to predict the future is to invent it.
Alan Kay
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2012 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja juz ci podawałam krotki tekst na temat ANA i była tam także informacja że ANa w mianie 1:80 uwaza się za negatywyne
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group