Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ola1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 151

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, piszę tu po raz pierwszy.
To co mnie uderzyło jak weszłam na to forum, to wasza pogoda ducha. Można się naprawdę od was jej uczyć. Dużo zdrowia Wam życzę.

A teraz- dlaczego zainteresował mnie w ogóle taki temat jak toczeń?
Na początku tego roku byłam bardziej senna niż zwykle i zaczęłam mieć nadciśnienie i przyspieszony puls, czułam się ogólnie źle. Po różnych badaniach trafiłam do endokrynologa, który stwierdził mi Hashimoto.
Dodam, że od około 6 lat mam obniżony poziom leukocytów (nie jakoś bardzo dużo- waha mi się w przedziale 3200-3600) Od jakiegoś czasu mam też regularnie inne zmiany w morfologii:
erytrocyty 3600 (norma 4200-5500)
hematokryt 34,8 (norma 37-47)
neutrofile wart. bezwz. 1,2 (norma 1,9-8)
% lymph 53,2 (norma 19-48)
Ostatnio po raz pierwszy miałam też odrobinę za niską hemoglobinę.
Jakiś czas temu zmieniłam lekarza rodzinnego. Moja nowa lekarka jest bardzo dokładna, nawet za dokładna. Ponieważ kiedyś tam raz w życiu miałam białkomocz, ona uparcie twierdzi, ze prawdopodobnie mam toczeń. Nefrolog stwierdził dla odmiany, że nie ma podstaw robić badań na toczeń. Ostatnio utrzymuje mi się lekki stan podgorączkowy 37,3 bez przeziębienia. Mam też częste bóle głowy. No i przez gadanie mojej lekarki rodzinnej zrobię sobie badania przeciwciał na toczeń za własne pieniądze.

A jak Wy myślicie czy są już podstawy, żeby myśleć o badaniach na toczeń? Czy któraś z Was miała takie delikatne objawy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pią Lis 22, 2013 3:51 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
pszesunęłam temat do działu gdzie się witamy, tutaj kazdy Cię zauwazy i odpisze
oczywiscie mozesz zrobić badania na pewno to nie zaszkodzi , jesli ANA wyjda dodatnie wtedy zaczniesz diagnostykę od początku
tu sa kryteria ktore musisz spełanic zeby mozna było myslec o toczniu
Cytat:
Tab.1. Kryteria klasyfikacyjne ARA dla TRU (modyfikacja z 1982 r.)

1. Rumień twarzy w kształcie motyla.

2. Rumień krążkowy.

3. Nadwrażliwość na światło.

4. Owrzodzenia jamy ustnej.

5. Zapalenie lub ból stawów - dotyczące co najmniej dwóch stawów, bez nadżerek w obrazie rtg.

6. Zapalenie błon surowiczych - opłucnej lub osierdzia, stwierdzone w wywiadzie lub w chwili badania.

7. Zmiany w nerkach - utrzymująca się proteinuria powyżej 0,5 g/dobę i/lub obecność wałeczków nerkowych w moczu.

8. Zaburzenia neuropsychiatryczne - napady drgawek lub psychoza (po wykluczeniu przyczyn polekowych, metabolicznych, mocznicy).

9. Zaburzenia hematologiczne - anemia hemolityczna z retykulocytoza lub limiopenia (poniżej 1500 w 1 mm3), lub leukopenia (poniżej 4000 w 1 mm3), lub trombocytopenia (poniżej 100 000 w 1 mm3)

10. Zaburzenia immunologiczne - obecność komórek LE lub przeciwciał do nDNA, lub przeciwciał do Sm, lub fałszywie dodatnie serologiczne testy kiłowe przy ujemnym teście na immobilizację krętków.

11. Przeciwciała przeciwjądrowe - w mianie uznanym za nieprawidłowe, badane metoda immunofluorescencji lub inna odpowiednia.


naszymi chorobami zajmuje się zazwyczaj reumatolog
zyczę ci szybkiej diagnostyki
i jeszcze jedno poczytaj ten temat trochę ci to ułatwi poruszanie sie na forum http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1740

pozdrawiam
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ola1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 151

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pluskotka napisał:
Witaj. Smile
A stawy Ci nie dokuczają?


Stawy na szczęście mnie nie bolą, m.in. dlatego nefrolog powiedział mi, że nie ma po co robić badań na toczeń.
Ale lekarka rodzinna przy każdej mojej wizycie rzuca mi uwagi na temat tej choroby (co z lekka mnie już wkurza), więc dla świętego spokoju zrobię badania.
Chociaż powiem, że Hashimoto, nadciśnienie i arytmia naprawdę w zupełności mi wystarczą Mad Choć wiem, że Wy borykacie się z poważniejszymi rzeczami Sad

Co do kryteriów klasyfikacyjnych tocznia czytałam je już nie raz. W sumie na niewiele z nich się kwalifikuję (wiem, że wystarczą 4)

Jeśli chodzi np. o rumień to ja od lat mam problemy z cerą na twarzy tzn. mam czerwoną buzię na nosie i trochę na policzkach, byłam u dermatologa, ale nie wyleczył mi tego. Nie wiem jednak czy to już można kwalifikować jako "motyla".

Badania mi rozstrzygną.
Dziękuję dziewczyny za przywitanie.

Pozdrawiam wszystkie motylki i chorych na inne choroby z autoagresji także.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiniamil
Senior
Senior


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię na forum. Wiadomo, nie można lekceważyć żadnych objawów. Może i dobrze,że masz tak wnikliwa panią doktor:) Moja była rodzinna leczyła mnie kilka miesięcy na reumatoidalne zapalenie stawów, nie miałam praktycznie nigdy gorączki, ani motyla na twarzy, za to utrzymujące się białko i erytrocyty w moczu. Lekarka uważała,że to stan zapalny układu moczowego i nawet nie skierowała mnie do nefrologa. A jak przyszłam do niej naprawdę w krytycznym stanie (spuchnięta jak balon), to mnie olała i powiedziała,ze nie ma już czasu mnie przyjąć. Na szczęście trafiłam do innego, który dał mi skierowanie do szpitala i zasugerował wizytę u nefrologa (do którego niezwłocznie poszłam) oraz postawił diagnozę choroby autoimmunologicznej . Tak więc czasem lepiej mieć do czynienia z "upierdliwym lekarzem",bo w ten sposób miejmy nadzieję wykluczysz inne choroby. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pią Lis 22, 2013 3:50 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię gorąco Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię na forum Smile
Ja też mam problemy z nerkami. A co do tarczycy to mam niedoczynność.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mel-ania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 776

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, Olu! Szybkiej diagnozy i dobrych wieści życzę. Niech się spełnią Twoje nadzieje, a nie obawy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ola1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 151

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiniamil napisał:
Może i dobrze,że masz tak wnikliwa panią doktor:)

Jeżeli ta doktor ma rację to znaczy, że jest świetnym lekarzem, bo nikt inny nie wpadł na to, żeby mi to diagnozować. Oznaczałoby to, że moja poprzednia lekarka olewając przez 6 lat moją leukopenię była w dużym błędzie. Jednak może przez swoją wnikliwość lekarka tylko niepotrzebnie mnie nastraszyła (no i moją rodzinę, która się o tym dowiedziała), ale tak jak piszesz czasem lepiej zrobić niepotrzebne badanie niż coś przegapić.
A czytałam, że toczeń wcześnie wykryty lepiej rokuje. Jakkolwiek nie będzie jestem optymistką i nie zamierzam się załamywać. Smile

Dziękuję za przywitanie kolejnym osobom.

Mel-ania napisał:
Szybkiej diagnozy i dobrych wieści życzę. Niech się spełnią Twoje nadzieje, a nie obawy!


Dziękuję bardzo. Wszystkiego dobrego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wnikliwy lekarz to skarb
moze czasem trochę przesadzi ale lepiej ze przesadzi niz zignoruje

leukopenia skąds się jedak wzięła
choroby z autoagresji lubią występowac razem- jedną juz masz
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ola1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 151

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:

Choroby z autoagresji lubią występowac razem- jedną juz masz


No właśnie dokładnie to samo powtarza mi ta moja lekarka.

Edit: Chciałam dodać jeszcze jedną rzecz.
Gdy pierwszy raz usłyszałam hasło toczeń, nie wiedziałam co to jest i zaczęłam szukać po internecie. Pierwsze na co się natknęłam to głupie statystyki odnośnie czasu życia, które mnie wtedy przeraziły (tym bardziej, że mam ledwie30 lat).
To forum świetnie pokazuje, że naprawdę nie ma co się tym sugerować.
Więc Ci, którzy dopiero usłyszeli tę diagnozę- nie załamujcie się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group