Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciąża 3
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Maj 29, 2012 4:52 pm    Temat postu: Ciąża 3 Odpowiedz z cytatem

poprzednia część w archiwum http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=2549&sid=dbdde4d6b36690fa455448d992a0d1fb
zapraszam do dzielenia się swoimi doswiadczeniami
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolinusienka
Junior
Junior


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 25

PostWysłany: Pon Cze 18, 2012 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny powiedzcie mi jak się przygotowywałyście do ciąży?
Postanowiliśmy z mężem, że postaramy się o potomka. Póki co 4cykl bez skutku, ale się nie poddajemy.
Aktualnie nie biorę żadnych leków. Wyniki mam ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Pon Cze 18, 2012 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w moim przypadku nie bylo przygotowania to był szok poprostu "wpadka",ale nic a nic nie załuje choc na poczatku były łzy i strach co bedzie bo brałam jakies 3miesiace wczesniej endoxan i wogole nie byłam przygotowana własnie zdrowotnie przyjmowałam leki które sa w ciązy zabronione,ale kiedy tylko sie dowiedziałam lekarz ustalił odpowiednie lekarstwa ,.Cała ciąża przebiegała super bez komplikacji.Po ciązy tez bylo elegancko Smile malutka zdrowa ma juz 4 latka Jest ok Smile
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
karolinusienka
Junior
Junior


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 25

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolina7 napisał:
w moim przypadku nie bylo przygotowania to był szok poprostu "wpadka",ale nic a nic nie załuje choc na poczatku były łzy i strach co bedzie bo brałam jakies 3miesiace wczesniej endoxan i wogole nie byłam przygotowana własnie zdrowotnie przyjmowałam leki które sa w ciązy zabronione,ale kiedy tylko sie dowiedziałam lekarz ustalił odpowiednie lekarstwa ,.Cała ciąża przebiegała super bez komplikacji.Po ciązy tez bylo elegancko Smile malutka zdrowa ma juz 4 latka Jest ok Smile
ufff Smile ja się trochę boję zajścia, bo boję się, że choroba się uaktywni, bo aktualnie jest w remisji Smile no ale instynkt macierzyński przewyższa strach Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poczytaj poprzednie częsci w archiwum na temat ciązy ,nie zawsze jest zle , najczęsciej wszystko jest dobrze , a nikt ci nie zagwarantuje ze nie będąc w ciązy nagle remisja się skonczy,
bo moze się skończyc juz za chwilę a moze trwać lata Wink
teraz jest dobrze i to tez dobry czas na dziecko,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marciakk
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 161
Skąd: wawa

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zachodząc w ciążę wiedziałam tylko o miastenii, która była w remisji. Ciążę znosiłam dobrze, nie było komplikacji, oprócz cukrzycy ciążowej, rozwiązanie przez CC ze wskazania neurologa (na nic były moje prośby o siły), ale po ciąży ruszyła lawina objawów i zrobiło się gorzej... Myślę, że nie ma reguł - każda kobieta jest inna, każda ciąża inna. Dobrze się na pewno skonsultować z lekarzem ginekologiem jeszcze przed zajściem. Ja byłam na takiej konsultacji niedawno na Karowej w kontekście 2. baby i byłam bardzo zadowolona, chociaż nic dalej z tego nie wyszło, bo mam włączony Imuran, więc póki co się leczę, ale może, może... za jakiś czas pojawi się w naszej rodzince drugi mały człowiek Smile Moja Jasia, jak widzi małe dziecko to mówi - mamo, mamo, urodzisz mi takiego, proszę, proszę - poradzisz sobie!!! Wink
Powodzenia!
_________________
The best way to predict the future is to invent it.
Alan Kay
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marciak a pierwsze dziecko tez urodziłaś bedąc już chora tak ?? Bo moja Dominika tez bardzo chce rodzenstwo ale juz na drugie ciezko mi sie zdecydowac tym bardziej ze przyplątał mi sie zespół nerczycowy
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
marciakk
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 09 Kwi 2012
Posty: 161
Skąd: wawa

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janinkę rodziłam w sierpniu 2009 roku - byłam chora na miastenię (przynajmniej tylko o miastenii wiedziałam), a po ciąży sprawy się skomplikowały, przeszłam zaostrzenie choroby, doszły nowe objawy, w badaniach wyszły przeciwciałą Ro i La i teraz jestem po diagnozie i mam włączone leczenie imuranem i sterydami. Nie wiem, czy miałam te przeciwciała będąc już w ciąży... Bardzo chciałam mieć drugie dziecko, ale póki co odłożyłam tę decyzję i nie wiem, czy do niej wrócę, bo boję się o zdrowie maluszka i swoje. Lekarze mówią, że pewnie znowu będzie zaostrzenie choroby, ale jak to będzie wyglądać to nikt nie wie i boje się ryzyka. Mąż też mówi, że nie wie, czy wytrzymałby gdyby mi się coś działo, dziecku, a trzeba jeszcze by się zajmować starszym dzieckiem, więc póki co decyzja odłożona na bok...
_________________
The best way to predict the future is to invent it.
Alan Kay
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolinusienka
Junior
Junior


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 25

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Poprzedni wątek przeczytałam Smile
Ja najbardziej boję się, że toczeń uaktywni się po porodzie, ale chyba instynkt macierzyński bierze górę Wink
Do ginekologa idę za miesiąc-jedyny termin, który podpasował mi z godzinami mojej pracy, bo ostatnio jak byłam u jednej ginekolożki to niezbyt miłe odczucia miałam jak powiedziałam jej, że chcemy z mężem postarać się o dzidziusia..ehhh mam nadzieję, że ten lekarz, do którego jestem zapisana okaże się lepszym lekarzem i z większym entuzjazmem podejdzie do naszych planów Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lilka
Junior
Junior


Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 13

PostWysłany: Sro Cze 27, 2012 4:48 pm    Temat postu: małe wielkie szczęście Odpowiedz z cytatem

udało się. Mam zdrową córkę. po wszystkich przejsciach i dramatach ( o których pisałam na innych wątkach) w końcu się udało!!!! jestem bardzo szcześliwa i nic mnie juz nie pokona:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Cze 27, 2012 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluję Exclamation Exclamation Exclamation Very Happy Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Cze 27, 2012 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lilka cieszę się razem z tobą Baby
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Sro Cze 27, 2012 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serdeczne gratulacje Smile duzo zdrówka
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
karolinusienka
Junior
Junior


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 25

PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 12:47 pm    Temat postu: Re: małe wielkie szczęście Odpowiedz z cytatem

lilka napisał:
udało się. Mam zdrową córkę. po wszystkich przejsciach i dramatach ( o których pisałam na innych wątkach) w końcu się udało!!!! jestem bardzo szcześliwa i nic mnie juz nie pokona:)
gratulacje!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sisi
Junior
Junior


Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 6

PostWysłany: Czw Paź 18, 2012 11:15 am    Temat postu: ginekolog który poprowadzi ciaze w toczku w katowic i okolic Odpowiedz z cytatem

Czesc, znacie ginekologia w katowicach który poprowadzi ciaże z toczniem ?
_________________
SISI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group