Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sposoby na "nielubisie"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bellybelly
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1270

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 1:36 pm    Temat postu: Sposoby na "nielubisie" Odpowiedz z cytatem

Pozwoliłam sobie założyć nowy wątek jako następstwo pojawiających się na forum postów o dzieciach niejadkach i tych które kochają słowa: "nie lubię".
Ponieważ jest wśród nas sporo mam, cioć i kilka babć wiele z nas szuka odpowiedzi na pytania w stylu " Co zrobić żeby ryba nie smakowała jak ryba?" albo "Jak uczynić by warzywa smakowały na równi ze schabowym?" itp.
W skrócie, jest to wątek o przepisach, które mogą nam pomóc "przechytrzyć" małe nielubisie Wink
W chwili wolnego wrzucę przepis, dzięki któremu niezjadliwy szpinak przeistoczył się w dziecięce ulubione zielone kulki ryżowe Wink
_________________
"Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He , he Smile
Wątek dla mnie ?
Szpinaku u nas chować nie trzeba ale zapewne do czasu Wink
Ale jak wcisnąć jajko , mięso , warzywa i owoce ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mel-ania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 776

PostWysłany: Wto Cze 19, 2012 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Choć nie mam małych dzieci, to u nas sposobem na każde nielubisie jest zalewanie wszystkiego sosem czosnkowym Very Happy. Obficie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bellybelly
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1270

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mel-aniu U mnie podobnie Very Happy Wystarczy, że potrawa pachnie czosnkowo a dzieci od razu życzliwiej do niej podchodzą Wink

U mnie swego czasu jajka "przechodziły" w postaci klopsów. Osobiście uwielbiam z samych jajek ale chłopcy nosem kręcili więc zaczęłam robić pół na pół (mięsa i jajek). Moim nielubisiom puszyste "mielone" bardzo przypadły do gustu Smile
Rybę i warzywa też próbowałam "przemycić" pod postacią klopsów ale w obu przypadkach porażka Rolling Eyes [/b]
_________________
"Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat mi dobrze znany, sama mało jem i nie wszystko i mam niejadka w domu. Swego czasu, jak młody musiał mieć tylko gotowane warzywa( a u niego gotowane to be) to mu je miksowałam, albo np. rozdrabniałam i z mięskiem i ziemniaczkami mieszałam. Do placków ziemniaczanych ścierałam marchewkę. Do tej pory jak w racuchach wyczuje ser albo jabłka w kawałkach to nie je. Jabłka dla niego ścieram do racuchów dodam troszeczkę zapachu i nie wyczuwa. Np. surowe warzywa i owoce je normalnie Laughing Z jajek gotowane to tylko zje białko, żółtka nie, ale jak usmażę jako jajecznicę to zje, jajek sadzonych nie zje. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 12:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj wnuk nie chce jeść
co robię? po prostu nie je
proste albo sam z głodu zacznie jest albo go zagłodzę. przy tym zero przekąsek, zero chrupek i innych zapychaczy,wszystko jest bee i trudno
nie chcesz nie jedz

i tu wychodzi wredna babcia , dziecko dobre na kryzys jak mi się uda wcisnac mu zmiksowany obiad to wszystko, i nie zawsze,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kocham takie wredne babcie jak Ty Very Happy Dla naszych mam i babć jest to sytuacja nie do przyjęcia. U nas głodówki to norma bo nie chce mi się drugi raz gotować.

Ale dzisiaj sukces Smile Na obiad mamy naleśniki na ostro z wędlinką , serem żółtym i jajkiem sadzonym ( "Przyślij przepis : naleśniki i racuchy" ). Młoda zjadła takie jajo bez problemu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Cze 28, 2012 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika spróbuj mu podać obiadek nie zmiksowany tylko pognieciony widelcem. Moje dzieci były ciekawe co tam jest bo było kolorowo i chętniej jadły miało to normalny smak. Skoro potrafi zjeść pieczywo potrafi jeść małe kawałeczki warzyw w zupce. Powodzenia w zapasach z niejadkiem.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lilla1979
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 913
Skąd: Piotrków tryb.

PostWysłany: Czw Cze 28, 2012 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktarzynadudek,przecież jajkom je w naleśnikach makaronach itp.Ja już tak sobie to tłumaczę,wiec zwykłego nie podaję,bo jest ble Smile
Ostatnio moja Zosia przestała jeśc i robie dokładnie tak jak MonikaB nie daje nic i wczoraj sukces zjadła kanapki z serkiem almette posypane kukurydzą Wink
Może nasze dzieci od małego trzymają linię.
Co do sosu czosnkowego,to faktycznie zjadają wszystko.Ciekawe czemu Rolling Eyes
A papek,to chyba żadne dziecko nie lubi.MomikaB-Podawaj małemu zwykłe zupy i do tego najlepiej kwaskowe,typu zalewajka barszcz,dzieci takie uwielbiają Wink
Od razu głodna sie zrobiłam i zaraz ugotuję taka zalewajkę Laughing
_________________
Życie to raj,do którego klucze są w naszych rękach.
Fiodor Dostojewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group