Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nowa :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wow Embarassed Embarassed

wazne ze jest super i taka ma zostać na zawsze Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sro Lip 04, 2012 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie takich lekarzy nam trzeba - od razu lżej się choruje Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sob Sty 11, 2014 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno tu nie pisałam, bo i właściwie nie było o czym, ciągle tylko czekanie... Przede wszystkim na biopsję mięśni, jestem w kolejce, nie wiem jak długo to jeszcze potrwa, w październiku minął rok. No nic, będę czekać dalej, nie wiadomo do kiedy, bo żadnej informacji nie uzyskałam, pomimo że dzwoniłam i dopytywałam. Ale na szczęście pojawiło się światełko w tunelu - mam w łapie skierowanie do szpitala po wizycie w przyszpitalnej przychodni we Wrocławiu. Trafiłam na super panią doktor,która wykazała duże zainteresowanie i zaangażowanie, po konsultacji z szefową neurologii zdecydowała o pobycie w szpitalu (za głowę się złapała, że nie mam podstawowych badań porobionych, mimo że dwukrotnie leżałam na neurologii), przede wszystkim mają mi pobrać płyn rdzeniowo-mózgowy, zrobią kolejne EMG i co tam jeszcze będzie trzeba. W przyszłym tygodniu albo pani doktor zadzwoni, albo ja do niej i może uda się w miarę szybki termin załatwić. Oby Rolling Eyes Poza tym odebrałam to skierowanie i widnieje na nim podejrzenie przewlekłej polineuropatii zapalnej. Jak do tej pory, nikt słowem o czymś takim nie wspominał, no ale zobaczymy, czy to właściwy trop. Co nieco o tym poczytałam, ale jak to zwykle bywa, część objawów pasuje, część nie, zdecydują zapewne badania i tego będę się trzymać Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sob Sty 11, 2014 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzisz czasami tak jest że nie ma sie porobionych wielu badań, może nie czują potrzeby albo limity, badania za drogie, i tak pacjent czasem sie buja tyle czasu aż ktoś inny wpadnie no jak kto? Very Happy.
Iwuś będzie dobrze, ja wierzę, że tym razem porządnie cię przemaglują, i co najważniejsze wydumają co i jak i zaczna naprawiać,
Będę obowiazkowo trzymać kciuki Very Happy
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 11, 2014 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, iwus,
Też uważam, że będzie dobrze, a na pewno lepiej... Już kolejny raz trafiłaś na właściwą lekarkę; teraz masz szansę mieć lekarza prowadzącego - przynajmniej w tym etapie diagnozowania i leczenia.
To bardzo dobrze, gdy nie musimy robić badań i szukać przyczyn tylko na podstawie własnej intuicji - osoby chorej, ale nie będącej specjalistą w tej dziedzinie.
Również trzymam kciuki za Ciebie. Napisz koniecznie, gdy będą jakieś wieści
Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwuś, życzę Ci, aby jak najszybciej przyjęli Cię na oddział i porządnie przebadali. Skoro światełko w tunelu się pojawiło to musi być dobrze Smile
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwuś ściskam mocno ważne że przebadają . Powodzenia!!! I głowa do góry 3m się!!!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
basia20101984
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 2556

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwuś głowa do góry! Wszystko będzie dobrze Kochana!!! powodzenia Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Very Happy Mam nadzieję, że coś ruszy... Chociaż znając swoje szczęście Rolling Eyes Odbierając skierowanie z rejestracji dowiedziałam się, że jeszcze nie wiedzą, czy pani doktor będzie dalej tam pracować...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwus. Buziak
Serducho ja rowniez mialam roznego rodzaju podejrzenia neurologiczne (w tym zapalenie nerwow obwodowych). Badan tez nie bylo. Lekarz neurolog po obejrzeniu histori choroby, wynikow krwii, wywiadzie i sprawdzeniu odruchow itp.
Zdiagnozowal myositis (zapalenie miesni). Stwierdzil, ze raczej nie bedzie zmian w leczeniu. Trzeba opanowac tocznia.. Jesli wystapiloby znaczne, szybkie pogorszenie, wtedy bedzie wykonana cala diagnostyka.
Nie chcial mnie meczyc. Wink

Wiem, ze sie martwisz i ciesze sie, ze przebadaja Cie porzadnie. Jupi2 Mam nadxieje, ze pobyt w spa rozwieje wszelakie watpliwosci a Ty wyjdziesz z konkretna diagnoza.
Trzymam kciuki i juz rozstawiam miotly, kociolki... Very Happy

Love
Edit.
No to ja zaczynam juz te czary.. Rolling Eyes .."..pani doktor bedzie tam pracowac, pani doktor bedzie tam pracowac..."
Musze leciec bo mchu mi braklo.. i jakas nowa ropucha by sie zdala... Cool
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela - ropuchy o tej porze roku... będzie ciężko Razz Ale jak cię znam, ty potrafisz taką skołować Cool Do boju, czarownico Mr. Green Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basia20101984
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 2556

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelka to ja wyslę Ci ropuche, upolowala rano 2 co by czarować Wink
Iwuś głowa do góry - bedzie dobbrze Kochana Love Love Buziak Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze,ze będziesz miała porządne badania a nie takie bujanie się.Trzymam kciukaski Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, faktycznie do tej pory było takie bujanie, każdy tylko głową kręcił, a nikt nic konkretnego nie powiedział. Choroby mięśni też były brane pod uwagę, Sjogren również, ale dopiero teraz reumatolog, do którego trafiłam ze skierowaniem, chce do końca to zdiagnozować, stąd też czeka mnie jeszcze usg ślinianek. Z nowym rokiem zaczęło się dziać, więc myślę, że dobra passa nadal będzie trwała, również i dzięki Waszemu wspomaganiu Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2014 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to już mam wypis ze szpitala. Faktycznie dokładnie mnie przebadali, lekarka prowadząca stanęła na wysokości zadania Very Happy
Nie będę dokładnie podawała wszystkich wyników, bo miejsca by brakło, na wypisie to ponad 3 strony. Konkluzja jest taka, że podano jako rozpoznanie dość sporo jednostek chorobowych Rolling Eyes
Miopatia (najprawdopodobniej na tle endokrynologicznym/metabolicznym) - tu zadecyduje wycinek mięśnia na Banacha
Niedoczynność przytarczyc (przede mną kontakt z endokrynologiem, a we Wrocku czeka się i 2 lata na wizytę w poradni)
Tężyczka
Przebyta borelioza - wskazane przeleczenie doksycykliną przez miesiąc
Choroba zwyrodnieniowo-wytwórcza kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego
Zespół jelita wrażliwego
Tachykardia zatokowa
Zespół niespokojnych nóg
Zespół Sjogrena w obserwacji.

Hmmm... trochę się tego zebrało, ale już przynajmniej mniej więcej wiem, na czym stoję. Teraz najważniejsze, żeby w końcu wylądować na Banacha. Mam nadzieję, że jak ten rok ładnie się zaczął z diagnostyką, to i tak dalej będzie. I tym optymistycznym akcentem kończę ten wpis, coby was nie zanudzić Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group