Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nowa :)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Paź 21, 2014 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwus, rzuc okiem tutaj: (bodajże wczoraj pisalam, nie bede kopiowac Wink )

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=5467&postdays=0&postorder=asc&start=15

O i oczywiście stado buziakow Buziak Buziak Buziak
Kochanie, trzymam kciuki aby cos się w koncu wyjasnilo!
Love
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magdalena laura
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 1288
Skąd: opolskie

PostWysłany: Sro Paź 22, 2014 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwus
Ketony i spadki cukru hmm za mało węglowodanów? Stosujesz diete low carb ? niskowęglowodanową? Cholesterol też może wtedy być wysoki paradoks co
nawet u wegetarian jest wtedy podwyższony
Jelito drażliwe może być spowodowane nawet zbyt niskim zasiedleniem bakterii a nawet ich przerostem może lekarz zaleci sprawdzenie tego hmm ( o przeroście jest sporo art)
Z jelitami może być też problem alergii pokarmowych ale życzę Tobie szybkiego rozwikłania enigmy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Paź 22, 2014 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwuś mam nadzieję że znajdziesz jakąś mądrą głowę co rozwikła to . Ja się kompletnie na tym nie znam i nie pomogę, Powodzenia 3m się Buziak
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Sro Paź 22, 2014 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwus, ja to bym uderzyła do NFZ i zapytała gdzie masz się właściwie leczyć,niech wskażą Ci przychodnię,lekarza.
Przecież zostałaś praktycznie na lodzie Confused
Porozmawiaj i ewentualnie opisz całą sytuację na piśmie i niech się odniosą do Twojego przypadku.
Ja nie tak dawno zwracałam się do NFZ,
wprawdzie w innej trochę sprawie ale załatwiłam pomyślnie.
W końcu od tego są i myślę,że nie zostawia Cię bez pomocy.
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kintaro
Junior
Junior


Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 21

PostWysłany: Sro Paź 22, 2014 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iwus napisał:
Kintaro - u mnie głównie ból i słabość mięśni są problemem, no i oczywiście ciągłe zmęczenie.
A mięśnie bolą przy jakiejkolwiek aktywności. Jak nic nie robię, jest ok.

Iwus mam dokładnie to samo, być może zaatakowało nas to samo, troche się martwię, że miałaś robione szereg badań i nic za bardzo nie wyszło...Teraz mam dużo pracy (do końca roku) i nie mam za bardzo czasu, się tym zająć. Po nowym roku zabieram się za to i będę w pocie czoła walczył, aby to chorubsko wypędzić z mojego organizmu, życzę Ci dużo zdrowia, mam nadzieję, że i mi i Tobie wszystko się wyprostuje, pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Sro Paź 22, 2014 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwuś, łykasz magnez na tężyczkę??
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sro Paź 22, 2014 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochane jesteście Very Happy Od razu lżej na duszy się robi Smile
Aiwko - endo każe mi łykać calperos i vigantoleten, o magnezie nic nie mówił, natomiast kardiolog i owszem.
Ewela - przeczytałam Smile
Laurko - żadnej diety nie stosuję, jedynie ostatnio znacznie ograniczyłam tłuszcze zwierzęce, natomiast węglowodany jem. Co do jelita, dopytam jeszcze swojej rodzinnej. Reumatolog mi kiedyś powiedział, ze to sprawa neurologiczna. Łykam duspatalin, ale i on nie ustrzega mnie przed sensacjami, chociaż i tak zdecydowanie mniej ich jest, niż przed.
Meguchna - a pismo do NFZ nie przyszło mi na myśl Confused To też jakieś wyjście.
Kintaro, wytrwałości życzę i szybkiej diagnozy.
Na początku listopada mam wizytę u neurologa na Koszarowej, może tam co jeszcze podpowiedzą...
Tymczasem bardzo Wam dziękuję Love Love Love
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magdalena laura
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 1288
Skąd: opolskie

PostWysłany: Sro Paź 22, 2014 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwus spróbuj tribux zamiast duspatalin może on okaże się lepszy dla jelit polecam też probiotyki san probi ibs drogi ale świetny mam co prawda inne problemy jelitowe ale polecam stosuje go już długo. Popytaj o ten przerost jeszcze. Powodzenia na wizycie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Paź 22, 2014 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z Laurką z probiotykami nawet branymi tylko okresowo jest dużo lepiej.
sama to widzę- ja stosuję je seriami i może to być nawet zwykły Biotyk - sprawdz czy jest róznica - powinna byc

Jak u Ciebie z magnezem i potasem - bo takie sensacje mam jak spadają zbyt szybko .
Aiwa ma rację - magnez tez powinnas brać . koniecznie Exclamation
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sro Paź 22, 2014 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laurko - dostosuję się do sugestii Smile
Moniko - potas chyba w normie, bo 4,46 mmol/l. A magnez 0,84. Nie mam podanych norm, bo to ze szpitala wyniki.
Dziękuję wam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Sro Paź 22, 2014 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwne, ze lekarz nic nie powiedział. Bo magnez przy tezyczce to podstawa. Niedobory elektrolitów maja związek właśnie z parathormonem.
U mnie podobnie jak u Moni niedobory powodują podobne problemy.
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sro Paź 22, 2014 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aiwko - też mi się wydawało, że bez magnezu ani rusz, ale odkąd bio4ę wapń i wit. D, objawów tężyczkowych nie mam. Niemniej jednak, magnez jutro kupię Very Happy

Edit: Kupiłam i jem Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Nie Maj 17, 2015 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Melduje, ze w dalszym ciągu brak konkretów. Teoretycznie pozostajemy przy diagnozie miopatii z naręczem pobocznych chorób, ale w kwestii zasadniczej nowości brak. Moja neuro zaleciła zrobienie przeciwciał w kierunku miastenii ( czekam na wyniki ) i onkoneuronalnych. Te ostatnie juz do mnie dotarły i wszystko wydaje się być pozytywne, bo nie wykryto żadnych z dziewięciu przeciwciał, natomiast jest obecne niespecyficzne świecenie jąder warstwy ziarnistej móżdżku i komórek Purkiniego. Oczywiście bladego pojęcia nie mam, o co chodzi, a do neuro dopiero pod koniec czerwca Rolling Eyes A zwariowana wyobraźnia już podsuwa czarne scenariusze, oczywiscie Cool W ogóle ja cała jakaś niespecyficzna jestem, wycinek mięśnia wykazał też niespecyficzne zmiany Rolling Eyes

Edit:
Miastenii nie mam, bo wszystkie trzy przeciwciała w normie Very Happy
Odebrała natomiast wynik rezonansu kręgosłupa szyjnego i trochę mnie ścięlo. Wiedziałam, że szału nie ma, ale okazało się, że przez kilka lat trochę sponiewieralo mnie. Opis bogaty, nie będę was zanudzać, ale ogólnie rzecz biorąc, dyskopatia w całym odcinku szyjnym, a dodatkowo najprawdopodobniej naczyniak w górnej części piersiowego, w każdym razie zmiana przypominająca go. I wskazanie do ponownego RMI z kontrastem. Nic to, w tym miesiącu u neuro, dowiem się więcej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszę nowego posta, bo jak dopisywalam w poprzednim, to się nie pokazywał, jako nowa wiadomość.
Byłam dziś u swojej pani neurolog, wspaniałej kobiety. Młoda jest, ale każdy lekarz powinien brać z niej przykład w kwestii podejścia do pacjenta. Na dzień dzisiejszy wiem tyle, ile wcześniej, a więc że miopatia na pewno plus stado pomniejszych chorób, skutecznie jednak utrudniających funkcjonowanie. No i oczywiście nieźle sterany kręgosłup, w sierpniu do sprawdzenia ten atypowy naczyniak. Natomiast wynik przeciwciał onkoneuronalnych na tyle nietypowy, że pani doktor musi to przeanalizować i przy kolejnej wizycie może już będzie cokolwiek wiadomo. Chyba że będzie nieciekawie, to będzie dzwonić. Już kolejny wynik nietypowy, jakaś taka dziwna jestem Rolling Eyes No i pani doktor naciska mnie z rentą twierdząc, że już dawno powinnam się o nią starać, a ja ciągle odwlekam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwuś, to może warto pomyśleć o rencie? Na rencie też możesz pracować a zawsze możesz pracować mniej Smile
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group