Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witajcie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga1994
Junior
Junior


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 9
Skąd: łańcut

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 1:04 pm    Temat postu: witajcie Odpowiedz z cytatem

cześć mam na imie Kinga mam 21 lat jestem z okolic łancuta 25km od Rzeszowa.Choruje od 15 roku życia na poczatku była to mieszana choroba tkanki łącznej która zaczeła się od. Ostrego bólu stawów i ostrego zapalenia mięśnia sercowego ostatni stadjum ,gdy leczyli serce ruszyli trzustke dostałam ostre zapalenie głowy trzustki .Gdy wszystko sie unormowało to brałam leki i byłam pod kontrolą lekarza .Wszystko było dobrze aż do stycznia gdy znów się choroba aktywowała i trafiłam do szpitala zmienili leki wysłali przeciwciała i ustalili ze toczeń .I koniec mojej histori teraz biore metypred w ikosci 4mg i witaminy mam rekordowe przeciwciała 1:10000 i lekarz prowadzacy planuje mi dac nowe leki jakies palmate czy coś takiego,czuje się świetnie jak narazie .Niedługo wychodze za maz i pragne mieć dziecko lecz lekarz mówi ze grozi mi śmierc z takimi przeciwciałami wiec nie wiem jak to dakej bedzie
_________________
Odnaleźć siebie, umiłować to, co trwa i poczuć, jak piękne jest życie...

Potrzeba wielkiej wiary i wielkiego serca, by zamiast wciąż pytać "dlaczego", zaufać i żyć pełnią życia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Very Happy
Kinga czy tylko metypred masz zalecony? A kto Cię prowadzi reumatolog?
Co do ciąży przy toczniu to proponuje poczytać na początek tu: http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=4089&highlight=ci%B1%BFa
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
.I koniec mojej histori teraz biore metypred w ikosci 4mg i witaminy mam rekordowe przeciwciała 1:10000 i lekarz prowadzacy planuje mi dac nowe leki jakies palmate czy coś takiego,czuje się świetnie jak narazie .Niedługo wychodze za maz i pragne mieć dziecko lecz lekarz mówi ze grozi mi śmierc z takimi przeciwciałami wiec nie wiem jak to dakej bedzie


witaj
kto Cię prowadzi ? reumatolog ?
odniosę się do tego co zacytowałam - na pewno nie grozi Ci smierć , lekarz w/g mnie jest niekompetentny jesli mówi w ten sposób
Przeciwciała sa wysokie ale nie należy to wcale do rzadkości . Dziewczyny na forum miewają przeciwciała duzo , duzo wyższe.
Praktycznie nie masz leczenia bo 4 mg metypredu to jest tak mało że mniej juz nie można brać- nie masz lekow przeciwmalarycznych, nie masz leków immunosupresyjnych - nie jest to leczenie u Ciebie .

Znam masę kobiet ktore na sterydach w dawkach o wiele wyższych niż Ty bierzesz urodziły zdrowe dziecko, więc straszenie lekarza nie ma sensu.
Poczytaj nasze historie może Cię uspokoją - wszystko będzie dobrze.

Na Twoim miejscu zmieniłabym lekarza- bo ten to jakaś kpina.
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga1994
Junior
Junior


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 9
Skąd: łańcut

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prowadzi mnie reumatolog od jutro zaczynam brać lek przeciwmalaryczny sprowadzony z Czech

dużo leków które mi wprowadzano mam na nie uczulenie najczęściej występowały wymioty niegdyś przyjmowałam encorton potem trexan następne medrol i metypred
_________________
Odnaleźć siebie, umiłować to, co trwa i poczuć, jak piękne jest życie...

Potrzeba wielkiej wiary i wielkiego serca, by zamiast wciąż pytać "dlaczego", zaufać i żyć pełnią życia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Jak wnioskuję, wiele za Tobą, ale najważniejsze, że w końcu wyszłaś na prostą. Oby tak pozostało jak najdłużej.

Udanej aklimatyzacji w naszej społeczności.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum.

Kinga najważniejsze to dobry lekarz , który Cię poprowadzi.
Jak uporasz się z wynikami wszystko przed Tobą.

Ja urodziłam dwoje dzieci byłam w remisji wtedy. Co prawda z pierwszą ciążą miałam kłopoty (rzucawka i białkomocz ) ale to zdarza się i zdrowym kobietą.
Drugą ciążę prowadził mnie już inny lekarz i wszystko przebiegło książkowo.
Dziś mam dwoje zdrowych dzieci 18-latkę i niedługo 17 latka:)

życzę Ci byś znalazła dobrego lekarza , który Cię poprowadzi a także dużo zdrowia .
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga1994
Junior
Junior


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 9
Skąd: łańcut

PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 11:09 am    Temat postu: Poszukuje ginekologa Odpowiedz z cytatem

Witajcie dawno sie nie odzywałam ale praca i przygotowywanie do ślubu dużo zajmuja czasu .mam taka sprawe odnośnie szukam ginekologa który zna sie na toczniu w rzeszowie lub łańcucie gdyz mam problem taki ze spuźnia mi sie miesiączka.pomurzcie prosze i przepraszam ze tu pisze ale nie znalazłam na forum
_________________
Odnaleźć siebie, umiłować to, co trwa i poczuć, jak piękne jest życie...

Potrzeba wielkiej wiary i wielkiego serca, by zamiast wciąż pytać "dlaczego", zaufać i żyć pełnią życia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga, przegladalas ten watek: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=662&start=0 ?
Mozesz rowniez przeczytac wszystkie zwiazane z ciaza-tam tez mozesz znalezc dobrego specjalistę.

Pozdrawiam i czekam na wiesci o rozwiazaniu problemu. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group