Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jestem nowa...
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agata86
Junior
Junior


Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 17

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 7:26 pm    Temat postu: Jestem nowa... Odpowiedz z cytatem

Cześć,

jestem w trakcie diagnozy (może kiedyś opiszę historię bardziej szczegółowo)... Chciałam prosić o informację, gdzie powinnam w Warszawie udać się do reumatologa, który potwierdzi diagnozę i będzie miał możliwość przeprowadzić szczegółowe badania.

Będę wdzięczna za odpowiedź


Ostatnio zmieniony przez Agata86 dnia Sro Wrz 19, 2012 11:31 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Agata Smile
możesz przejrzeć
te wątki i poszukać
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=662
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=853&start=285

Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agata86
Junior
Junior


Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 17

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałam już to wszystko, ale to są dość stare posty.
Mam już stertę badań łącznie z ANA (wynik 3200) i chciałam pójść do dobrego reumatologa, który ewentualnie będzie w stanie zrobić dodatkowe badania w celu postawienia diagnozy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
moze posty są stare ale lekarze ktorych polecamy czy polecaliśmy, nadal leczą
wiec wiadomosci są aktualne

trochę dziwny wynik ANA ? przepisany dokładnie ?
Miano ANA i typ świecenia

* Miano wskazuje jak wiele razy technik laboratorium musiał rozcieńczyć próbkę, by otrzymać roztwór wolny od przeciwciał przeciwjądrowych, na przykład, miano 1:640 pokazuje większą koncentrację przeciwciał niż miano 1:320 albo 1:160.
* Widoczna znaczna różnica między mianami może wprowadzać w błąd, ponieważ każde rozcieńczenie podwaja ilość badanego roztworu, więc oczywiste jest, że miana rosną gwałtownie (między 1:160 a 1:320 jest tylko jedno rozcieńczenie a wyższy wynik nie musi bezpośrednio świadczyć o większej aktywności choroby)
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agata86
Junior
Junior


Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 17

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Typ świecenia homogenny i ziarnisty, miano 1:3200
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Agato.
Monika ma rację - to, że post jest stary nie znaczy, że jest nieaktualny.
Dobrze jednak, że zwracasz uwagę.

Miano dość wysokie, więc miej paskudę na oku. Na forum spokojnie wszystko ogarniesz - w razie potrzeby koniec języka za przewodnika i sprawa się wyjaśnia.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2012 7:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może w IR na Spartańskiej spróbuj?
Ja pierwszy raz dzwoniłam, powiedziałam co i jak i dostałam termin. Tylko, ze u mnie chodziło o dziecko więc inny oddział.
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agata86
Junior
Junior


Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 17

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2012 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napiszę może cość więcej, to może łatwiej będzie mi coś doradzić.
Od 4 lat odwiedziłam bardzo dużo specjalistów. Na początku padło podejrzenie SM (głównie przez problemy z okiem, zmęczenie, mrowienie i bóle mięśni). Wyniki badań nie potwierdziły SM i wtedy wszystko zaczęto zwalać na stres. Czułam się raz lepiej, raz gorzej. Po 2 latach powtórzono rezonas – żadnych zmian. Mniej więcej od pół roku moje problemy zdrowotne zaczęły robić się co raz większe. Nabardziej niepokojące to zmęczenie, bóle i męczliwość mięśni, bóle głowy w prawej skroni, ból prawego oka i pogorszenie ostrości wzroku (właśnie w prawym oku). Zaczęłam szukać. W czerwcu miałam dość szczegółowe badania na oddziale okulistyki (badanie w kierunku zaćmy, pole widzenia, badanie dna oka). Okulistę zaniepokoił ból oka, ale nie potrafił znaleźć przyczyny i wysłał mnie do neurologa. W lipcu neurolog z IPiN zlecił mi kolejny rezonans głowy, badanie potencjałów wzrokowych i wykluczył SM. Potem miałam EEG – brak zmian, które mogłyby być przyczyną moich dolegliwości. Wysłał mnie do reumatologa i polecił panią, która była trochę zdziwiona, że przez 4 lata nikt się pewnymi rzeczami nie zainteresował bardziej i zleciła mi naprawdę mnóstwo badań (nie tylko w kierunku chorób reumatycznych, ale też tarczycy, boreliozy, tężyczki, chorób mięśni i inne). Ostatecznie 3 wyniki okazały się być złe – anty TG (3krotne przekroczenie normy), ANA (świecenie homogenne i ziarniste, miano 1:3200) oraz niski poziom witaminy D (poniżej 17). W przyszłym tygodniu idę z wynikami. Ona jest bardzo wnikliwa, ale muszę płacić za wszystkie badania i w razie potrzeby nie będzie szansy na badania na oddziale. Dodatkowo w ciągu ostatniego tygodnia mój problem z okiem zaczął narastać – nie jestem w staniem patrzeć tym okiem, bo mi wszystko przeszkadza, czasem zachodzi mgłą i ciągle mnie boli, a zrobione tydzień temu okulary nie pomagają i nie mogę poświęcać kolejnych tygodni, miesięcy na badania, bo coś się dzieje niedobrego, a ja nie bardzo wiem, co mogę zrobić 
Sądzicie, że powinnam zadzwonić do IR i umówić się na wizytę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bellybelly
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1270

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2012 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile
Oczywiście, że możesz iść do IR. Idziesz do rodzinnego ze swoimi wynikami, ten robi wielkie oczy bo nie wie o co biega a Ty prosisz o skierowanie do IR Wink Później postępujesz zgodnie z zasadami rejestracji obowiązującymi w IR (ja jestem z innej okolicy to nie wiem jak to u Ciebie wygląda).

Powodzenia.
_________________
"Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2012 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wychodzi na to (wynik anty TG), ze masz zapalenie tarczycy czyli chorobę Hashimoto. Ale czy tylko to, to nie wiem.
Spróbuj w IR.
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agata86
Junior
Junior


Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 17

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2012 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję, że uda mi się jakoś szybko dostać do IR, bo to trwa już za długo i wcale nie jest lepiej... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Misiek70
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 103

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2012 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieżko będzie dostać się do poradni IR. W tym roku juz nie chcą umawiać na wizyty do poradni dziecięcej. Podejrzewam, ze to samo dotyczy poradni dla dorosłych...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2012 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Weź od lekarza rodzinnego skierowanie do IR,pójdź z nim i wynikami na izbę przyjęć. Tam lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad i w zależności od potrzeby
"ustawi" Cię w kolejkę lub przyjmie od razu. Gdybyś musiała długo czekać to w lecznicy na Pruszkowskiej(poszukaj dokładnie w internecie) przyjmują lekarze ze Spartańskiej.Spróbuj wtedy pójść na wizytę. Ale to wtedy jak ustalą dłuższą kolejkę do szpitala.
Życzę powodzenia w załatwianiu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agata86
Junior
Junior


Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 17

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2012 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za radę.

Mam nadzieję, że uda mi się to jakoś załatwić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 7:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj moja imienniczko Smile
Chciałam Ci tylko poradzić dokładnie to samo co Alawa. Ja do IR zapisałam się na wizytę, bo miałam dosyć robienia badań prywatnie i braku właśnie perspektyw na dostanie się w razie czego do szpitala. Życzę powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group